Data modyfikacji:

Twój kot ma inny pogląd na wystrój mieszkania

Jako szczęśliwa właścicielka kota nie mam najmniejszych złudzeń. Cały dom ustawiony jest pod jej dyktando. Mamy też odmienne poglądy nt. wystroju wnętrz...

Żeby nie było, że jestem gołosłowna. Moja Kiciucha.

Koty są bardzo charakternymi zwierzętami. Chwilami zastanawiamy się, kto kogo tak naprawdę oswoił. Po ostatnich wyczynach mojej kotki podejrzewam, że to one wzięły nas pod pantofel (opuszki). Albo przystanę na te warunki, albo... No właśnie nie wiem, ale niejasna obawa nie pozwala mi sprawdzić, co było gdyby.

W dzisiejszym wpisie nie będziemy oglądać zjawiskowych mebli zaprojektowanych z myślą o posiadaczach kotów. Przyjrzymy się kociej estetyce i zobaczymy, jaka jest wizja wnętrz ze smakiem wg kapryśnych czworonogów.

Zagrajmy w otwarte karty

Koty, tak jak ludzie, różnią się usposobieniem. Mają też inne gusta i guściki. Wieloletnie obserwacje oraz bogaty materiał badawczy (internety) pozwoliły mi wyodrębnić kilka kluczowych kocich designerskich trików. Znacie jeszcze jakieś? :D

Koty-dywaniki

Trudno określić, czy udają dywaniki, bo tak dobrze czują się na naszych podłogach, czy to jakaś sugestia z ich strony. Posiadacz kota-dywanika musi mieć oczy dookoła głowy i patrzeć pod nogi. Taki chodniczek nie będzie zadowolony, gdy na niego nadepniesz.

Koty-poduszki

Ten typ upodobał sobie łóżka i sofy. Nie przejdzie obojętnie obok foteli i co wygodniejszych krzeseł. Trudność polega na tym, że gdy raz upatrzy sobie dane miejsce, to nie można go za nic w świecie przesunąć. Nie ma mowy o przemeblowaniu. Z reguły nie podoba im się Twój pomysł na zmianę wystroju. Inna nazwa: król kanapowiec.

Jest też dodatkowa odmiana łóżkowa, która uwielbia udawać kołdrę. Ten na przykład świetnie się maskuje.

Koty meblowe

Zdecydowanie najbardziej krytyczne i zaangażowane w problemy wnętrzarskie swoich właścicieli. Cenią sobie odpowiedni dobór dodatków. Dlatego, żeby uchronić Cię przed aranżacyjną wpadką, poświęcają siebie, wchodząc w rolę dekoracji. Nie interesuje ich, że w zasadzie w tym miejscu chciałabyś postawić telewizor. Nie i koniec - zakłóci feng shui.

Wyjątkowym przypadkiem są oczywiście koty z grupy kuchennej. Te dodatkowo domagają się opłat za swoje usługi. Najchętniej przyjmują dziesięcinę w formie jedzenia, które właśnie gotujesz.

Inne kategorie

Na tym oczywiście nie koniec. Mogłabym mnożyć przykłady: koty łazienkowe, koty kartonowo-koszykowe, koty parapetowe, koty-kwiaty... Ze względów bezpieczeństwa porzuciłam dalsze badania. Jeśli poszłabym dalej w stronę internetu kotów, mogłabym nie znaleźć drogi powrotnej.

Biorąc pod uwagę kocią swawolę, można wątpić w zasadność kupowania wymyślnych drapaków i legowisk. Każdy kot jest inny, więc jeśli szukacie prezentu dla swojego czworonożnego kompana, to TUTAJ możecie sprawdzić, gdzie najbardziej opłaci się Wam złożyć zamówienie. :)

On czegoś od Ciebie chce...

Autor: Cieplik