Data publikacji:

Jakie płytki plaster miodu? Do kuchni i łazienki. Na ścianę czy podłogę?

Najmodniejszym ostatnio rozwiązaniem w aranżacji wnętrz są płytki podłogowe plaster miodu, zwane też płytkami heksagonalnymi. W czym tkwi sekret sukcesu tego wzoru, w jakim pomieszczeniu najlepiej prezentują się płytki plaster miodu i jakie są ich inne zalety? Zapraszamy was do poznania bliżej tego pięknego i użytecznego rozwiązania.

plaster miodu

Sześciokątny wzór w przyrodzie od razu przywodzi na myśl plaster miodu. Płytki w tym kształcie stały się prawdziwym hitem wśród dekoratorów wnętrz. Dzięki nim możemy sami tworzyć dynamiczne i niebanalne dekoracje. Swoje zastosowanie najlepiej odnajdą w kuchni i łazience - pomieszczeniach, w których tradycyjnie odnajdujemy płytki ceramiczne.

Plaster miodu jest jednak wzorem, który co odważniejsi mogą stosować także w innych pokojach - część ściany salonu ozdobiona heksagonalnymi płytkami przykuje uwagę każdego gościa. Wykorzystując płytki plaster miodu małego formatu, możemy układać na ścianach interesujące wzory, mozaiki i arabeski. Znajdziemy także płytki dekorowane, których powierzchnia imituje na przykład sześcian, co nada naszym ścianom wrażenie trójwymiarowości i głębi. W wyborze ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Płytki plaster miodu: kuchnia w heksagonalne wzory

Już od jakiegoś czasu płytki ceramiczne przeżywają prawdziwy renesans w naszych kuchniach. Niektórzy decydują się na klasyczne, proste płytki w kolorze białym, które przywodzą na myśl przytulne kuchnie naszych babć. Ci, którzy cenią sobie bardziej nowoczesne designy, z ochotą mogą sięgnąć po płytki plaster miodu. Bardzo szeroka oferta wzorów, kolorów i materiałów da nam możliwość realizacji praktycznie każdej idei i stylistyki - od stylu retro, poprzez skandynawski, boho czy minimalistyczny.

Sześciokątne płytki doskonale spełnią swoją rolę również w przypadku wizualnego rozgraniczenia powierzchni użytkowych. Gdy posiadamy kuchnię połączoną z salonem, mogą one stworzyć interesujący patchwork, granicząc z płytkami innego kształtu bądź parkietem, i rozdzielając wizualnie dwie sfery życia. Wytrzymałość i łatwość w zachowaniu czystości to także cechy, na które zwracamy baczną uwagę, wybierając płytki do kuchni. Plaster miodu jest rozwiązaniem, które z pewnością spełnia również te potrzeby.

Płytki plaster miodu: łazienka przytulna jak w bajce

Można powiedzieć, że łazienki są środowiskiem naturalnym występowania płytek w naszych domach i mieszkaniach. Najczęściej spotykamy tam płytki prostokątne i kwadratowe. Płytki plaster miodu stanowią nowoczesną i modną alternatywę dla tych klasycznych wzorów. Jeśli wybierzemy odpowiedni kolor i rozmiar, takie płytki będą pasować do każdej łazienki, niezależnie od jej stylu.

Zastosowanie płytek plaster miodu pozwoli nam wizualnie powiększyć małe łazienki. Doskonałym pomysłem jest też wykorzystanie różnych kolorów lub kształtów płytek, by rozdzielić w łazience strefę prysznica, zaakcentować ścianę nad umywalką czy wanną, czy też stworzyć interesujące tło dla lustra.

Bardzo modne geometryczne wanny i nietypowa armatura (na przykład w stylu loftowym) wyśmienicie współgrają z heksagonalnym kształtem płytek.

Płytki plaster miodu z efektem trójwymiarowości położone na posadzce dodadzą także głębi naszej łazience i uczynią pomieszczenie bardziej przestrzennym. Takie wykończenie podłogi często stanowi ozdobę samą w sobie. Możemy zdecydować się na wyraźne i mocne kolory oraz wzory, ale również stonowane beże i biel staną się wizualnym akcentem nadającym ton całej łazience. Kształt sześciokątnej płytki jest ozdobą samą w sobie.

Na ścianę czy podłogę?

Efektowne płytki plaster miodu sprawdzają się równie dobrze na ścianach, jak i na podłodze. Możemy zdecydować się na takie wykończenie praktycznie w każdym pomieszczeniu naszego domu - w kuchni, salonie, łazience i przedpokoju. Ponieważ płytki plaster miodu występują w wielu rozmiarach i niezliczonej palecie kolorów oraz faktur, z ich pomocą możemy zrealizować nawet nasze najbardziej niebanalne fantazje. Entuzjaści minimalizmu i stylu skandynawskiego również odnajdą dla siebie spokojniejsze kompozycje, które, choć nie rzucają się w oczy przy pierwszym spojrzeniu, to tworzą niepowtarzalny nastrój w całym pomieszczeniu.

Autor: Bartosz Stoczkowski