Data publikacji:

Robot do mycia okien – jaki wybrać? Ranking najlepszych produktów

Mycie okien jest dla wielu z nas najmniej lubianym obowiązkiem domowym. Nie każdy wie, że wcale nie musimy się z tym męczyć, co wcale nie oznacza zatrudnienia pani do sprzątania. W czyszczeniu szyb może wyręczyć cię sprytny robot do mycia okien – urządzenie, które przyczepia się do szyby, po czym zaczyna się ono po niej przesuwać. Sprawdź, jaki robot do mycia okien jest najczęściej wybierany przez użytkowników serwisu Ceneo.pl i czy w ogóle warto nabyć taki sprzęt. 
robot do mycia okien ranking

Automatyczny robot do mycia okien – jak działa?

Automatyczny robot do mycia okien to niewielkie urządzenie, który przyczepia się do szyby. Następnie się go włącza i to wszystko z naszej strony. Robot zaczyna przesuwać się po szybie, dokładnie ją czyszcząc. Podobnie jak samojezdne odkurzacze, tak i robot do mycia okien pracuje inteligentnie – nie czyści ponownie tych samych miejsc i wykrywa krawędzie okna. Pracuje bardzo szybko i sprawnie – duże okno jest w stanie umyć w ciągu kilku minut. 
Uwaga! Automatyczny robot do mycia okien może służyć również do czyszczenia innych powierzchni – luster oraz płytek ceramicznych. Jest to zatem bardzo przydatne urządzenie, które może nas odciążyć w dużym stopniu.

Czy automatyczny robot do mycia okien może spaść?

Wiele osób zastanawia się, czy automatyczny robot do mycia okien może nagle „odpaść” od szyby – co w wielu przypadkach skończyłoby się jego uszkodzeniem. Takie obawy mają szczególnie osoby, które mieszkają na wysokich piętrach w bloku. Na szczęście nie ma się czym martwić.
Roboty do czyszczenia okien przyczepiane są do szyby dzięki silnikom próżniowym. Dodatkowo mają one specjalne przyssawki. Gdyby jednak (np. w razie awarii prądu) te zabezpieczenia nie zdałyby egzaminu, robot utrzyma się przy oknie dzięki specjalnej lince. 

Robot do mycia okien – czy warto?

Jeśli nie lubisz mycia okien, robot z pewnością zachwyci cię swoim działaniem. Szczególnie docenią go osoby, które mieszkają w miejscach, w których szyby szybko się brudzą, np. przy drodze. Sprzęt ten nie należy do najtańszych, ale pewne jest, że naprawdę warto go mieć. 

Robot do mycia okien – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Kupując automatyczny robot do mycia okien, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii:
 • Moc
 • Im moc urządzenia będzie wyższa, tym lepiej robot będzie sobie radził z zabrudzeniami i tym lepiej będzie przywierał do szyby.
 • Dyski czyszczące
 • To części, do których mocujemy ściereczki czyszczące. Powinny być dobrej jakości i umożliwiać łatwy montaż oraz demontaż ścierek. 
 • Zabezpieczenia
 • Niektóre modele mają specjalne zabezpieczenie przed spadnięciem, np. w sytuacji braku prądu pracują jeszcze do 30 minut na własnym zasilaniu. Są też sprzęty z czujnikiem laserowym, które mogą pracować na szybach bez ram.
 • Liczba trybów pracy
 • Sprawdź, czy wybrany przez ciebie automatyczny robot do mycia okien ma dwa tryby pracy – automatyczny oraz manualny. Ten drugi umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą pilota. 

  Robot do mycia okien – ranking 

  Nie wiesz, jak wybrać robot do mycia okien? Ranking, który stworzyliśmy na podstawie popularności tego typu produktów w serwisie Ceneo.pl, z pewnością pomoże ci w podjęciu decyzji.

  Hobot 2S

  Doskonały automatyczny robot do mycia okien, który na zawsze uwolni cię od tego przykrego obowiązku. Dzięki sile wznoszenia 7-kilogramowy robot sprawnie porusza się w górę i w dół. Doskonale radzi sobie na różnych powierzchniach – wyczyści nie tylko szyby, ale również kafelki. Ma duży obszar roboczy (aż 24 cm na 24 cm), dlatego doskonale nadaje się nie tylko do domu, ale również do firmy. Robot Hobot jest szybki – jeden metr kwadratowy okna czyści w zaledwie 2,4 minuty. Co ważne, ma swój własny system zasilania, dlatego pozostaje na miejscu przez 20 minut po wyłączeniu pracy. Jest to jedno z najczęściej wybieranych produktów tego typu na rynku.

  Hobot H368

  Kolejny automatyczny robot do mycia okien od marki Hobot. Ma niewielkie rozmiary oraz smukły design. Prędkość czyszczenia w tym modelu to 4 minuty na metr kwadratowy. Ma trzy tryby automatyczne i jeden tryb manualny – może być sterowany nie tylko przy pomocy pilota, ale także smartfona. Automatycznie wykrywa krawędzie okna i może być używany do czyszczenia różnych powierzchni. Dzięki systemowi UPS (System Zasilania Nieprzerwanego) może pracować nawet przez 20 minut po wyłączeniu prądu. 

  Mamibot W120-T

  Na trzecim miejscu naszego rankingu uplasował się robot do mycia okien Mamibot W120-T. Urządzenie jest sterowane pilotem lub smartfonem. Umycie dwóch metrów kwadratowych okna zajmuje mu około 5 minut. Ma trzy tryby czyszczenia i bezszczotkowy, mocny silnik. Przed upadkiem chronią go aż trzy rodzaje zabezpieczeń: 4-metrowa linka zabezpieczająca, silne przyssanie do okna (3000 P), a także wbudowany akumulator UPS. Urządzenie waży niespełna 1,5 kg i ma zaledwie 10 cm grubości.

  Hobot 298

  Bardzo nowoczesny automatyczny robot do mycia okien - najnowsza propozycja firmy Hobot. Jest wyposażony w dyszę ultradźwiękową, dlatego sam spryskuje czyszczone powietrze. Można sterować nim przy pomocy smartfona albo pilota. Może myć nie tylko okna, ale również kabiny prysznicowe czy kafelki. Do umycia jednego metra kwadratowego szyby potrzebuje zaledwie 2,4 minuty, co czyni go jednym z najszybszych robotów na rynku. Na uwagę zasługuje również silnik o bardzo dużej mocy.

  Mamibot GLASSBOT W-120

  To robot do mycia okien z wydajnym silnikiem próżniowym i zabezpieczeniami przed upadkiem (UPS). Podobne jak inne tego typu sprzęty, nadaje się do wszystkich płaskich powierzchni i może być sterowany pilotem lub smartfonem. 
  Zdjęcie: Envato Elements