Data modyfikacji:

DIY: pomysłowe doniczki z odzysku

Jak stworzyć coś z niczego i przerobić pozorne graty w piękne i praktyczne dekoracje? Przedstawiamy inspiracje DIY na doniczki z odzysku. Sprawdź, jak odmienić oblicze swojego ogrodu i kwietnika.

Wyposażenie do ogrodów czy domów bywa bardzo drogie i nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Tymczasem dookoła nas znajdziemy wiele niepotrzebnych przedmiotów, które tylko czekają, aż dostrzeżesz skrywane przez nie możliwości. Samodzielne tworzenie potrzebnych nam akcesoriów i dekoracji to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także gwarancja niepowtarzalnej aranżacji. Dziś mamy dla Was garść inspiracji DIY - doniczki z odzysku do domu i ogrodu.

Doniczki i osłonki z puszek

fot. https://www.flickr.com/photos/larkingabout/; cafofofino.blogspot.com; thecraftedsparrow.com

Metalowe puszki po konserwach lub herbacie są świetną bazą dla doniczek i dekoracyjnych osłonek. Ich odnowienie nie wymaga dużego nakładu finansowego. Wystarczy farba do metalu, klej, brokat, taśma washi - opcje są niezliczone.

Doniczki ze słoików

Fot. lollyjane.com; hammersandhighheels.blogspot.com

W przeciwieństwie do metalu szkło słoików jest odporne na korozję. Doniczki ze słoików nie przeciekają, ale też trudno nawiercić w denku dziurki odprowadzające nadmiar wody. Niemniej transparentny materiał  pozwala przygotować ciekawe kompozycje.

Doniczki ze starych mebli

Fot. .homedit.com; redheadcandecorate.com

Stare meble i niepotrzebne przedmioty z wyposażenia domu pozwalają zaaranżować niezwykle ciekawe kwietniki. Szuflady kredensu lub przerobiony świecznik są na to dobrym przykładem.

Doniczki z metalowych mis, wanienek i narzędzi ogrodniczych

Fot. shelterness.com; diyforlife.com

Stara wanna zwykle kojarzyła nam się niepochlebnie z zaniedbanymi ogródkami działkowymi. Jednak przy umiejętnym zaaranżowaniu ogrodu lub balkonu nawet wyglądające na zniszczone, bardzo stare,33 metalowe naczynia, balie, wiadra, konewki itp. stanowią świetny element wystroju w klimacie vintage.

Doniczki z pozostałości po pracach remontowo-budowlanych i ogrodowych

Fot. dontcallmebetty.tumblr.com; lifewithoutexpectations.com

Przeprowadzając prace remontowe, budowlane i ogrodowe, zostajemy często ze stosem niepotrzebnych materiałów, gruzów i odpadków. Z nich również możesz zrobić świetne doniczki, kwietniki i skalniaki.

Autor: Cieplik