Data publikacji:

Jesienne dekoracje - DIY

Jesień zbliżała się wielkimi krokami, aż w końcu dotarła. Powoli żegnając się ze słońcem i długimi dniami, mam dla Was propozycję na walkę z melancholią- jesienne dekoracje, w dodatku takie, które wykonacie własnoręcznie!

To już oficjalne. Mamy jesień i to potwierdzoną kalendarzowo, i astronomicznie. Nadeszła niespodziewanie i zostanie z nami na długo. Nie jest to jednak powód do smutku. W tym roku mówię NIE melancholii, jesiennym smutkom i chowaniu głowy pod kołdrę w nieco bardziej pochmurne dni. Moimi sojusznikami w utrzymaniu dobrego humoru są jesienne dekoracje - ciepłe, pomarańczowo-złote i natychmiastowo poprawiające nastrój. W dodatku ręcznie wykonane!

Liściasty zawrót głowy

Jesienne dekoracje są bajecznie proste. Krok pierwszy: wybierzcie się na spacer i pozbierajcie sporo pięknych, kolorowych liści i małych szyszek. Krok drugi: znajdźcie jakąś grubą księgę i włóżcie znalezione listki pomiędzy strony. Zostawcie je tam na kilka dni. Krok trzeci: w tym kroku potrzebne Wam będą trzy rzeczy: obręcz o średnicy ok. 46 cm, sznurek lub wstążkę i klej na gorąco. Sznurkiem owińcie obręcz i zabezpieczcie końce klejem. Następnie utnijcie osiem kawałków sznurka - każdy po 92 cm. i doklejcie je do obręczy w równych odstępach. Na końcu każdego ze sznurków doklejcie szyszkę, jako obciążenie. Krok czwarty: Zaplanujcie, w którym miejscu chcecie rozmieścić listki, przyłóżcie je do sznurka i przymocujcie do niego, wiążąc supełki na ich ogonkach. Tak wykonaną ozdobę możecie zawiesić na haku, doklejając do niej kilka sznurków i wiążąc je na końcach w supeł.

Jesienne świeczniki

Do wykonania tej dekoracji potrzebne będą średniej wielkości słoiki, szara rafia, duże liście i gorący klej lub klej do decoupage. Samo tworzenie takich świeczników jest bardzo przyjemne i, przede wszystkim, łatwe. Odrobinę kleju nakładamy tuż nad ogonkiem listka i przyklejamy go do słoika, powtarzamy ten proces tak długo, aż uznamy, że listków wystarczy, panuje tu całkowita dowolność (gdy używacie kleju do decoupage, pamiętajcie by posmarować nim całą powierzchnię liścia). Dookoła gwintu zawiążcie kilka kawałków rafii, włóżcie do środka podgrzewacz i gotowe! Mała wskazówka- wyprasujcie wcześniej zebrane liście, znacznie ułatwi Wam to pracę.

Girlanda z liści i książek

Ostatnią z trzech jesiennych dekoracji, którą Wam dziś zaproponuję jest bardzo prosta girlanda. Jeśli chcecie ozdobić swój dom, nie tracą przy tym wiele czasu i pieniędzy, wykorzystajcie starą, zniszczoną książkę, kawałek sznurka i liście. Jak? Włóżcie małe listki pomiędzy stronice grubej, ciężkiej książki, zostawcie na kilka dni (po tym czasie będziecie mogli je z łatwością do takiej strony przykleić). Gdy już to zrobicie, wytnijcie każda ze stron z liściem na kształt proporczyka i przyczepcie je na całej długości sznurka. Widzicie, jakie to proste? ;)

Coś dla leniuchów ;)

Jeśli nie jesteście fanami twórczego działania i uważacie, że nie macie zdolności manualnych, a mimo tego  jesienne dekoracje to coś, co chcielibyście mieć w domu - nic straconego! Poniżej zbiór pięknych, jesiennych ozdób, które równie dobrze pomogą Wam nastroić się na jesień.

Lubicie własnoręcznie wykonane dekoracje, czy wolicie jednak kupić coś gotowego?

Autor: Oliwia Górska