Data publikacji:

To będą najgorętsze dekoracyjne trendy na najbliższe Boże Narodzenie

Brytyjczycy już od wakacji myślą o zimie, a dokładniej o Bożym Narodzeniu. Przygotowania do świąt zaczęli już w wakacje. Sprawdźcie jakie świąteczne trendy polecali na 2018 rok.

Trendy ozdób choinkowych ogłoszono już 5 miesięcy przed świętami Bożego Narodzenia. Otóż jak informuje portal House Beautiful, brytyjski dom handlowy John Lewis ogłosił dekoracyjne trendy na najbliższe święta. To aż 7 kolekcji tematycznych, w których znajdziemy bombki, łańcuchy, światełka i inne ozdoby świąteczne.  Przeczytajcie, co będzie modne podczas najbliższych świąt.

Ubiór choinki - wszystkie kolory tęczy

Fot. House Beautiful

Jako pierwszy spośród choinkowych trendów, angielski dom towarowy wymienia tęczową choinkę. Kombinacja różnokolorowych bombek i ozdób świątecznych układających się w barwne kaskady ma nawiązywać do aktualnych tendencji, jakie przejawiają się w mediach społecznościowych. I jak wskazują przedstawiciele John Lewis – tęczowa choinka ma być szalenie fotogeniczna, dzięki czemu szczęśliwy posiadacz takiej dekoracji świątecznej zyska więcej lajków w na Instagramie.

Niezależnie od tego, jakie pobudki będą przyświecają ci przy dekorowaniu choinki, może warto wypróbować ten trend? Wszak jednorożce i tęcze są teraz szalenie modne – wystarczy, że spojrzysz na wakacyjne motywy – materac w kształcie jednorożca to aktualny hit. Jak wskazują designerzy brytyjskiego domu towarowego, na tęczowej choince powinno znaleźć się maksymalnie dużo bombek, a najlepiej jest je umieścić na sztucznej choince, która jest idealnie regularna. Dzięki temu efekt tęczy będzie wyrazisty i naprawdę spektakularny.

Leśne klimaty wśród dekoracji bożonarodzeniowych

Fot. House Beautiful

Kolejny trend zaproponowany przez Brytyjczyków, to leśne inspiracje. Ozdoby choinkowe mają w tym roku odwoływać się do motywów leśnych, czyli bombki będą przypominały liście, orzechy, drzewa oraz leśne zwierzęta. Wszystkie te ozdoby powinny być utrzymane w ciepłej jesiennej tonacji, co według projektantów ma sprawić, że Boże Narodzenie będzie jeszcze przytulniejsze, bardziej rustykalne, przywołujące skojarzenia z sielskim domkiem na wsi. Trzeba przyznać, ze jesienne dekoracje faktycznie wyglądają świetnie, a jesienne barwy może dodadzą nieco rumieńców zimowej szarudze?

Metaliczny blask na choince

Wnętrzarską opozycją dla leśnych klimatów są z kolei motywy księżycowe. Szarość i metaliczny połysk to odwołanie do nowoczesności i minimalizmu. Dekoracje tego typu mają być wykonane z metalu lub zdobione przy jego pomocy. Z kolei ozdoby choinkowe zamiast brokatem, w tym roku mają się rzekomo mienić metalicznym połyskiem. To z pewnością ciekawa opcja, jeśli nie lubisz kiczu i przepychu świątecznych dekoracji – ozdoby ograniczone do stonowanej kolorystyki z pewnością pozwolą uzyskać bardziej harmonijny efekt. Musisz jednak uważać – takie metaliczne i stonowane ozdoby mogą powodować chłodne wrażenie, a gdzie w tym wszystkim miejsce na ciepło tych najpiękniejszych świąt w roku?

Ponadczasowa klasyka, czyli złote i czerwone ozdoby

Nie myśl jednak, że nowe trendy zrywają zupełnie ze świąteczną klasyką. Złoto i czerwień wedle brytyjskiego domu towarowego to kolejne trendy, jakie będą się liczyć przy organizacji najbliższych świąt Bożego Narodzenia. Każdy z tych kolorów można potraktować osobno, ale równie dobrym rozwiązaniem będzie zestawienie ich w dekoracyjny duet. To idealna recepta na ciepłą i klimatyczną aranżację świąteczną – kolory te będą świetnie kontrastować z zielenią choinki i podkreślą jej naturalne piękno. Dodatkowo złote ozdoby będą się pięknie mienić w świetle lampek świątecznych. Innymi słowy – klasyka sprawdza się zawsze i wszędzie, więc jeśli nie chcesz eksperymentować z nowymi trendami, czerwień i złoto w świątecznym wydaniu na pewno wyjdzie ci na dobre.

Folklor, czyli powrót do ludowych ozdób świątecznych

To kolejne odwołanie do tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych. Motywy skandynawskie, ludowe zdobienia i dekoracje w wiejskim klimacie to trend, który John Lewis lansuje już od zeszłego sezonu. Bombki ze zdobieniami przypominającymi motywy norweskich swetrów wyglądają naprawdę świetnie. W tym przypadku kolorystyka dominująca to czerwień, szarość, beż oraz odrobina zieleni.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny