Data modyfikacji:

Gadżet do kuchni – inteligentna maselniczka

Masło, choć jest droższe od margaryny i szybciej ulega zepsuciu, ma jedną ogromną zaletę – pyszny smak. Jeśli i ty nie wyobrażasz sobie bez niego swoich śniadań i kolacji, to koniecznie przeczytaj o niezwykłym naczyniu, które pozwoli ci przedłużyć jego świeżość. Czym jest inteligentna maselniczka, jak jej używać i jakimi opiniami się cieszy?

Przeczytaj również: Deska do krojenia - jaką wybrać?

Jak przechowywać masło?

Masło, choć naprawdę pyszne, ma tę wadę, że dość szybko się psuje. Wystarczy zaledwie kilka dni (lub kilka godzin latem), by zaczęło mieć charakterystyczny, zjełczały zapach i posmak. Dlatego też produkt ten powinien być przechowywany w lodówce. Niestety pod wpływem niskich temperatur masło zaczyna twardnieć, przez co jego nałożenie na kanapkę przysparza sporo trudności.

Przez lata większość miłośników masła musiała wybierać, czy bardziej ceni sobie trwałość produktu, czy wygodę. Potem na rynku pojawiła się inteligentna maselniczka i skończył się czas kompromisów. Dzięki niej możesz mieć zawsze miękkie masło, które przez wiele dni zachowa swoją świeżość.

Inteligentna maselniczka – czym jest i jak działa?

Zastanawiasz się, czym jest inteligentna maselniczka? Okazuje się, że jest to naczynie o banalnie prostej konstrukcji, którego skuteczność opiera się na ochronnym działaniu wody.

Inteligentna maselniczka składa się z pojemnika z tworzywa sztucznego, specjalnego „pływaka” oraz drewnianej pokrywki. Po włożeniu masła do maselniczki należy docisnąć palcem pływak dna naczynia, a potem wlać do niego zimną wodę – tak by zakryła całe masło. Kolejny ruch to zwolnienie pływaka, co powoduje odkrycie masła. Wraz z położeniem pokrywki pływak znowu przesunie się w dół, dzięki czemu masło będzie przykryte wodą z każdej strony. Wodę należy wymieniać co kilka, ewentualnie co kilkanaście dni.

Inteligentna maselniczka to produkt, dzięki któremu masło zawsze jest miękkie i przez długi czas pozostaje świeże. Oczywiście woda w żaden sposób nie łączy się z tłuszczem, więc nabieranie masła jest wygodne i szybkie. W niektórych modelach do maselniczki dołączony jest wygodny i stylowy nożyk. Samo naczynie ma oryginalny kształt, więc pełni również dekoracyjną funkcję.

Inteligentna maselniczka – opinie

Świat zna już wiele produktów, które zdaniem producentów, miały być niezastąpionymi, a okazywały się niedziałającymi albo trudnymi w użytkowaniu. Czy inteligentna maselniczka także należy do tego grona? Na szczęście, jak wynika z opinii użytkowników, nic na to nie wskazuje.

Zdecydowana większość osób użytkujących ten produkt potwierdza, że jest nie tylko skuteczny, ale też bardzo wygodny. Dzięki niemu masło rzeczywiście pozostaje świeże nawet przez 14 dni, w dodatku niestraszne mu już nawet najbardziej upalne dni.

Jedynymi mankamentami, o których można czasem przeczytać, są drobne pęknięcia tworzywa po umyciu go w zmywarce. Dlatego przed zakupem warto upewnić się, czy dany model jest do tego przystosowany.

Inteligentna maselniczka – alternatywa dla wymagających

Jeśli z jakiegoś powodu inteligentna maselniczka cię nie przekonuje (nie każdy lubi „mokre” masło), to raczej nie warto wydawać na nią pieniędzy. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w maselniczkę-młynek. Po włożeniu do niego masła wystarczy przekręcić jego element, aby z otworu zaczęły wysuwać się bardzo wąskie, delikatne strużki masła. Urządzenie radzi sobie z bardzo twardym masłem, a zakrętka chroni masło przez drobnoustrojami, przedłużając jego świeżość. Młynek można trzymać w lodówce wraz z masłem w środku, nie zniszczy się on również od mycia w zmywarce.
Autor: Robert Wojtaś