Data modyfikacji:

Jaki okrągły okap w kształcie tuby? Okapy przyścienne do kuchni

W przypadku okapów kuchennych ważne są nie tylko zastosowane technologie, które gwarantują pozbywanie się wilgoci i tłuszczu zawartych w oparach unoszących się znad gotujących się potraw, ale także wzornictwo.

Jeśli chcemy, by nasza kuchnia była schludna i jednocześnie mamy dość kanciastych, prostokątnych okapów, warto zastanowić się nad modelem okrągłym. Kiedy i na jaki warto się zdecydować?

1. Okap okrągły, gdy mamy kuchenkę przy ścianie

Okapy przyścienne mają formę tuby lub elipsy. Są przystosowane do wolnego montażu nad płytą grzewczą na ścianie lub pomiędzy górnymi szafkami kuchennymi, dzięki czemu zamontowanie okapu staje się bardzo proste. Ich długi pionowy komin maskuje rurę odprowadzającą zanieczyszczenia do szybu wentylacyjnego, która oprócz pochłaniania nieprzyjemnych zapachów, usunie bakterie, pleśń i grzyby. Do wyboru mamy 2 rodzaje:


 • Okap okrągły przyścienny w kształcie tuby

  Kształt tuby z pewnością sprawdzi się zarówno w nowoczesnej kuchni, jak również nada niebywałego charakteru wnętrzu utrzymanemu w stylistyce retro. Dużym atutem większości modeli jest to, że są wyposażone w oświetlenie halogenowe, które daje jasne i czyste światło, co sprawi, że dokładnie widzimy każdy szczegół gotujących się dań, a ponadto stwarza miły nastrój w kuchni.

  Model posiada również funkcję High Performance, która bardzo dobrze sprawdza się w dużych pomieszczeniach lub przy intensywnym gotowaniu. Idealnie zasysa wszystkie powstałe w trakcie pracy niepożądane opary oraz skutecznie usuwa zanieczyszczenia.

 • Okap okrągły przyścienny w kształcie elipsy

  Jeśli szukamy czegoś bardziej ciepłego i delikatnego oraz zależy nam na pięknym kształcie warto zdecydować się na model przypominający rozkwitający kwiat. Okap świetnie sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach. Dodatkowo oświetlenie diodowe pozwala na komfortowe gotowanie w ciemne i zimne wieczory.

  Dla zwolenników stylizacji rodem z “Gwiezdnych wojen” lub “Star Treka” świetnym pomysłem będzie okap SPACE. Dzięki niemu Twoja kuchnia będzie wyglądać elegancko, a zamontowane oświetlenie LED jest bardzo oszczędne i przypomina naturalne światło.

  2. Okap okrągły do małej kuchni

  Nawet jeśli mamy małą kuchnię, nie musimy rezygnować z okapu. Najmniejsze modele mają zaledwie 37 cm średnicy. Dzięki specjalnym elementom montażowym oraz niewielkiemu gabarytowi bardzo łatwo znaleźć na nie miejsce nawet w minimalnej przestrzeni. Poza ciekawą stylizacją pomimo rozmiarów są niezwykle wydajne, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w kuchni, w której dużo się gotuje.

  3. Okrągłe okapy w kuchniach z wyspą

  Mając w domu kuchnię z wyspą, bardzo często to na niej umieszcza się płytę do gotowania. Problem pojawia się, gdy chcemy umieścić okap w odpowiednim miejscu, by pochłaniał wszystkie zapachy oraz zanieczyszczenia. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się modele montowane pod sufitem, tuż nad płytą. Okapy wyspowe cylindryczne dostępne są w różnych kolorach, a ich interesujący oraz lekki design sprawia, że świetnie prezentują się w każdej kuchni.


 • Okap okrągły wyspowy w kształcie tuby

  Okap wyspowy sprawdzi się doskonale w nowocześnie urządzonych kuchniach, w których liczą się funkcjonalne rozwiązania. Umieszczenie nad samą płytą grzewczą pozwala na bardzo wydajne pochłanianie powstających podczas gotowania oparów. Dodatkowo prosta i ciekawa forma nadaje pomieszczeniu eleganckiego stylu.

 • Okap okrągły wyspowy o opływowym kształcie

  Jeśli posiadamy wyspę, lecz preferujemy bardziej wyszukane wzory warto zdecydować się na model Drop Energy, który przyciąga wzrok niebanalną stylistyką. Jest niewielki gabarytowo, ma zaledwie 48 cm średnicy, co jest dużą zaletą i sprawdzi się nawet w małej kuchni.  Zastosowane oświetlenie wiernie oddaje kolor oświetlanych przedmiotów, przy bardzo niskim poborze energii elektrycznej.

  Autor: Dawid Brandebura