Data modyfikacji:

Jak urządzić wnętrze z antresolą?

Antresola dodaje wnętrzu dodatkową przestrzeń użytkową, choć takie rozwiązanie architektoniczne sprawdza się wyłącznie tam, gdzie pozwala na to wysokość. O czym pamiętać aranżując pokój z antresolą?

Montaż antresoli, czyli dodatkowego półpiętra, można rozważyć w pomieszczeniach o wysokości nie mniejszej niż 4,5 metra. Dzięki temu osoby przebywające na obu poziomach będą miały pełną swobodę poruszania się. Jej szerokość zależy od zastosowania.

www.tumblr.com

Jeśli antresola będzie pełnić rolę biblioteczki lub garderoby, miejsca może być mniej, ale chcąc na niej urządzić sypialnię czy gabinet powierzchnia musi być znacznie większa.

www.pilerr.com

Przy instalacji antresoli musimy określić, z jakiego materiału zostanie zbudowana. Do wyboru mamy standardowe cegły bądź beton, ale też drewno oraz zbrojone szkło. Dla bezpieczeństwa antresola powinna być wsparta na dodatkowych słupach.

www.home-designing.com

Antresola może być dobrym rozwiązaniem również we wnętrzach problematycznych, na przykład ze skosami. Tworząc półpiętro pod jednym z nich zyskujemy np. dodatkową powierzchnię do przechowywania, ale trzeba pamiętać, że w tej sytuacji meble na antresoli muszą być stworzone na wymiar.

www.freshome.com

Antresola musi również mieć wygodne wejście. Najlepszym wyjściem będzie budowa lub kupno schodów razem z poręczą. Zdecydowanie mniej miejsca zajmie drabina, ale to rozwiązanie znacznie mniej komfortowe.

www.homeklondike.com

Alternatywą dla pełnowymiarowego półpiętra może być łóżko na antresoli, które sprawdzi się np. w kawalerce. W tej sytuacji można o nim pomyśleć nawet w niższym pomieszczeniu, ale mając na uwadze, że na tak umieszczonym łóżku będzie można siedzieć, ale nie się wyprostować.

www.thefrencheye.blogspot.com

Pod antresolą można zorganizować miejsce na biurko z komputerem, umieścić szafy lub stworzyć kąt wypoczynkowy - wszystko zależy od naszych upodobań oraz rozmiarów antresoli.

Autor: Kasia Szulik