Data publikacji:

Jakie płytki do białej kuchni z drewnianym blatem wybrać?


Biała kuchnia z drewnianym blatem to jedno z najpopularniejszych wnętrzarskich rozwiązań. Nic dziwnego – wnętrza utrzymane w takiej estetyce prezentują się przytulnie i optymistycznie. Jakie płytki będą pasować do kompozycji z bielą i drewnem w roli głównej? Jeśli brakuje ci pomysłu na kafle, oto kilka inspiracji.

kuchnia

Biała kuchnia i drewniany blat – jakie płytki? Białe!


Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w omawianym kuchennym wydaniu są białe płytki. Decydując się na białe kafle w jasnej kuchni, uzyskasz efekt lekkości aranżacji i co więcej, w pomieszczeniu dobrze rozchodzić będzie się światło odbijane od ścian czy powierzchni mebli. Oto kilka pomysłów, jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie – jakie płytki do białej kuchni z drewnianym blatem? 
  • Płytki metro – to charakterystyczne kafelki przypominające niewielkie szkliwione cegiełki. Ich estetyka utrzymana jest w klimacie retro, a same płytki zostały zaprojektowane lata temu na potrzeby wykończenia ścian w nowojorskim metrze. Obecnie płytki metro zwojowały aranżację wnętrz i w najpopularniejszym białym wydaniu bardzo często zdobią ściany właśnie w białych kuchniach.

  • Heksagony – bardzo modne sześciokątne płytki dają efekt plastra miodu. Płytki tego typu w białym wydaniu będą prezentowały się bardzo ciekawie, ale jednocześnie geometryczny kształt nie zdominuje stylizacji. 
  • Jodełka – kolejne modne rozwiązanie w zestawieniu. Podłużne płytki układane w jodełkę to wnętrzarski hit od kilku sezonów. W ten sposób układa się nie tylko płytki podłogowe, ale także ścienne. Co prawda, układ tego typu wymaga sporo wprawy i umiejętności, dlatego podczas wykańczania wnętrza należy dokładnie ustalić ten etap z ekipą pracującą na miejscu.

Jeśli chcesz dodatkowo podkreślić efekt, jaki dają białe pyłki na ścianie, zestaw je z ciemniejszą fugą. Dzięki temu nietypowy układ lub kształt płytek będzie nieco wyrazistszy, ale jednocześnie nie utracisz subtelnego efektu wykończeniowego, jakie dają białe kafle.

Płytki patchworkJeśli chcesz dodać swojej białej kuchni z drewnem nieco więcej wyrazu, warto postawić na płytki z patchworkowym wzorem. Kafle tego typu wyróżniają się bardzo ciekawym wzornictwem i na rynku znajdziesz wiele wariantów patchworku. W dużym skrócie jest to powtarzająca się kombinacja wzorów geometrycznych, roślinnych czy abstrakcyjnych. Płytki tego typu mogą być utrzymane w stonowanej kolorystyce, np. biało-szarej czy biało-czarnej, lub gwarantować kolorystyczny zawrót głowy, np. w wariantach inspirowanych estetyką marokańską.

Cegła


Jeśli zastanawiasz się, jakie płytki do białej kuchni z drewnianym blatem i chcesz osiągnąć efekt wierny estetyce rustykalnej lub boho, warto postawić na płytki imitujące cegłę lub wykonane z cegły rozbiórkowej. Do kuchni w omawianym wydaniu świetnie pasować będą zarówno płytki w naturalnym rudym kolorze, jak i modele bielone.

Warto jedynie pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu powierzchni płytek w newralgicznych miejscach, np. przy kuchence czy zlewozmywaku. W tej roli świetnie sprawdzi się zamontowana miejscowo płyta szklana. 

Płytki imitujące marmur


Jeśli szukasz sposobu na białą kuchnię z drewnianym blatem i eleganckie płytki, ciekawym pomysłem mogą być modele imitujące marmur. Płytki tego typu imitujące biały kamień z subtelnym rysunkiem będą efektownym tłem dla aranżacji kuchni. W sprzedaży dostępne są zarówno płytki wielkoformatowe z omawianym wzorem, które mogą wiernie odwzorowywać kamień naturalny, jak i mniejsze warianty lub modele formowane w kształt heksagonów czy rombów.
Autor: Kamila Zalińska-Woźny