Data modyfikacji:

Przegląd naczyń ceramiki bolesławieckiej

Bardzo cenimy sobie polskie projekty, dlatego też postanowiliśmy przybliżyć Wam kilka wzorów naczyń z ceramiki bolesławieckiej. Te piękne talerze, miski czy sosjerki zaskakująco dobrze komponują się również w nowoczesnych kuchniach!

Ceramika bolesławiecka to świetny pomysł na prezent. Całą zastawę stołową możesz na przykład podarować młodej parze na ślubie, a kubek przyjaciółce jako drobny upominek.

Bolesławiec był jednym z najważniejszych ośrodków ceramicznych w Europie już w XVIII wieku. Tradycja wyrobów ceramicznych w tamtej okolicy sięga więc naprawdę daleko. Dzisiaj w ofercie Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec" znajduje się ogromny wybór naczyń w różnych wzorach, utrzymanych jednak w tradycyjnym klimacie. Poszukaj tradycyjnej ceramiki bolesławieckiej w kuchennych szafkach rodziców lub dziadków - być może znajdziesz coś, co świetnie pasować będzie do Twojej kuchni! Ceramikę bolesławiecką można kupić nie tylko w sklepie firmowym w Bolesławcu (gdzie przy okazji można też zwiedzić fabrykę), ale również w polskich sklepach internetowych. Zobacz nasz przegląd najciekawszych naczyń kuchennych. Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego nazwę pod zdjęciem aby porównać ceny i kupić go w Internecie.

Naczynia do tarty, 82 zł/sztuka

Nie musisz od razu kupować całej zastawy takich naczyń. Pojedyncze naczynia z bolesławieckim motywem (jak na przykład piękne naczynie do tarty) stanowią ciekawy dodatek.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz