Data modyfikacji:

Jaki kolor ścian do białych mebli? 

Białe meble pojawiają się w naszych wnętrzach bardzo często. Kupujemy je, ponieważ sądzimy, że ich neutralny i uniwersalny kolor będzie pasować do każdej aranżacji. Czy na pewno? W poniższym wpisie znajdziesz odpowiedź na często zadawane pytanie: jaki kolor ścian do białych mebli wybrać? Mamy nadzieję, że nasze propozycje zainspirują cię do zmian. 

Jaki kolor ścian do białych mebli w kuchni? 

Białe meble w kuchni są ostatnio najczęstszym wyborem. Odchodzimy od drewna, które przez długie lata wiodło prym w każdej aranżacji i było go aż nadto – drewniane meble, drewniana podłoga i jeszcze ta boazeria.

W kuchni możesz postawić np. na białe ściany do białych mebli. Jeśli masz aneks kuchenny w salonie, to taki jaśniejszy element w całym wnętrzu sprawdzi się znakomicie. Biel może być także wyznacznikiem pewnych stref pod warunkiem, że znacznie więcej koloru będzie w części salonowej.

Oddzielne pomieszczenie na kuchnię i białe ściany do białych mebli to nieco więcej zachodu. Wtedy całe wnętrze uzupełnij kolorowymi lub ciemnymi dodatkami. Nie zapominaj o ziołach – zieleń ociepli wnętrze. Twoje białe meble utrzymane są w minimalistycznym, eleganckim stylu? Niech kuchnia pozostanie wtedy sterylna. Możesz również uzupełnić ją jednym ciemnym akcentem, np. kamiennym blatem.  
Jaki kolor ścian do białych mebli będzie idealny? Postaw na ciemne kolory, na których białe meble będą mocno kontrastować. Takie rozwiązanie jest świetne do aneksów kuchennych, kiedy ciemnej farby użyjemy nieco mniej, bo tylko nad blatem i szafkami. Za dużo ciemnych ścian w kuchni odbierze pomieszczeniu naturalne światło, a przecież tego w tej części twojego mieszkania powinno być jak najwięcej.
Świetnym uzupełnieniem białych mebli w kuchni będą także pastele. Postaw jedynie na pastelowy akcent, np. jedną ścianę i dodatki w zbliżonym do niej kolorze. Taka aranżacja jest niezwykle przytulna i nawiązuje nieco do klimatu prowansalskich wnętrz. Bezpiecznym rozwiązaniem będą białe meble kuchenne i szare ściany. 

Jaki kolor ścian do białych mebli w salonie? 

Najprostsza i najczęściej wybierana jest szarość. W pośredniej wersji – niezbyt ciemniej, ale też niezbyt jasnej. Takie wnętrza od razu przywodzą mi na myśl styl skandynawski.

Szarość i biel w salonie lubi się z jasnym drewnem, np. na parkiecie czy w postaci belek przy suficie. Wbrew pozorom w takiej aranżacji jaśniejsze dodatki prezentują się naprawdę ciekawie – możesz postawić np. na beż. Jeśli chcesz dodać wnętrzu nieco charakteru, to idealnym uzupełnieniem będą stalowe, srebrne lub szklane dodatki, np. na szklany stolik lub lustra na ścianie.
W salonie możesz postawić na kontrast i wyeksponować białe meble na ciemnej ścianie. Ważne, aby tego ciemnego koloru nie było za dużo – wtedy pomniejszysz optycznie wnętrze, a przy okazji odbierzesz mu naturalne światło.

Na ciemnej, np. czarnej ścianie, wyeksponuj jeden lub dwa białe meble. Wtedy taka aranżacja stanie się punktem centralnym mieszkania i będzie przykuwać wzrok – może to być np. przestrzeń medialna. 

Białe ściany z białymi meblami w salonie? Czemu nie! Warunek? Dużo kolorowych dodatków, np. w postaci poduszek, krzeseł, obrazów. Najlepiej w takich aranżacjach wyglądają mocne kontrasty czyli czarne, czerwone, granatowe, ciemno-zielone, pomarańczowe czy musztardowe dodatki. W tak urządzonym salonie podstawą jest ciemny parkiet. Nie obejdzie się bez roślin. 

Jaki kolor ścian do białych mebli w sypialni? 

Tutaj sprawa jest najprostsza – jaki kolor sobie tylko wymarzysz, byleby kontrastował z bielą. Barwa może być całkowicie ciemna, np. mocna szarość lub nieco jaśniejsza, np. pastelowy róż.

Nie bój się ciemniejszych ścian – sypialnia to miejsce, w którym masz odpocząć, więc jeśli będzie nieco mniej doświetlona, to naprawdę nic się nie stanie. 

Przeczytaj także:
  1. Męska sypialnia - jakie kolory?
  2. Malowanie płytek ceramicznych
  3. Jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania?