Data modyfikacji:

Jakie lustro do toaletki wybrać?


Zakup idealnej toaletki to dopiero połowa sukcesu. Jeśli chcesz stworzyć wygodny i efektowny kącik pielęgnacyjny, musisz zwrócić szczególną uwagę na dobór lustra. Od tego czynnika zależy nie tylko finalny wygląd twojej toaletki, ale też komfort podczas wykonywania makijażu.
toaletka
Własna toaletka, czyli miejsce, gdzie można wygodnie wykonać makijaż i zabiegi pielęgnacyjne, to marzenie wielu inwestorów. Fakt ten nie powinien dziwić – nie dość, że toaletka zapewnia komfortowe warunki, w których łatwiej narysować perfekcyjne kreski na powiece czy blendować cienie, to jeszcze mebel pozawala na przechowywanie kosmetyków w odpowiedni sposób. A jakby tego było mało, toaletki to najczęściej efektownie wykonane przedmioty, które mogą dodatkowo urozmaicić stylizację sypialni czy garderoby. Jakie lustro do toaletki wybrać? 

Lustro z oświetleniem do toaletki


To bardzo praktyczny pomysł, który pozwoli ci rozwiązać kilka stylizacyjnych zagwozdek. Jeśli chcesz zaaranżować naprawdę funkcjonalne miejsce do makijażu i wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, musisz zadbać nie tylko o lustro, ale też o oświetlenie właśnie. W sprzedaży znajdziesz wiele modeli podświetlanych luster do toaletki. Od wariantów do złudzenia przypominających lustra znane nam z salonów kosmetycznych, przez nowoczesne i minimalistyczne lustra z oświetleniem LED, aż po projekty stylizowane na stare. 
Jakie lustro z oświetleniem do toaletki wybrać? Warto postawić na model, w którym punkty świetlne będą rozmieszczone wokół lustrzanej tafli. W takim przypadku zapewnisz sobie maksymalnie równomierne oświetlenie twarzy z wszystkich stron, co przełoży się na komfort podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Alternatywnym rozwiązaniem może być wariant, w którym zamontowane są dwa źródła światła. Ważne jednak, aby znajdowały się z dwóch stron lustra.

Lustro wiszące do toaletki


Popularnym sposobem na lustro do toaletki są uniwersalne modele wiszące. W tym przypadku masz duże pole do popisu – nie musisz ograniczać się do modeli przeznaczonych stricte do toaletek. Wystarczy, że wyszukasz model pasujący rozmiarem, kształtem i estetyką do wybranego wcześniej mebla.

Jeśli postawisz na tradycyjne lustro wiszące na ścianie, dobrym dopełnieniem stylizacji będą kinkiety ścienne. Lampki wiszące po obu stronach lustra zapewnią dobre oświetlenie twarzy. Zwróć jednak uwagę, aby świetlówki były osłonięte mlecznymi kloszami lub abażurami. W takim przypadku padające z nich światło będzie zmiękczone i przyjemniejsze w odbiorze. W rezultacie unikniesz ryzyka, że zbyt intensywne światło będzie razić twoje oczy podczas wykonywania makijażu. Alternatywą może być jedna lampka ścienna położona centralnie powyżej lustra.

Lustro trójdzielne do toaletki


To kolejne rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę, jeśli szukasz naprawdę ciekawego i praktycznego lustra do toaletki. Modele trójdzielne składają się z trzech lustrzanych modułów. Boczne z nich są osadzone na zawiasach, co pozwala na zmianę ich położenia. W rezultacie możesz dokładnie obejrzeć twarz z trzech różnych perspektyw i w efekcie wykonasz perfekcyjny makijaż.

W tej kategorii znajdziesz szeroką gamę luster. Od modeli z oświetleniem, przez minimalistycznie wykonane warianty, aż po te stylizowane. Zwłaszcza te ostatnie są warte uwagi. Jeśli twoja wymarzona toaletka to biały mebel z frezowanymi frontami i stylizowanymi nóżkami, trójdzielne lustro do toaletki w ozdobnej ramie będzie znakomitym dopełnieniem. Najczęściej modele tego typu są osadzone w ozdobnych ramach, co dodatkowo podnosi walory estetyczne całości.

Lustro okrągłe do toaletki


Okrągłe lustra to jedne z popularniejszych modeli w aranżacji wnętrz. Stosuje się je w wystroju najróżniejszych pomieszczeń, w tym również jako dopełnienie stylizacji toaletek. Lustra tego typu prezentują się naprawdę ciekawie – jako przykład wystarczy podać modne okrągłe modele na pasku, rzemieniu czy sznurku. Dodatek tego typu sprawi, że aranżacja twojej toaletki nabierze nieco nowocześniejszego charakteru. 
Jeśli cenisz sobie styl boho lub estetykę skandynawską, interesującym pomysłem na lustro do toaletki mogą być modele w rattanowych ramach. To szczególnie ozdobne modele luster, które z pewnością dodadzą kącikowi pielęgnacyjnemu jeszcze więcej uroku.

Lustro stojące do toaletki


To może być dobry trop, jeśli twoja toaletka jest dość duża i na jej blacie znajdzie się miejsce dla stojącego zwierciadła. W tej kategorii również znajdziesz wiele najróżniejszych modeli luster, więc możesz niemal do woli przebierać w ciekawych wzorach i wariantach. Co ważne, lustra tego typu są wygodne w użytkowaniu. Położenie zwierciadła można nieco zmieniać, co pozwala na dostosowanie perspektywy do swoich potrzeb.

Małe lustro kosmetyczne


Niezależnie od tego, który z wymienionych wcześniej modeli wybierzesz, poza dużym lustrem do toaletki warto zaopatrzyć się w mniejsze lusterko kosmetyczne. Szczególnie praktyczne są niewielkie modele stojące, które w razie potrzeby można schować w toaletkowej szafce. 
Lusterko tego typu przyda się podczas precyzyjnych czynności, jak rysowanie kresek eyelinerem czy przyklejanie sztucznych rzęs lub modelowanie brwi. Położone przy ścianie główne lustro toaletki mogłoby nie zapewniać odpowiedniego komfortu. Jak widzisz, masz dużo opcji do wyboru podczas poszukiwania idealnego lustra do toaletki. Poza samym lustrem zadbaj jeszcze o wygodne siedzisko i komfortowe oświetlenie – w takich warunkach z pewnością idealnie narysujesz kreski i rozblendujesz cienie.
Autor: Kamila Zalińska-Woźny