Data publikacji:

Pokój dla dziewczynki 8 lat - jak go urządzić?


Nasze pociechy rosną w oka mgnieniu - nie potrafimy wyjść ze zdumienia, że ukochana córeczka dopiero co maszerowała do przedszkola, a dziś już jest dumną uczennicą. Dynamiczne zmiany dotyczą jednak nie tylko dorastania latorośli. Przygotowywaliśmy dom przed przyjściem maluszka na świat, a teraz przyszedł czas na kolejne rewolucje. W przygotowanym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować pokój dla dziewczynki 8 lat. Musi być to bowiem przestrzeń sprzyjająca zabawie, nauce oraz relaksowi. Czym się kierować podczas wyboru mebli i dodatków? Na jaką kolorystykę postawić? Odpowiedzi czekają poniżej - zapraszamy do lektury!
pokój

Pokój dla dziewczynki 8 lat - co zmienia się we wnętrzu?


Czym powinien się charakteryzować pokój dla dziewczynki 8 lat? Zmiany, które wprowadzimy, powinny nawiązywać przede wszystkim do rewolucji w życiu naszej córki. Pójście do szkoły i pierwsze poważne zderzenie z obowiązkami wiążą się także z innowacjami w pokojowym wnętrzu. Przestaje być ono bowiem wyłącznie strefą snu i beztroskich zabaw. Nasza uczennica musi mieć także miejsce na komfortowe przyswajanie wiedzy oraz eksplorowanie świata. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zmieniać wystrój tak, aby został on wyłącznie dostosowany do efektywnej nauki!

Pokój 8-letniej dziewczynki musi być również przestrzenią sprzyjającą zabawom oraz bardzo ważnemu wypoczynkowi. Możemy mieć pewność, że nasza dorastająca córka niepostrzeżenie przemieni się w nastolatkę - warto mieć w pamięci upływający czas i postawić na uniwersalne rozwiązania, które zmienią się razem z naszą latoroślą. Jak więc zaaranżować pokój? Rozpocznijmy od wydzielenia trzech najważniejszych przestrzeni przeznaczonych na naukę, zabawę oraz sen.

Nie zapominajmy także, że pokój dziewczynki 8 lat to przestrzeń, w której spędzi całkiem sporo czasu. To w nim będzie najczęściej odrabiać lekcje, bawić się z przyjaciółkami, czytać bajki czy pisać swój sekretny pamiętnik. Zadbajmy więc o to, by córka miała realny wpływ na to, jak wygląda jej pokój. Pozwólmy jej wybrać kolorystykę czy dodatki, dzięki temu poczuje się w pełni doceniana i odpowiedzialna za kształt swojej własnej przestrzeni!

Wybór odpowiednich mebli oraz - co najważniejsze - rozkład pomieszczenia, zaplanujmy samodzielnie, ale nie stawiajmy też córki przed faktem. Ważne jest, aby pociecha widziała postępy prac i mogła przygotować się na czekające ją zmiany!

Kącik nauki w pokoju dziewczynki 8 lat


Pierwsza bardzo ważna przestrzeń w pokoju dziewczynki uczęszczającej do szkoły to oczywiście miejsce nauki. Jak zatem zaaranżować tę część pomieszczenia? Na początku zastanówmy się, gdzie stanie biurko, bo jest to mebel najważniejszy. Idealnie byłoby wygospodarować miejsce pod oknem - dostęp do dziennego światła sprzyja nauce oraz nie obciąża wzroku. Nie zawsze mamy jednak taką możliwość. Postarajmy się, by biurko stanęło jak najbliżej okna. Wybierzmy razem z córką kolor ścian. Zdecydowanie rekomendujemy łagodne, nierozpraszające odcienie. Idealnie sprawdzą się więc:

• biel;
• delikatne odcienie szarości;
• pudrowy róż;
• żółcie;
• jasna zieleń;
• błękit.

Wróćmy teraz do biurka. Zadbajmy, było wykonane z dobrej jakości materiału - metalowy stelaż, drewniany blat i temu podobne konstrukcje będą stabilne i z pewnością posłużą córce latami. Sprawdźmy również funkcjonalność tego szczególnego mebla. Wybierzmy model wzbogacony szafkami oraz szufladami, w których z łatwością można schować książki, zeszyty czy inne przybory szkolne. W pokoju dla dziewczynki 8 lat nie może zabraknąć także półek na książki.

Blat biurka powinien być z kolei wystarczająco duży. Córka musi z łatwością na nim odrabiać lekcje, a także rysować czy korzystać z komputera lub tabletu. Nie zapominajmy także o odpowiednim oświetleniu. Lampka na biurko to obowiązkowy element - jeśli nasza pociecha jest praworęczna, światło musi padać z lewej strony. W pokoju 8-latki mogą znaleźć się również inne, funkcjonalne dodatki. Stylowy organizer na biurku pozwoli na trzymanie pod ręką niezbędnych skarbów. Na ścianie w kąciku do nauki warto zawiesić także praktyczną tablicę korkową lub magnetyczną. Nie należy zapominać również o obrotowym krześle biurowym z podłokietnikami i regulowaną wysokością siedziska.

Kącik zabawy w pokoju dla 8-letniej dziewczynki


Na czym najlepiej spędzać czas po odrobieniu lekcji lub w trakcie leniwego weekendu? Oczywi-ście, że na zabawie! Tak zaaranżujmy przestrzeń w pokoju dla 8-letniej dziewczynki, by latorośl komfortowo mogła oddawać się ulubionym aktywnościom. Przestrzeń sprzyjającą harcom na pewno urozmaici miękki dywanik, wygodne pufy czy regał, na którym spoczną ulubione pluszaki lub lalki. Nie zapomnijmy również o rozwiązaniach ułatwiających utrzymanie po-rządku w pokoju dorastającej dziewczynki. Wybierzmy wraz z córką kosze na zabawki oraz dodatki, dzięki którym wnętrze nabierze unikalnego charakteru.

Kącik zabaw dorastającej uczennicy powinien sprzyjać rozwojowi jej zainteresowań. Córka uwielbia tańczyć? Wygospodaruj nieco więcej przestrzeni. Jej pasją jest malowanie? Niech w poko-ju znajdzie się sztaluga! Latorośl chętnie spędza czas na lekturach? Wyposaż wnętrze w wygodny fotel. Najważniejsze, by to pociecha chętnie spędzała czas w swoim pokoju.

Kącik wypoczynku w pokoju dziewczynki


Zapewnijmy córce zdrowy, spokojny sen, by jej organizm mógł się jak najlepiej rozwijać. W pokoju dziewczynki 8 lat musi znaleźć się więc wygodne łóżko z dopasowanym materacem. Jaki model więc wybrać? Najlepszy będzie mebel rosnący razem z dzieckiem, choć w przypadku 8-latki można wybrać też nieco inne rozwiązania - przykładowo stylowe łóżko z metalową ramą. Szafka nocna, lampka, ozdobne poduszki oraz wzorzysta, bawełniana pościel w kojących kolorach sprawią, że pociecha z chęcią wyląduje w łóżku po dniu pełnym wrażeń!
Autor: Anna Mlonka