Data publikacji:

Szukasz materaca do sypialni? Eksperci z Grupy Hilding Anders radzą czym kierować się podczas zakupu

Dobór materaca zawsze stanowi duże wyzwanie, głównie ze względu na liczbę czynników, jakie trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru. Stopień twardości, przystosowania dla alergików, rodzaj wypełnienia czy materiał, z jakiego został wykonany pokrowiec – to tylko kilka rzeczy, jakie znaleźć można w opisach produktów czy informacjach udostępnianych przez dystrybutora. Dlatego właśnie tak istotne jest rola doradców czy branżowych ekspertów, którzy potrafią odczytać potrzeby i upodobania danej osoby. Wiedza specjalistów z grupy Hilding Anders została już niejednokrotnie doceniona – poznaj ich rady odnośnie zakupu materaca do sypialni.
materac

Zdrowe ciało to również zdrowy umysł, czyli jak jakość snu wpływa na samopoczucie?

Choć wydawać by się mogło, że odpowiednio dobrany materac nie jest aż tak istotną rzeczą, to jednak zależy od tego wiele istotnych spraw, w tym to, z jaką efektywnością będzie pracowała dana osoba. Może się bowiem okazać, że niewyspanie negatywnie odbija się na samopoczuciu, co może prowadzić do szeregu problemów. Dlatego właśnie branżowi eksperci i specjaliści – w tym ci z grupy Hilding Anders – doradzają wybór materaca dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika. O tym, jak zdrowy sen wpływa na stan umysłu, humor i zdolność interakcji człowieka ze światem można przeczytać w artykule: Czym jest integracja sensoryczna?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, jednak wiodącymi konstrukcjami są te z wypełnieniem sprężynowym, piankowym i hybrydowym, które łączą wspomniane dwie technologie. Marka Hilding Anders posiada w swojej ofercie wiele sprawdzonych rozwiązań, w tym materace termoelastyczne i wysokoelastyczne, które dostosowują się do ciała użytkownika (zarówno do jego wagi, jak i temperatury czy kształtu), zapewniając doskonałe podparcie dla kręgosłupa przez cały czas trwania snu. Na stronie Senna Materace dostępne są również konstrukcje mające 7 różnych stref twardości, co pozwala lepiej dostosować się materacowi do danej sytuacji.

sypialnia

Odpowiednio dobrany materac rozwiązaniem bólów kręgosłupa o poranku? Poznaj opinię ekspertów Hilding Anders

Wiele osób narzeka w dzisiejszych czasach na przeróżne bóle kręgosłupa i stawów o poranku, czego winą może być stary lub źle dobrany materac. W takim przypadku należy zdecydować się na wybór nowego modelu lub wymianę całego zestawu, to jest łóżka i materaca. Szukając odpowiedniego rozwiązania w tej kwestii warto kierować się własnymi preferencjami lub upodobaniami osób, które będą z tej sypialni korzystać. Oprócz materacy sprężynowych z nowoczesnym i lekkim wypełnieniem kieszeniowym, równie często są polecane materace piankowe, które ze względu na swoją wysoką elastyczność i wytrzymałość sprawdzą się zarówno w sypialni zwykłego użytkownika, jak i osoby przewlekle chorej lub cierpiącej na schorzenia związane z kręgosłupem.

Dlatego właśnie materace piankowe marki Hilding Anders są polecane dla osób z obu tych grup – dzięki swojej elastyczności i odporności na przetarcia można je stosować w łóżkach z regulowanym kątem nachylenia podgłówka. O tych i wielu innych aspektach doboru materaca można przeczytać w artykule: Test materacy do spania – na co zwrócić uwagę dobierając materac?

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Artykuł sponsorowany