Data publikacji:

Poduszki, mały ale wyrazisty dodatek

Można się do nich przytulić lub wygodnie położyć na nich głowę. To jednak nie wszystko! Poduszki pełnią jeszcze jedną, ważną funkcję -  są istotnym elementem dekoracji wnętrz.

Stanowią cenne podparcie dla głowy podczas snu. Jednak nie zawsze były tak wygodne jak te, do których się dzisiaj przytulamy. Początkowo tylko nieliczni mogli sobie pozwolić na wypełnienie poduszek miękkim puchem. Tradycyjne wnętrze stanowiła niezbyt wygodna słoma. W toku zmian zadbano o wygląd poduszek, które zaczęły być dekorowane i w ten sposób stały się istotnym elementem wystroju wnętrz. Dzisiaj są niemal na każdej kanapie, nie tylko jako podpora dla głowy, ale także jako dekoracja.

Producenci prześcigają się w ciekawych pomysłach na poduszki. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i swojego wnętrza. Kolorowe i wyraziste wzory, różne motywy, bogactwo barw i ciekawych rozwiązań. Ostatnio dużą popularnością cieszą się poduszki z nadrukami zwierząt. Na kanapach i fotelach pojawiają się sowy, czy też łosie. Poduszki także rozweselą wnętrze - nie brakuje akcentów humorystycznych. Wykonane z dzianiny, jeansu, dziergane, z nadrukami. Małe, duże, średnie... do wyboru, do koloru!

Autor: Ola Sztobryn