Data modyfikacji:

Designerskie lampy podłogowe do wnętrz w różnym stylu

Sposób oświetlenia ma ogromne znaczenie dla jakości naszego pomieszczenia. Odpowiednie rozplanowanie punktów świetlnych może podnieść wartość naszej aranżacji. Lampy podłogowe to bardzo dobry sposób na doświetlenie pokoju. Przygotowaliśmy przegląd designerskich lamp podłogowych do wnętrz w różnym stylu. Którą wybierasz?

Lampa podłogowa łączy w sobie dwie funkcje: stanowi cenne i mobilne źródło światła (możemy dowolnie ustawiać ją wewnątrz pomieszczenia - jedynym ograniczeniem jest dostęp do gniazdka) oraz jest elementem dekoracyjnym. Ważąc na szalach różne warianty, powinniśmy mieć na uwadze oba czynniki: funkcjonalny i estetyczny. Wybieraj ją uważnie, uwzględnij potrzeby danego pokoju (doświetlenie) oraz zgodność stylistyczną z wystrojem.

Lampy podłogowe w stylu industrialnym

Styl industrialny, czy też loftowy może mieć różne realizacje. Pomieszczenia utrzymane w stylistyce przemysłowej potrzebują wyrazistego oświetlenia oddającego mocny charakter i surowość tego klimatu. Lampy nawiązujące do ciężkich lamp używanych do doświetlania hal fabrycznych będą świetnie do nich pasować. Duże klosze rozpraszające światło czy reflektory to bardzo ciekawa opcja. Sięgaj po naturalne materiały, takie jak metal czy drewno.

Lampy podłogowe w stylu industrialnym

Lampy podłogowe do wnętrz w stylu retro

Styl retro jest dość nieprecyzyjnym określeniem. Współcześnie możemy odnieść go do wielu różnych stylistyk. Przyjmijmy jednak, że są to wnętrza eklektyczne, będące kombinacją rozwiązań sięgających do lat 50. XX wieku i kolejnych dekad. Do tego typu wnętrz najlepiej wybierać oświetlenie nawiązujące do dominującego w aranżacji dziesięciolecia.

Lampy podłogowe w stylu retro

1. Na grafice: 1. Lampa Foscarini [model z grafiki nagłówkowej], 3601 zł; 2. Oryginalna lampa z 4 punktami światła Kare Design, 229 zł; 3. Rzeźbiona lampa podłogowa Slamp, 2749 zł

Lampy podłogowe do nowoczesnych, kolorowych wnętrz

Obecnie panuje moda na kolorowe, nowoczesne wnętrza. Ich cechami jest eklektyzm i nietuzinkowe podejście do dodatków. Aranżacje, nawet te minimalistyczne, są odważnie dzięki wprowadzeniu mocnych wzorów, wyrazistych akcesoriów i oczywiście użycia samego koloru. Lampa podłogowa powinna przyjąć ciekawy kształt bądź zachwycić mocną barwą. A najlepiej, jeśli łączy jedno z drugim.

Lampy podłogowe do nowoczesnych, kolorowych wnętrz

Lampy podłogowe do nowoczesnych, eleganckich wnętrz

Nowoczesność i elegancja to droższa, lecz niezwykle stylowa kombinacja. W aranżacjach stawiamy albo na klasyki designu, albo na wysoką sztukę użytkową. Forma jednoznacznie wskazuje na klasę zarówno pomieszczenia, jak i produktów. Liczą się styl, wykończenie i materiały.

Lampy podłogowe do nowoczesnych, eleganckich wnętrz

Na grafice: 1. Lampa Foscarini, 3659 zł; 2. Inspirowana stylem orientalnym lampa Globo, 551 zł; 3. Lampa-stolik Tom Rossau, 3760 zł; 4. Lampa-rzeźba LzF, 2899 zł

Autor: Cieplik