Data modyfikacji:

Sylwester w domu – jak zorganizować udaną imprezę i nie zwariować?

Sylwester w domu to wielkie wydarzenie. Organizacja przyjęcia we własnym mieszkaniu może być jednak trudnym wzywaniem. Dlatego jeśli nie chcesz, aby szampańska impreza sylwestrowa zamieniła się w noworoczną chandrę, przekonaj się jak zorganizować udanego sylwestra we własnym domu i przy okazji nie zwariować.

Ostatnia noc w roku zbliża się wielkimi krokami. Jeśli w sylwestra zamierzasz bawić się w swoim własnym domu, zadbaj o to, aby impreza była udanym wydarzeniem nie tylko dla gości, ale również dla ciebie jako gospodarza. Oto garść wskazówek, które pomogą ci zorganizować niezapomnianą imprezę sylwestrową, podczas której na pewno nie będziesz rwać włosów z głowy.

Sylwester w domu – motyw przewodni

To dobry sposób na to, aby łatwo wprawić się w pozytywny nastrój. Motyw przewodni, jaki będzie rządził imprezą znacznie ułatwi ci organizację całego wydarzenia.

Jeśli zdecydujesz się na pewną konwencję zabawy sylwestrowej, będziesz mógł łatwo wybrać rodzaj przebrań, muzykę, serwowane przekąski czy wreszcie dekoracje sylwestrowe. Dzięki temu ty i twoi goście nie tylko lepiej wczujecie się w imprezową atmosferę, ale też możliwe będzie łatwe animowanie całego wydarzenia.

Różnego rodzaju gry i zabawy tematyczne będą dobrym uzupełnieniem planu wieczoru. Na jaki motyw przewodni postawić? Masz mnóstwo możliwości – impreza w stylu hawajskim, lat 60. Lub 70. czy hollywoodzkim – to tylko kilka pomysłów, które mogą cię zainspirować.

Drażliwy problem butów podczas imprezy sylwestrowej w domu

Ten temat wypływa przy okazji wszystkich imprez organizowanych we własnym mieszkaniu – goście powinni chodzić w butach, czy poprosić o ich ściągnięcie?

Każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedni powiedzą, że to nieeleganckie, aby goście chodzili na boso, zwłaszcza w sylwestrowych kreacjach. Drudzy z kolei dodadzą, że nie dość, że na butach nanoszą się zabrudzenia, które mogą porysować podłogę, to jeszcze są one pokaźnym siedliskiem bakterii.

Jak zatem pogodzić te wykluczające się stronnictwa? Dobrym pomysłem na to, aby uniknąć uszkodzeń podłogi po imprezie oraz ograniczyć ilość nanoszonych do wnętrza zabrudzeń, jest poproszenie gości o przyniesienie obuwia zmiennego.

Wyczyszczone wcześniej podeszwy eleganckich butów w mniejszym stopniu narażą na uszkodzenia i zabrudzenia twoje drewniane deski podłogowe czy wykładzinę dywanową.

Zimne przekąski na sylwestra

To najłatwiejszy sposób na to, aby sylwestrowej imprezy we własnym domu nie spędzić przy garach – czy to zmywając, czy odgrzewając kolejne dania. Zimne przekąski podane w formie bufetu szwedzkiego będą najlepszym rozwiązaniem, jeśli gospodarz imprezy chce bawić się równie dobrze, jak jego goście.

Pamiętaj też, że obowiązek przygotowania potraw nie musi spoczywać tylko na twoich bakach. Jeśli planujesz podjąć większa liczbę gości, nie obawiaj się rozdzielania zadań. Każdy może przynieść jedną potrawę, dzięki czemu ty nie będziesz musiał gotować jak dla wojska.

Dekoracje stołu i drinków

Zamiast silić się na wykwintną zastawę i stawiać na stół elegancki serwis obiadowy po babci, w najbliższego Sylwestra zdecyduj się na imprezowe talerzyki. Chodzi tu oczywiście o papierowe tacki i półmiski, na których podasz przygotowane potrawy.

To rozwiązanie ma same plusy – talerzyki papierowe świetnie wyglądają – możesz dobrać je do motywu przewodniego, jaki będzie rządził imprezą sylwestrową i w ten sposób upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu – talerzyki będą też dekoracjami do domu.

Przeczytaj też: Dekoracje sylwestrowe - przegląd pięknych i niedrogich ozdób do domu

W sprzedaży znajdziesz mnóstwo ciekawych motywów – od tropikalnych czy hawajskich, przez bajkowe i filmowe, aż po te utrzymane w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Do papierowych i tekturowych naczyń dobierz też dekoracyjne kubeczki i palemki do drinków takie niewielkie akcenty będą świetnym urozmaiceniem stylizacji.

Dekoracje do domu na imprezę sylwestrową

To punkt obowiązkowy, jeśli chcesz, aby sylwester był udany. Jakie dekoracje sylwestrowe będą strzałem w dziesiątkę? Ciekawy efekt aranżacyjny osiągniesz, jeśli postawisz na balony z helem.

Wybierz cyfry układające się w liczbę 2019 lub 2020. Przywieś je pod ścianą lub w innym miejscu i w efekcie zyskasz nie tylko ozdobę, ale też idealne miejsce do wykonania pamiątkowego zdjęcia. Innym ciekawym pomysłem, który może ci się przydać również w takiej domowej mini-sesji jest dekoracyjna kurtyna z połyskujących wstążek.

Ponadto dobierz jeszcze zwykłe balony, które podwiesisz w różnych częściach mieszkania. Świetny efekt dekoracyjny uzyskasz, jeśli na stole rozsypiesz niewielkie konfetti. Nie zapominaj też o światełkach. W roli dekoracji sylwestrowych możesz wykorzystać sznury światełek, które służyły ci podczas Bożego Narodzenia.

Do tego dodaj jeszcze różnego rodzaju girlandy lub papierowe banery układające się np. w napis Happy New Year, papierowe trąbki i inne tego typu akcesoria

Dobrze przygotowany plan działanie może ci zaoszczędzić wielu niepotrzebnych nerwów. Organizując sylwestra we własnym domu możesz bawić się równie dobrze, jak na najlepszej klubowej imprezie.

Pamiętaj tylko o tym, że całość obowiązków nie spoczywa jedynie na gospodarzu całego wydarzenia i spędź ten wieczór w szampańskim nastroju.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny