Data publikacji:

DIY ławka ogrodowa: 4 proste projekty, które wykona każdy z Was

Coraz bliżej do sezonu ogrodowego. Nie ma więc na co czekać - szukamy pomysłów na odświeżenie wystroju naszych ogrodów, balkonów i tarasów. Dziś skupiamy się na siedziskach: przedstawiamy 4 inspirujące i łatwe w wykonaniu projekty: DIY ławka ogrodowa!

Nie wyrzucaj - odzyskuj. Ogród jest świetnym miejscem na wypróbowywanie designu recyklingu. Dzięki niemu możemy osiągnąć efekt bogatej architektury niewielkim kosztem. Jeśli poszukujesz sposobu na intrygujące, ale niedrogie wykończenie ogrodu to jest to technika dla Ciebie!

Metoda zrób-to-sam bywa pracochłonna, przez co może zniechęcić początkujących adeptów. Tymczasem chcemy Cię przekonać, że to tylko pozory i nawet prosty w wykonaniu projekt może zmienić oblicze przestrzeni. Oto kilka projektów, które dowodzą, że to możliwe.

Eko-ławka wsparta na donicach (źródło: Sumally.com)

Prosty i jakże pomysłowy projekt dwuosobowej ławki. Siedzenie na niej zbliża do natury. Jest niewielka, więc zmieści się także na średnim balkonie czy ganku. Wystarczy przygotowana, zaimpregnowana deska, dwa drzewka i dwie mocne donice.

Ławka ogrodowa z belek o pustaków (źrodło: http://lenasekine.blogspot.com)

W tym projekcie DIY ławka ogrodowa nie wymaga przykręcenia jednej śrubki. Autorka wykorzystała pustaki dwukanałowe (po sześć na stronę) pomalowane i sklejone zaprawą oraz cztery zaimpregnowane beli. Tak stworzyła ramę, na której umieściła wygodne i pięknie oprawione poduszki.

Ławka ogrodowa z plastikowych skrzynek na butelki (źródło: http://www.restnova.com)

Industrialne ogrody kochają design recyklingu. Kolejny projekt jest dziecinnie prosty i praktyczny. Ławka ogrodowa to tak na prawdę cztery skrzynki na butelki wykończone miękkimi siedzeniami. Odpowiednie zastosowanie wizji i dopasowanie jej do przestrzeni powoduje, że mebel prezentuje się bardzo ciekawie. My natomiast zaproponowalibyśmy wstawienie kilku pustych, kolorowych butelek, które spotęgowałyby wrażenie.

Wisząca ławka z europalety (źródło: http://www.avso.org)

Na ostatnim projekcie DIY ławka ogrodowa to jednocześnie huśtawka. Wymaga on nieco więcej miejsca i pracy, ale efekt jest tego niewątpliwie wart. Do jej zawieszenia możecie wykorzystać drzewo, belkę zadaszonego ganku lub zbudować stelaż jak dla huśtawki. Oprócz europalety będziecie potrzebować mocnych sznurów lub łańcuchów, karabińczyków oraz mocowań, czyli tych samych elementów, które wykorzystujecie do montażu huśtawki.

[Dekoracja na zdjęciu: Cotton Ball Lights]

Autor: Cieplik