Data modyfikacji:

Białe wnętrze od podłogi po sufit: jak je dekorować?

Optycznie powiększ,a unowocześnia i wybacza wnętrzarskie grzechy - biel w mgnieniu oka odmieni każdy dom. Podpowiadamy, jak urządzić białe wnętrze.

Biel bieli nierówna

Na początek wybierz odcień, który zdominuje białe wnętrze. Może być chłodny i śnieżny, ale również kremowy, wpadający w szarość lub podszyty cieplejszym kolorem. Odcienie chłodne, z domieszką stali lub błękitu dodają nowoczesności, a cieplejsze, złamane żółcią lub złotem, sprawdzą się we wnętrzu o bardziej przytulnym charakterze, na przykład w salonie czy sypialni

www.decordots.com

Baw się fakturą

Odmiennie, kontrastowe faktury urozmaicą białe wnętrze, zapobiegając kolorystycznej monotonii. Łącz ze sobą powierzchnie lakierowane i chropowate, na gładkiej podłodze połóż wełniany dywan, a na kanapie narzutę wykończoną imitacją białego futra. Urozmaicenie wprowadzi pomalowane na biały kolor drewno, a także zastosowanie płytek ceramicznych różnego typu w kuchni czy łazience.

www.lunamobilya.com

Ocieplaj i schładzaj

Chcąc osiągnąć minimalistyczny efekt, urządź białe wnętrze używając jak najmniejszej liczby dodatków, co pomoże uzyskać nowoczesny efekt. Jeśli biel ma być dominantą rodzinnego salonu, postępuj odwrotnie. Im więcej drobiazgów, kwiatów czy poduch znajdzie się w pokoju, tym łatwiej uzyskasz przyjazne i przytulne wnętrze.

www.magofyoga.com

Uporządkuj chaos

Białe wnętrze zawsze sprawia wrażenie czystego i uporządkowanego, a przy okazji jest bardzo pobłażliwe dla niedoróbek czy błędów – jednolity, jasny kolor powoduje, że mniej rzucają się w oczy. Zaletą bieli jest również fakt, że bardzo łatwo ją odświeżyć i przywrócić pierwotny blask.

www.varell.com

Morze możliwości

Gdy jednolita biel Ci się znudzi, możesz z łatwością odmienić charakter wnętrza, dodając akcenty winnych barwach. Latem sprawdza się akcenty pastelowe, a zimą szarość i czerń ozdabiające białe wnętrze. Jasny pokój działa na wyobraźnię jak płótno na sztalugach malarza, powalając tworzyć oryginalne, designerskie kompozycje.

Autor: Kasia Szulik