Data modyfikacji:

Pokój małego artysty

Dzieci szybko rosną, a wraz z nimi rosną ich aspiracje i marzenia. Jako rodzic pragniesz, by Twoje pociechy jak najlepiej rozwijały ukryty potencjał. Jeżeli masz artystycznie uzdolnione dziecko, to zadbaj o sprzyjającą atmosferę do rozwijania jego talentów. Pokój małego artysty będzie pierwszą areną dla jego prób twórczych. Podpowiadamy, jak urządzić pokój przyjazny dla artystycznie uzdolnionego dziecka (i jego rodziców).

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

www.homemydesign.com

Rozwijanie talentów dziecka jest inwestycją. Dlatego warto poświęcić czas na odkrywanie jego potencjału już od najmłodszych lat. Wówczas możecie proponować mu różne ścieżki kariery.

Mały artysta to nie lada wyzwanie dla dorosłych. Urządzając jego pokój, rodzice powinni kierować się potrzebami malca. Pomieszczenie musi spełniać funkcje sypialni, pokoju zabaw i kącika do pracy. Wszystkie meble, dodatki i zabawki powinny wyzwalać kreatywność dziecka. Dużo zależy od rodzaju zdolności, jakie przejawia: inaczej przestrzeń postrzegać będzie plastycznie uzdolniony maluch, inaczej potencjalny muzyk czy tancerz.

www.home-designing.com

Kolor stymuluje wyobraźnię dziecka. Kolorowe meble i dodatki ożywią przestrzeń i wprowadzą energiczną, dziecięcą atmosferę. W czystszych przestrzeniach sprawdzi się dodanie silniejszego akcentu kolorystycznego, który będzie tworzył kontrapunkt dla całego pomieszczenia.

Dzieci uzdolnione artystycznie odczuwają silną potrzebę wyrażania siebie. Dlatego istotne jest umożliwienie im ekspresji w ich prywatnej przestrzeni, jaką jest pokój. Bardzo często robią to poprzez rysowanie. Zaplanuj miejsce, w którym maluch będzie mógł pracować i tworzyć. Kącik zabaw artystycznych powinien obfitować w materiały plastyczne. Przemyślane rozwiązania pozwolą utrzymać porządek. Komoda z szufladkami pomoże pomieścić wszystkie narzędzia i skarby. Innym rozwiązaniem będą pojemniki lub skrzynie.

Jednym z pomysłowych gadżetów, które zadowolą każdego malca będzie tablica. Rysowanie w pionie na większej powierzchni jest ciekawsze niż na zwykłej kartce papieru. Tablica z zestawem kolorowej kredy zachęci dziecko do twórczej zabawy. Możecie też zaadaptować do tego ścianę, pokrywając ją farbą tablicową lub używając specjalnych naklejek.

Kącik może dorastać razem z dzieckiem. Uważnie obserwując rozwój pociechy, dostrzeżesz, w którym kierunku zmierzaja. Jeżeli malec będzie doskonalić zdolności manualne, to rozbuduj miejsce do poziomu małej pracowni. Stół kreślarski będzie dobrze sprawdzał się w funkcji roboczego blatu i biurka do odrabiania lekcji.

Dzieci uzdolnione humanistycznie mogą otrzymać komfortowy kącik do czytania, a muzycznie lub aktorsko utalentowane brzdące - minisalę prób.

Motywująco na dziecko wpływa subtelne otaczanie go motywami powiązanymi z jego pasją. Pomogą Ci w tym dodatki i zabawki. Naklejki ścienne w kształcie nutek i pięciolinii na pewno spodobają się małemu muzykowi. Wzory rozbudzają ciekawość dziecka i mogą działać pozytywnie na jego wyobraźnię.

www.homemydesign.com

Największą zachętą do twórczego działania i pogłębiania umiejętności jest możliwość pochwalenia się swoimi dokonaniami. Stwórz dla dziecka miejsce, w którym będzie mogło wystawiać prace.

www.freshhome.com

Z czasem mała galeria będzie zapełniać się kolejnymi trofeami, a Ty z dumą będziesz obserwować, jak dorasta Twój mały artysta.

A może spodoba Ci się pomysł świecącej farby na ścianę? Zobacz więcej.

Autor: Cieplik