Data modyfikacji:

Dobry design w Twoim domu: robot kuchenny KitchenAid

Jeśli podobnie jak my uwielbiasz otaczać się pięknym przedmiotami (w tym również przedmiotami codziennego użytku), stylowy robot kuchenny KitchenAid na pewno przypadnie Ci do gustu. W sklepach znajdziemy modele KitchenAid w niemal wszystkich kolorach, klasyką jest jednak czerwony robot Artisan.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Robot Kitchenaid powstał 95 lat temu. Został zaprojektowany przez amerykańskiego inżyniera Herberta Johnstona, który pracował nad zmechanizowaniem pracy piekarzy. Wymyślił on robota planetarnego, który naśladował ręczne wyrabianie ciasta, zbierając składniki z całej powierzchni miski. Co ciekawe, robot znajdował się potem  w wyposażeniu okrętów bojowych marynarki wojennej USA!

Parę lat później robot został zmniejszony i zaprojektowany na nowo przez designera Egmonta Arensa. KitchenAid był hitem targów sztuki użytkowej w Atlantic City w 1955 roku. Od tego czasu sprzęt stał się popularny na całym świecie, wciąż produkowany jest jednak w Michigan w USA.

Roboty KitchenAid wyróżnia nie tylko charakterystyczny kształt, ale również to, że dostępne są one w dwudziestu kolorach. Popularne jest ozdabianie swojego robota - można go na przykład przemalować lub nakleić na niego różne wzory. W Polsce robot często nazywany jest zdrobniale "kiciusiem" ;)

Do robotów KitchenAid dołączone są również różne końcówki, umożliwiające tarcie, mielenie, przecieranie, miksowanie czy domową produkcję makaronu.

Cena robotów jest dość wysoka, ale wiąże się ona z bardzo dobrą jakością wykonania oraz świetnym designem.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz