Data publikacji:

Mop parowy - Black Friday. Jaki wybrać mop parowy na Black Friday?


Czarny Piątek to ważny dzień dla konsumentów z całego świata. Początkowo obchodzony był w Stanach Zjednoczonych, dziś z okazji cenowych korzystają także Polacy. Duże obniżki zachęcają do zakupu sprzętu domowego czy elektroniki, które w standardowych cenach są dużym lub nadprogramowym wydatkiem. Przeceny to dobry sposób, aby zaopatrzyć swoje mieszkanie w produkty i artykuły ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Mop parowy Black Friday - jaki mop warto kupić? Jakie funkcje powinien posiadać, aby ułatwić sprzątanie? Sprawdź nasze propozycje i dowiedz się, co warto wybrać na Black Friday 2024.
mop parowy black friday

Przeczytaj również: Black Friday 2024: kiedy? Jak się przygotować?

Mop parowy - szybki i ekologiczny sposób na sprzątanie


W swoim domu lubisz mieć czyste podłogi? Chcesz sprzątać ekologicznie, bez zbytniego obciążenia dla środowiska i swojego portfela? Mop parowy to ciekawe rozwiązanie, które ułatwi utrzymanie podłogi w czystości. Sprawdzi się zwłaszcza jeśli posiadasz małe dziecko, dzielisz mieszkanie z alergikiem czy zwierzęciem. W tych przypadkach niezwykle ważne jest utrzymanie nienagannej czystości, pozbycie się sierści czy kurzu. Jak działa mop parowy? Cały sukces tego urządzenia tkwi w generowaniu pary. Producenci sprzętu informują, że odpowiada ona za skuteczne czyszczenie oraz dezynfekcję aż 99,9% bakterii.

Para wodna uwalniana pod odpowiednim ciśnieniem pozwala na pozbycie się uporczywych zabrudzeń czy smug. Wszystko to bez użycia środków chemicznych i detergentów. Inwestycja w tego rodzaju sprzęt szybko się zwróci ponieważ do umycia podłogi nie trzeba będzie dokupować żadnych płynów. Mop parowy jest odpowiedni do różnego rodzaju podłóg. Należy być jednak ostrożnym w przypadku tych wykonanych z drewna, pokrytych olejami czy woskami. Poziom natężenia pary należy dostosować do materiału, z jakiego została wykonana podłoga. Podczas narażenia na zbyt dużą temperaturę i wilgoć niektóre materiały czy produkty mogą się rozpuścić, wybrzuszyć lub uszkodzić. Jeśli mamy obawy, warto przetestować mop na małej powierzchni. Dobrym wyborem będzie inwestycja w sprzęt od sprawdzonego producenta, który szczegółowo opisuje przeznaczenie produktu.

Mop parowy Black Friday - na jakie cechy zwrócić uwagę?


Duże obniżki cenowe mogą niekiedy przekładać się na nieprzemyślane zakupy. Każdy z nas lubi czasem zaszaleć, jednak przy wyborze sprzętu, który ma posłużyć przez dłuższy czas, warto się zastanowić. Jakie cechy powinien mieć dobry mop parowy?

Gotowy do pracy w kilka sekund


Sprzątanie zazwyczaj nie należy do ulubionych czynności. Jeśli zatem już uda się do niego zebrać, nikt nie chciałby chyba czekać kilku kolejnych minut, aż sprzęt będzie gotowy do pracy. Dobrym wyborem będzie mop parowy o odpowiedniej mocy. Modele posiadające 1500 W nagrzewają już w 15-30 sekund. Wystarczy nalać wody do specjalnego zbiornika, podłączyć urządzenie do prądu i uruchomić je, a po kilku sekundach będzie już gotowe do pracy.

Przystosowany do czyszczenia dużych powierzchni


Chcesz, aby sprzątanie przebiegało sprawnie i bez zakłóceń? Postaw na mop z długim kablem i dużym zbiornikiem na wodę. Te elementy są niezwykle istotne, aby ciągle nie trzeba było zmieniać kontaktu czy dolewać wody. Optymalny będzie zbiornik o pojemności od 0,4 l do 1 l. Warto wybrać urządzenie z kablem od 4 do nawet 7 metrów. Ważne również, aby sprzęt posiadał haczyki, na które będzie można zawinąć nadmiar przewodu.

Lekki


Zbyt ciężki sprzęt może przyprawić cię o problemy z kręgosłupem, będzie niepraktyczny i niewygodny. Dobrym wyborem jest mop ważący nie więcej niż 3 kg.

Dostosowany do potrzeb twojego mieszkania


Dostępne na rynku mopy parowe wyposażone są w głowice o różnych kształtach. Najczęściej spotykane są prostokątne lub trójkątne. Prostokątna głowica sprawdzi się do czyszczenia dużych i otwartych przestrzeni. Możesz zdecydować się na głowicę standardowych rozmiarów lub XXL. Trójkątny kształt będzie dobrym wyborem do mieszkań, w których znajduje się wiele zakamarków. Przy zakupie mopa parowego należy również zwrócić uwagę na możliwość regulacji ilości dozowanej pary. Dzięki temu łatwo będzie dostosować urządzenie do czyszczenia podłóg wykonanych z różnych materiałów.


Przeczytaj również: Multicooker – Black Friday. Jaki multicooker na Black Friday wybrać?

Nasze propozycje, które usprawnią twoje sprzątanie


Mop parowy Black Friday - w jakie urządzenie warto zainwestować? Wiesz już, jakie cechy powinien posiadać dobry mop, sprawdź konkretne modele, na które warto zwrócić uwagę.

Vileda mop parowy Black Friday

Marka Vileda to jeden z faworytów, jeśli chodzi o sprzęt i artykuły do sprzątania. Nasze propozycje to Vileda Mop parowy Steam* posiadający moc 1550 W i nagrzewający się w 15 sekund. Urządzenie wyposażone jest w pojemnik na wodę mieszczący 400 ml oraz 6-metrowy przewód zasilający. Umożliwia to swobodne i sprawne sprzątanie. Głowica urządzenia ma kształt trójkąta, dzięki czemu mop dotrze w trudno dostępne miejsca. Producent podaje, że sprzęt może być stosowany na podłogach z różnego rodzaju materiałów, wszystko dzięki regulatorowi pary, który pozwala dobrać optymalne zawilgocenie sprzątanej powierzchni. Mop wyposażony jest w dwa wkłady z mikrofibry oraz nakładkę do czyszczenia dywanów.
Inną ciekawą propozycją, jeśli chodzi Vileda mop parowy Black Friday, jest Vileda Mop parowy Steam XXL.** Istotną różnicę stanowi szeroka, 40-centymetrowa nakładka o kształcie prostokąta, która umożliwi szybkie sprzątanie dużych powierzchni. Urządzenie posiada nieco dłuższy, 7-metrowy przewód i jest stosunkowo lekkie, jego waga to 2,3 kg.

Ciekawe propozycje od innych marek


Jeśli zależy nam na sprzęcie, który umożliwi sprzątanie nie tylko podłóg ale również i innych powierzchni, warto zastanowić się nad zakupem Transa Electronics 12 w 1.*** Mop został wyposażony w końcówki do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Ma możliwość regulacji mocy pary. Posiada 400 ml pojemnik i 1500 W, dzięki czemu urządzenie ma być gotowe do pracy w 15 sekund. Kabel jest optymalnej długości - 4,5 metra. Waga to 2,2 kg.
Wybierając mop parowy, warto zastanowić się także nad propozycją od Karcher. Karcher SC 3 EasyFix Premium Home Line***** dzięki mocy 1600 W nagrzewa się w przeciągu 30 sekund. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie fabrycznych ustawień wydatku pary, co daje możliwość łatwego dostosowania sprzętu do użycia na różnych powierzchniach.

Sprzęt domowy do upolowania na Black Friday


Mop parowy to praktyczne i skuteczne urządzenie, które sprawdzi się przy czyszczeniu i dezynfekcji podłóg. Inwestycja w ten oraz inne sprzęty domowe nie musi jednak kosztować fortuny. Warto wykorzystać okazje cenowe na Black Friday i zaoszczędzić.
Autor: Małgorzata Rokicka