Data publikacji:

Thermomix – czy warto go kupić? Wady i zalety Thermomixa

Trudno o kogoś, kto jeszcze nie słyszał o słynnym Thermomixie – robocie kuchennym, który jest w stanie przygotować praktycznie każdą potrawę. Urządzenie to zyskało wielką popularność zwłaszcza wśród osób, którym zależy na oszczędności czasu. Sprawdź, co jeszcze przemawia za zakupem Thermomixa oraz na jakie słabe strony wskazują jego przeciwnicy.
Thermomix czy warto

Thermomix – warto czy nie? Zastosowania Thermomixa

Thermomix to robot kuchenny stworzony przez niemiecką firmę Vorwerk & Co. KG. Choć na polskim rynku jest on powszechnie rozpoznawalny zaledwie od kilku lat, warto wiedzieć, że jego historia sięga lat 60. ubiegłego stulecia. Wtedy to właśnie niemieckie przedsiębiorstwo wyprodukowało pierwszego robota wielofunkcyjnego, który oferował różne funkcje – w tym mieszanie, gotowanie, rozdrabianie.
Najnowszy model Thermomixa, czyli TM 6, różni się znacząco od swojego pradziadka. Urządzenie pozwala gotować, siekać, rozdrabniać, mieszać, smażyć, a nawet wyrabiać ciasto oraz ważyć poszczególne składniki.

Czy warto kupić Thermomix? Zalety robota kuchennego

Jeśli rozważasz zakup robota Thermomix, z pewnością zapoznałeś się już z opiniami jego użytkowników. Najczęściej wymieniane zalety robota kuchennego to:
 • Wielofunkcyjność – Thermomix z powodzeniem zastąpi nawet kilkanaście naczyń oraz przyrządów kuchennych. Urządzenie pozwoli przygotować potrawę smażoną lub gotowaną, posiekać i wymieszać składniki, gotować na parze, upiec ciasto lub chleb i wiele, wiele więcej. Rodzice małych dzieci mogą przygotować w Thermomixie zdrowe i szybkie obiadki dla niemowląt. A wszystko to w jednym garnku!
 • Oszczędność miejsca – Thermomix uznawany jest za sprzęt idealny do małych mieszkań, w których kuchnie nie pozwalają na przechowywanie wielu urządzeń. To dobra opcja, jeśli mieszkasz w kawalerce.
 • Oszczędność czasu – chcesz jeść domowo i zdrowo, a jednocześnie nie masz czasu na gotowanie? Thermomix cię wyręczy – podążając za instrukcją na wyświetlaczu, wystarczy, że będziesz dodawać do robota konkretne składniki, a on przygotuje w zasadzie dowolną potrawę.
 • Praktyczność – nie lubisz gotować lub sprzątać po przygotowywaniu potraw? Jeśli tak, Thermomix może okazać się świetnym rozwiązaniem. Nawet totalny kulinarny nowicjusz przygotuje w nim smaczną potrawę bez tworzenia wielkiego bałaganu. Po gotowaniu wystarczy umyć jedynie zbiornik.
 • Jakie są wady Thermomixa? Opinie użytkowników

  Jak każdy sprzęt AGD, Thermomix ma swoje wady. Wśród ocen użytkowników często pojawia się kwestia wysokiej ceny sprzętu – najnowszy model Thermomix to koszt około 7000 złotych.
  Zwolennicy Thermomixa zwracają jednak uwagę na jego niezawodność – wysoka cena idzie w parze z jakością. Niektórzy sądzą nawet, że wciąż są posiadaczami pierwszych Thermomixów, które mimo upływu wielu dekad działają bez zarzutu.

  Thermomix – czy warto? Podsumowanie

  Thermomix to robot kuchenny, którego zalety docenią osoby niemające czasu na gotowanie, dysponujące małą ilością miejsca w kuchni lub te, które po prostu lubią praktyczne i wielofunkcyjne gadżety. Jako główną wadę użytkownicy Thermomixa wskazują cenę. Jeśli jednak wysoki koszt sprzętu nie stanowi dla ciebie problemu, warto poświęcić mu uwagę – wśród opinii jego użytkowników znacząco przeważają te pozytywne!
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Joanna Plech