Data modyfikacji:

Wybieramy żyrandol dla każdego wnętrza

Żyrandole przeżywają swoją drugą młodość. Projektanci oświetlenia rozpieszczają nas pomysłami. Rozglądając się za wymarzonym żyrandolem, wzięliśmy na warsztat najmodniejsze propozycje dla każdego wnętrza. A jest w czym wybierać.

W salonie, w jadalni nad stołem, w sypialni, w okazałym przedpokoju, a nawet w kuchni i łazience. Miejsca dla żyrandola w domach XXI wieku jest nadal sporo. Możemy łączyć style i trendy do woli. Podpowiadamy, jak wybrać idealny żyrandol dla każdego wnętrza.

Klasycznie i glamour

Źródło: decoholic.org

Na grafice: Żyrandol Spotlight, 1338 zł

Propozycja, która przywołuje w pamięci obrazy rodem z barokowych pałaców i wnętrz urządzonych z przepychem. W klasycznej współczesnej wersji żyrandole są jednak mniej pretensjonalne. Nadal lubimy ich luksusowy design, w którym "kocha się" zwłaszcza glamour, ale stawiamy na nowoczesne wzornictwo. Nam wpadł w oko m.in. srebrny żyrandol z wdzięcznym motywem florystycznym.

W rytmie boho

Źródło: buzzfeed.com

Na grafice: Żyrandol Globo, 164,70 zł

Czyli kolorowo, ale ze smakiem. Żyrandole utrzymane w tym stylu będą barwne i odważne. Bogata paleta to w końcu jeden z wyznaczników boho. Jeśli planujemy taką aranżację, nie możemy zapomnieć o oryginalnym żyrandolu z mieniącymi się jak witraże szkiełkami.

Klimat loftów

Źródło: remodelista.com

Na grafice: Żyrandol Hesmo, 597 zł

W loftach rządzą lampy o ograniczonej estetyce bądź geometrycznym miksie. Dla takiego wnętrza wybraliśmy zatem żyrandol o prostej formie z kultową żarówką w środku. Stonowany design na pewno ucieszy miłośników industrialnych aranżacji.

W guście skandynawskim

Źródło: blog.jelanieshop.com

Na grafice: Żyrandol Slamp, 1759 zł

Nikomu nie trzeba przypominać, jak bardzo Skandynawowie cenią sobie światło. Lampy w tym klimacie są zazwyczaj wielopunktowe. Mile widziane będą zatem żyrandole, które swoją formą wzmocnią źródło światła. Duża złota lampa inspirowana potarganym przez wiatr krzewem bukszpanu dobrze spełni swą powinność.

Dla nowoczesnych wnętrz

Źródło: blog.styleestate.com

Na grafice: Żyrandol Lislighting, 670 zł

Nowoczesność chodzi pod ręką z minimalizmem. Aby nie skłócić ze sobą tej romantycznej pary, wybierzmy żyrandol o uproszczonym designie. Wbudowane taśmy LED dodatkowo podkreślą klimat panujący we wnętrzu. Liczy się przecież efekt.

Autor: Bogumiła Kurzeja