Data modyfikacji:

Klamerki nie tylko na sznurze: kreatywne dekoracje DIY

Ramy, ozdobne pojemniki, butonierki, uchwyty na serwetki czy magnesy na lodówkę. Te i wiele innych gadżetów stworzysz samodzielnie, wykorzystując klamerki na pranie.

Ozdobne pojemniki

Kilkanaście klamerek i pustą puszkę po tuńczyku można zamienić w estetyczny pojemnik na długopisy lub osłonkę na doniczkę. Wystarczy wpiąć je wzdłuż ścianek puszki tak, by stworzyły zwartą konstrukcję. Jeśli użyjesz klamerek z drewna, dekoracja będzie minimalistyczna i naturalna, a kolorowe klamerki z tworzywa sztucznego sprawdzą się jako ozdoba dziecięcego pokoju.

www.diy-enthusiasts.com

Lampa

Podobna technika sprawdzi się przy tworzeniu klosza na lampę. Do jego wykonania potrzebujesz dużej liczby klamerek i kawałka metalowej siatki, której nadasz kształt walca. Klamerki wepnij w jej oczka, by utworzyły ciekawą formę, a całość zamocuj na suficie, wokół kabla z żarówką.

www.useful-diy.com

Rama lub wieniec

Kolejnym pomysłem jest stworzenie ramy lustra lub wieńca z klamerek. W przypadku lustra wystarczy wpiąć je wokół gładkiej tafli, natomiast chcąc wykonać wieniec lub osobną ramę, musisz posłużyć się bazą w kształcie okręgu, na której umieścisz klamerki. By urozmaicić dekorację, pomaluj drewniane klamerki we wzory, które utworzą spójny motyw.

www.re-scape.com

Serwetniki

Drewniane klamerki można wykorzystać w zastępstwie pierścieni do serwetek lub wizytówek przy nakryciach. W tym wypadku posłużyły do spięcia drobnego bukietu ułożonego obok talerza, ale można również przymocować do nich karteczki z imieniem i spiąć nimi serwetki lub umieścić na krawędziach szklanek.

www.diy-enthusiasts.com

Magnesy na lodówkę

Jeśli przymocujesz do klamerek płaskie magnesy, staną się funkcjonalnymi przypinkami na lodówkę, w których szczęki możesz wkładać przepisy, zdjęcia, listy zakupów lub karteczki z wiadomościami.

www.diy-enthusiasts-com

Przechowywanie włóczki

Klamerki są bardzo przydatne przy przechowywaniu końcówek włóczki czy nici. Możesz je owinąć wokół ramion i przytrzymać końcówkę w miejscu, by się nie zgubiła. Dodatkowo, klamerki ozdobione barwnymi włóczkami wyglądają jak nietypowa dekoracja.

www.cornflowerbluestudio.blogspot.com

Butonierka

Pozostając w temacie oficjalnych dekoracji, klamerki sprawdzą się również w roli oryginalnych butonierek, które pomogą utrzymać w miejscu bukiecik kwiatów. Wystarczy kawałek wstążki i odrobina wyobraźni, by zamienić gadżet w biżuteryjną ozdobę.

www.bridalmusings.com

Woreczki na dziecięce przekąski

Mały niejadek z pewnością chętniej zje owoce lub przekąski z woreczka w kształcie motyla. By go stworzyć, potrzebujesz kolorowej klamerki i przezroczystego opakowania, najlepiej z zamknięciem, by jego zawartość się nie wysypała. Następnie napełnij woreczek i zepnij go w środku klamerką, tworząc kształt motylka. Jego „skrzydła” mogą być wypełnione takimi samymi lub różnymi smakołykami. Efekt będzie lepszy, jeśli ciekawie udekorujesz klamerkę, dodając czułki, oczy i uśmiech.

www.couponerslivingfree.com

Autor: Kasia Szulik