Data modyfikacji:

Sypialnia w salonie i kuchnia w sypialni: aranżacja kawalerki

Życie na 28 m2? Ciasne, ale własne! Ciasnota nie musi być uciążliwa. Sypialnia w salonie i kuchnia w sypialni - aranżacja kawalerki jest wyzwaniem, którego warto się podjąć. Zobacz, jak urządzić funkcjonalną kawalerkę.

Kawalerka, małe studio, o którym marzy wielu młodych ludzi stających na własnych nogach. Jeden pokój z łazienką i nierzadko bez osobnej kuchni. W takim mieszkanku trudno o intymność. Aranżując kawalerkę, toczymy batalię o każdy wolny kąt. Sprytne triki i przemyślane rozwiązania pozwolą urządzić funkcjonalne mieszkanie.

Czytaj również: Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

źródło: www.houzz.com

Podziel przestrzeń

W jednopokojowym mieszkaniu bardzo łatwo o chaos. W mieszkaniach kilkupokojowych w utrzymaniu porządku pomaga jasno określony układ pomieszczeń. Zorganizuj przestrzeń życiową, stawiając wirtualne ścianki działowe. Wyznacz strefy w mieszkaniu, które będą spełniać określone funkcje.

Oddziel strefy

Po ustaleniu, który kąt będzie sypialnią, a który salonem, oddziel strefy od siebie. Wizualne i materialne bariery umożliwią zachowanie podziału, a to przekładać się będzie na utrzymanie porządku. Najbardziej intymną część - sypialnię - odizoluj od całości. Możesz postawić na zasłony, parawany, regały, segmenty. Można także ulokować ją we wnęce. Otwartą kuchnię, aneks wydzielisz blatem. Innym sposobem jest zastosowanie różnych materiałów na podłodze, np. kuchnia - kafelki, salon i sypialnia - panele, wykładzina itp.

Kawalerka w Wiedniu, źródło: https://www.kurzzeitmiete.at

Płynne przejście

Spójny wystrój to dobre rozwiązanie dla kawalerki. Zadbaj o płynne przejście między jednym sektorem a drugim. Ustal motyw przewodni dla mieszkania: może to być kolor dominujący, styl wnętrzarski. Nie obawiaj się monotonii - konsekwencja nie wyklucza wariacji. Mocny akcent kolorystyczny lub bardzo wyrazisty dodatek urozmaici wnętrze kawalerki i jej mikrostref.

Oszczędności zacznij od drobiazgów

Aranżując kawalerkę, myśl o odzyskaniu powierzchni. Drobiazgi są najgorszymi złodziejami przestrzeni. Stosuj inteligentne rozwiązania. Splątane kable, porozrzucana poczta, brak systemu przechowywania przedmiotów to pierwszy krok do bałaganu, a ten oznacza jedno - ciasnotę.

Optycznie powiększaj

Małe mieszkanie może wydawać się większe. Triki takie jak jasne kolory, lustra, dużo światła powodują, że kawalerka wydaje się przestronna.

Źródło: http://www.sustainablelivingnews.com

Dużo modnych dodatków do domu znajdziesz TUTAJ.

Autor: Cieplik