Data publikacji:

Czym wyczyścić kabinę prysznicową? Ranking polecanych płynów

Kabina prysznicowa to stały element wyposażenia wielu domów i mieszkań, który ma swoje liczne zalety. Jednak tuż obok wygody, możliwości wzięcia szybkiego prysznica czy zaoszczędzenia miejsca łazienka wyposażona w prysznic wymaga również sprzątania kabiny. Niejednokrotnie jest to zajęcie, które spędza sen z powiek. Nieestetyczne zacieki na szklanych drzwiach, smugi, kamień czy stale gromadzący się osad sprawiają, że prysznic nie prezentuje się zbyt higienicznie i zachęcająco. Czym wyczyścić kabinę prysznicową, aby sprzątanie było skuteczne i zapobiegało tak szybkiemu gromadzeniu się osadów, kamienia i brudu? Może w tym pomóc odpowiednio dobrany środek do czyszczenia kabin prysznicowych. Ranking najskuteczniejszych i najchętniej wybieranych preparatów prezentujemy poniżej.
czym czyścić kabinę prysznicową

Dlaczego do czyszczenia prysznica należy stosować środek do czyszczenia kabin prysznicowych?

Choć tuż po zakupie kabiny prysznicowej lub zestawu z brodzikiem szklane drzwi, armatura, jak i pozostałe elementy wchodzące w skład naszej kabiny prezentują się idealnie, stan ten dość szybko ulega zmianie. Często już wskutek kilkukrotnego wzięcia prysznica na szybach można dostrzec nieestetyczne zacieki, osad z mydła, kosmetyków do mycia ciała czy produktów do pielęgnacji włosów. W różnych zakamarkach zbiera się ciemniejący osad, który z czasem tworzy kamień i chropowatą powłokę, trudną do usunięcia zwykłymi środkami czystości.
Problem z uciążliwym czyszczeniem poszczególnych powłok wchodzących w skład prysznica polega na obecności różnorodnych materiałów wchodzących w skład prysznica i rodzajach brudu. Poza osadami z mydła czy różnych płynów pod prysznicem namnażają się również mikroorganizmy, takie jak grzyby oraz bakterie. Powstaje też kamień z wody, który nawet podczas czasochłonnego i męczącego szorowania niekiedy jest bardzo trudny do usunięcia. Zatem czym wyczyścić kabinę prysznicową?
Aby pozbyć się tych wszystkich charakterystycznych zabrudzeń i nieestetycznych śladów, należy zastosować preparat odpowiednio dobrany pod względem składu do istniejącego problemu. Mieszanka związków i substancji działających na kamień, osady i zacieki, a także dodatek elementów zapobiegających ich ponownemu powstawaniu to klucz do sukcesu. Jak znaleźć skuteczny środek do czyszczenia kabin prysznicowych? Ranking najlepszych produktów z pewnością ułatwi sprzątanie i pomoże w rozwiązaniu problemu.

Środki do czyszczenia kabin prysznicowych – ranking

Wśród produktów dostępnych w sprzedaży można znaleźć wiele propozycji przeznaczonych do mycia kabin prysznicowych, wanien i armatury łazienkowej. Niektóre z nich zasługują jednak na szczególną uwagę.
Najchętniej wybieranym i cieszącym się uznaniem preparatem jest Frosch. To niemiecki naturalny środek do czyszczenia kabin prysznicowych. Choć produkt dostępny jest w klasycznej wersji o zapachu cytrynowym, to wariant winogronowy cieszy się największym powodzeniem. Ogromną zaletą tego produktu jest jego skuteczność, korzystna cena i jednocześnie skład oparty głównie na naturalnych substancjach, które nie drażnią i nie wywołują uczuleń po zastosowaniu. Wśród składników Froscha znajdują się m.in. silne kwasy octowe, które świetnie radzą sobie z kamieniem, osadami z wody oraz innymi zabrudzeniami nie tylko w kabinach prysznicowych.
Frosch charakteryzuje się pięknym i długo wyczuwalnym zapachem. Dzięki czyszczeniu kabiny, luster czy szyb z wykorzystaniem tego produktu nie powstają też charakterystyczne smugi.
Na drugim miejscu w rankingu środków do czyszczenia kabin prysznicowych uplasował się Starwax. To specjalny środek stworzony z myślą o czyszczeniu i pielęgnacji kabin prysznicowych, który bardzo szybko pozwala pozbyć się wszelkich osadów z mydła, utrwalonych zabrudzeń czy kamienia. Płyn Starwax przeznaczony jest również do odwapniania powierzchni łazienkowych. Doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu umywalek, wanien, bidetów i innych elementów wyposażenia łazienki.
Na uwagę zasługuje też duża wydajność produktu Starwax. Dodatkowo w składzie preparatu znajdują się substancje nabłyszczające czyszczone powierzchnie, dzięki czemu łazienka jest nie tylko czysta, ale i wygląda jak nowa.
Jaki jeszcze produkt warto wybrać jako środek do czyszczenia kabin prysznicowych? W rankingu takich preparatów na trzecim miejscu znajduje się Radaway Glass Cleaner. To kompozycja precyzyjnie dobranych substancji przeznaczona do walki ze specyficznymi zabrudzeniami, jakie można spotkać właśnie na szklanych drzwiach i ścianach kabin prysznicowych. Radaway Glass Cleaner słynie z doskonałego usuwania zabrudzeń, kamienia, osadu, zwapnień, ale też właściwości dezynfekcyjnych i nabłyszczających.
Radaway Glass Cleaner to preparat sprzedawany także w zestawie z innymi produktami i akcesoriami do pielęgnacji szyb. To propozycja, która zadowoli najbardziej wymagających oraz osoby, którym zależy na ochronie przed zbyt szybkim namnażaniem się drobnoustrojów.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo