Data modyfikacji:

Na co należy zwrócić uwagę kupując meblościankę RTV?

Salon to zdecydowanie najważniejsze miejsce w domu. To w nim relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy, to w tym pomieszczeniu oglądamy telewizję, gramy na konsoli i gościmy rodzinę oraz znajomych. Współcześnie otaczamy się również coraz większą liczbą sprzętów elektronicznych, które zajmują sporo miejsce. W tekście doradzę wam, na co należy zwrócić uwagę kupując meblościankę RTV, tak żeby wyglądała estetycznie i jednocześnie była funkcjonalna.

Jeżeli planujecie remont całego salonu, to w pierwszej kolejności powinniście skupić się na wyborze meblościanki. To właśnie ona powinna być motywem przewodnim pokoju, ponieważ to na niej skupia się głównie wzrok i zazwyczaj jest pierwszą rzeczą, jaką widzimy po wejściu do salonu.

Meblościanka RTV nada również styl pomieszczeniu, poprzez wykorzystane materiały oraz sposób wykonania. Dzięki dobrze dobranym meblom, będzie wam łatwiej dopasować kanapę, stolik kawowy oraz pozostałe dodatki znajdujące się w mieszkaniu. Meblościanka to również doskonałe miejsce na telewizor ze Smart TV. 
Decydując się na kupno meblościanki RTV musicie pamiętać o następujących rzeczach:
  • wielkości mebla,
  • stylistce meblościanki,
  • wysokości szafki pod telewizor,
  • funkcjonalności mebla,
  • materiale, z jakiego wykonana jest meblościanka.

Jak wybrać meblościankę RTV?

Podczas wyboru meblościanki RTV trzeba kierować się rozsądkiem. Nie ma sensu kupować wielkiego mebla pełnego szafeczek, gablotek i półek, jeśli macie małe mieszkanie. Oczywiście zależy to od poczucia estetyki każdego z was, lecz zapewniam, że meblościanka zasłaniająca całą ścianę nie wygląda współcześnie zbyt ładnie.

Obecnie popularne są białe meble pod RTV i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zazwyczaj prezentują się naprawdę okazale. Ich dużą zaletą jest też to, że nie widać na nich bardzo kurzu, który nieustannie gromadzi się na meblach.

Za minus można natomiast uznać podatność na ubrudzenia. Jeśli to problem, warto pomyśleć o wyborze lakierowanej meblościanki – zdecydowanie łatwiej zmyć z niej zabrudzenia.

Dobierając nowoczesną meblościankę RTV musicie zastanowić się również, czy liczy się dla was minimalizm, czy jednak potrzebujecie większą liczby półek.

Ta druga opcja jest dobra dla ludzi, którzy chcą wyeksponować swoją kolekcję płyt lub książek, albo posiadają szereg urządzeń elektronicznych, jak np. soundbar, konsole do gier lub zestaw kina domowego. Jeśli natomiast korzystacie wyłącznie ze Smart TV, to wtedy polecałbym wybrać skromną meblościankę, która nie przesłoni zbytnio ściany.

W obu przypadkach zwróćcie natomiast uwagę na to, na jakiej wysokości będzie stał telewizor. Przyjęło się, że środek ekranu powinien znajdować się na wysokości wzroku, gdy siedzimy na kanapie.

Wybór niskiej szafki może poskutkować koniecznością podwieszenia TV, natomiast za wysoka szafka RTV sprawi, że możecie odczuć dyskomfort podczas oglądania wynikający z nienaturalnego ułożenia głowy. Koniecznie o tym pamiętajcie, gdy nie remontujecie całego salonu, tylko dokupujecie meblościankę. Jeśli natomiast urządzacie pokój od podstaw, to wtedy musicie dobrać kanapę o odpowiedniej wysokości.
Istotne jest również zwrócenie uwagi na materiał, z jakiego została wykonana meblościanka RTV. Najlepsze są oczywiście meble wykonane z prawdziwego drewna, lecz jednocześnie ich cena jest stosunkowo wysoka. Mimo to, jeśli zależy wam na trwałości mebli, to wybór jest prosty.

Meble wykonane z płyty wiórowej laminowanej są najmniej wytrzymałe na uszkodzenia, ale ich cena bywa bardzo atrakcyjna. Jeżeli taka meblościanka RTV jest dobrze wykonana, to ciężko na pierwszy rzut oka zauważyć, że została zrobiona z materiału gorszej jakości.

Artykuły, które warto przeczytać:

Autor: Łukasz Morawski