Data modyfikacji:

Pomysły na świąteczne dekoracje z foremek do wypieków

Dziś przychodzimy do Was z garścią niecodziennych inspiracji na temat świątecznych dekoracji. Dlaczego niecodziennych? Ponieważ będą one dotyczyć niczego innego, jak świątecznych foremek do wypieków. Zobaczcie, co można z nich wyczarować.

Foremki  znajdą się chyba w każdym domu. Tradycyjnie używamy ich raczej tylko do wykrajania ciasta na wypieki. Dziś jednak chcielibyśmy przedstawić ich mniej popularne zastosowanie. Przedstawiamy pomysły na świąteczne dekoracje z foremek.

Świąteczne świece

adventures-in-making.com

Marzą Ci się własnoręcznie zrobione świece w gwiazdkowym klimacie? Potrzebne Ci będą do tego niewielkie foremki do wypieku ciastek, kolorowe świece, folia aluminiowa, szczelna taśma, np. izolacyjna, rondelek, patyczek do mieszania, spinacze do bielizny i knoty (knoty do samodzielnego wyrobu świec znajdziesz tutaj) oraz mała miseczka (najlepiej metalowa).

Na grafice: 1. Zestaw foremek Lekue, 97,90 zł; 2. Foremka Tescoma, 2,40 zł; 3. Foremka BIRKMANN , 20,50 zł 

Więcej foremek znajdziesz TUTAJ.

W rondelku podgrzewamy wodę i kładziemy na niego miseczkę, do której wkładamy gotowy wosk (gotowy granulat parafiny znajdziesz tutaj) lub kawałki kolorowych świec. Mieszamy wosk aż do momentu całkowitego roztopienia. Jeśli chcesz nadać mu kolor, możesz wkruszyć do miseczki świecową kredkę.

adventures-in-making.com

Zamieść gotowy knot pośrodku każdej foremki. Łatwo zrobisz to, posługując się spinaczem do bielizny (zobacz zdjęcie). Pozostaw świece do wystygnięcia. Po około 2 godzinach (w zależności od temperatury w mieszkaniu) powinny być one gotowe do wyjęcia z foremek. Jeśli masz problem z wyjęciem umieść je na 20 min w lodówce.

Gwiazdkowy wieniec

housebeautiful.com, bhg.com

Najłatwiejszy sposób na gwiazdkowy wieniec to wykonanie go właśnie z foremek. Wystarczą ci świąteczne foremki w kształcie gwiazdek i czerwona tasiemka lub po prostu bezbarwna taśma. Przydać się może także kilka gałązek choinki, którymi udekorujemy cały wieniec. Związujemy ze sobą foremki za pomocą tasiemki lub sklejamy taśmą  i gotowe.

Ozdoby choinkowe z materiału

housebeautiful.com

Za pomocą ulubionych foremek z materiału, np. kolorowego filcu (sprawdź tutaj), wytnij figurki. Napełnij je włóknem poliestrowym, czyli tak zwanym wkładem do poduszek i zaszyj. Możesz dodatkowo ozdobić je guzikami i zrobić wzory ozdobnym ściegiem. Nie zapomnij o sznureczku do wieszania.

Łańcuch

allthingsgd.com, anightowlblog.com

Podstawową ozdobą choinkową jest łańcuch. Jak stworzyć go z foremek do pieczenia? Używając ozdobnej taśmy, dowolnych foremek i sznurka. Zewnętrzną stronę blaszek oklejamy taśmą i łączymy je za pomocą sznureczka. Pracę nad tak łatwym łańcuchem możesz spokojnie powierzyć dzieciom.

Na grafice: 1. Taśma dekoracyjna, 13,50 zł; 2. Taśma dekoracyjna, 16,90 zł; 3. Taśma dekoracyjna, 12,90 zł; 4. Taśma dekoracyjna, 16,90 zł 

Więcej taśm dekoracyjnych znajdziesz TUTAJ.

Autor: Natalia Malko