Data modyfikacji:

Naklejki ścienne - oryginalny pomysł na dekorację

Naklejki ścienne to dekoracyjny hit ostatnich lat, który w tani i szybki sposób upiększy każde pomieszczenie. W pokoju dziecięcym mogą nie tylko bawić, ale również pomóc w nauce liter czy cyfr, a umieszczone na pustej ścianie salonu z powodzeniem zastąpią obraz.

Przyklejki mogą być wykonane z matowego lub błyszczącego materiału, a w przypadku tych przeznaczonych do kuchni czy łazienki bywają specjalne zabezpieczane przed wilgocią. Bardzo łatwo je nakleić i zdjąć, choć raczej nie nadają się do ponownego użytku. Występują w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, które można dostosowywać do potrzeb, zaczynając od drobnych dekoracji na włącznik światła aż po formy rozciągnięte na całą wysokość ściany.

www.nicewalldecor.com

www.notonthehighstreet.com

www.furniture.trendzona.com

Naklejki ścienne przybierają rozmaite kształty, od liter, zdań czy całych fragmentów tekstu, przez imitacje mebli i kuchennych sprzętów, samochody czy budowle, aż po rozmaite, fantazyjne twory. Kinomani mogą umieścić na ścianie profil Audrey Hepburn czy Quentina Tarantino, a fani muzyki usta z okładki albumu The Rolling Stones lub twarz Boba Marleya z burzą dredów.

house-new-design.blogspot.com

www.domestic.fr
www.anotherstickerinthewall.com

Naklejki ścienne trzeba nakładać na suchą powierzchnię, pokrytą farbą lub tapetą. Większość z nich może również ozdabiać meble bądź drzwi. Ze względów estetycznych przyklejki najlepiej prezentują się na ścianach jednokolorowych, kontrastujących z barwą wzoru. Jeśli dekoracja jest duża, powinniśmy zostawić przestrzeń wokół niej, by była odpowiednio wyeksponowana.

Stylistyka wnętrza nie ma większego znaczenia, ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej, naklejki ścienne mają przeróżne wzory, często inspirowane estetyką retro. Jednak niezależnie od stylu, taka dekoracja to zdecydowanie nowoczesny dodatek, więc w dużej skali wypada najlepiej w aranżacji współczesnej i minimalistycznej.

Autor: Kasia Szulik