Data publikacji:

Jakie łóżko do sypialni z materacem?

Materac nie jest widocznym elementem sypialni, ale mimo to jest ważnym aspektem. Materac, który nam odpowiada, odgrywa ważną rolę przy śnie odpowiedniej jakości. A to jest niezbędna kwestia w utrzymaniu naszego dobrego samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dlatego też tak ważne jest, aby łóżko do spania z materacem było odpowiednio dobrane. W jaki sposób można to zrobić? Oto kilka wskazówek.

łóżko

Łóżko materacowe - jakie wybrać?

Istnieje kilka rodzajów materaców, które różnią się od siebie. Wśród nich wymienić można poniżej opisane możliwości.

Lateksowy materac piankowy

Materace lateksowe wykonane są z naturalnego lub syntetycznego kauczuku. Materace te zapewniają komfort, mają wysoką trwałość i są dobre w absorbowaniu wszelkiego rodzaju ruchów spowodowanych podczas snu. Materac lateksowy dopasowuje się do kształtu ciała i dzięki swojej naturalnej elastyczności natychmiast odzyskuje swój pierwotny kształt.

Materac piankowy

Ten materac konturuje się na kształt ciała, a następnie powoli powraca do swojego pierwotnego kształtu po tym, jak nacisk lub ciężar jest zwolniony. Absorbuje każdy rodzaj ruchu spowodowany przez ciało, nie wpływając na inne części materaca. Niektóre marki posiadają również odporność na pleśń, bakterie, pluskwy i roztocza.

Materac hybrydowy

Materac hybrydowy to połączenie dwóch materiałów: łączy w sobie sprężystość materaca sprężynowego i komfort pianki memory. Technologia sprężyn kieszeniowych redukuje przenoszenie ruchów, które powstają podczas przewracania się, a wielowarstwowa pianka memory pomaga w osiągnięciu wygodnej pozycji podczas snu.

Materac sprężynowy

Materac sprężynowy jest popularnym wyborem, ponieważ zapewnia dobry komfort, wsparcie, sprężystość, jest niedrogi i dostępny od dziesięcioleci. Jego rama nośna jest zbudowana z serii połączonych sprężyn, które są przymocowane do grubego drutu, który biegnie wzdłuż obwodu materaca. Wytrzymałość materaca jest wprost proporcjonalna do liczby użytych sprężyn i ich rozstawu. Materace te są zazwyczaj wykończone grubą warstwą pikowania z pianki i włókien, które zapewniają różny poziom miękkości i komfortu.

Łóżko do sypialni z materacem - porady dla małej sypialni

Kup łóżko z wbudowanym schowkiem

Niektóre łóżka są zaprojektowane tak, aby się podnosić, dając ci dodatkową przestrzeń do przechowywania wewnątrz i pod łóżkiem. Możesz też kupić łóżko z szufladami do przechowywania.

Zmień układ pokoju

Bądź krytyczny wobec swojego obecnego planu podłogi w sypialni. Przesuń przedmioty, aby stworzyć więcej miejsca do chodzenia, tak abyś mógł zmaksymalizować minimalną przestrzeń wokół łóżka.

Wybierz właściwe meble

Bądź selektywny w kwestii mebli, których używasz. Zamontowane stoliki końcowe i zagłówki z bocznymi półkami mogą pomóc zaoszczędzić miejsce.

Wykorzystaj wysokość pomieszczenia

To nie tylko przestrzeń na podłodze, gdzie możesz zadziałać swoją magię. Wykorzystaj wysokość pokoju do pracy z wyższymi meblami, takimi jak łóżka piętrowe i półki na ścianach, aby zwolnić miejsce na podłodze.

Łoże do sypialni z materacem - cena

Najtańsze łóżko z materacem można znaleźć już w przedziale cenowym od 800 złotych. Najczęściej jednak ten koszt będzie wynosił między 1100 a 1400 złotych. W tym przedziale cenowym można bowiem otrzymać tanie łóżko sypialniane z materacem dość dobrej jakości.

Autor: Jakub Kowalski