Data modyfikacji:

Przestrzeń nad biurkiem - jak ją zagospodarować?

Wybierając biurko, koncentrujemy się na jego funkcjonalności i walorach estetycznych. Entuzjaści oryginalnych wnętrz dobrze wiedzą, że przestrzeń pozostawiona tuż nad nim posiada ogromny potencjał aranżacyjny. Dlaczego więc jej nie wykorzystać?

W zależności od potrzeb i gustów możemy kreować ciekawą przestrzeń nad biurkiem. To przy nim uczymy się, pracujemy, ale i spędzamy czas wolny przy laptopie lub książce. Skupmy się więc albo na dekoracjach, albo na użyteczności. A najlepiej na jednym i drugim. Dzięki naszej pomysłowości niewielki zakątek nada charakter całemu wnętrzu.

Półki i półeczki, czyli praktyczne chomikowanie

Źródła: bloglovin.com, woohome.com

Wydaje się, że jest to świetne rozwiązanie dla osób, które zawsze mają tysiące drobiazgów do przechowania. Swoją rolę spełnią zarówno małe, jak i duże półki. Znajdą tam miejsce podręczne akcesoria, ramki na zdjęcia, pudełka czy szkatułki. Warto zdecydować się na taką aranżację, jeżeli ściana, pod którą stoi biurko, jest dostatecznie wysoka. Funkcjonalność tego rozwiązania przypadnie do gustu wszystkim, którzy nauczyli się oszczędzać niewielki metraż.

Wszystko pod kontrolą...

Źródła: woohome.com, beeorganisee.com

... zapracowanych i zorganizowanych. Przestrzeń nad biurkiem może stać się jedną wielką "przypominajką". Jeśli spędzasz wiele godzin przed komputerem, tak zaaranżowane otoczenie pozwoli Ci pamiętać o tym, co najważniejsze. Tablice korkowe lub magnetyczne pomogą uporządkować chaos codziennych wyzwań i obowiązków. Przypniemy na nich karteczki biurowe, fiszki, ale i ulubione wycinki z prasy czy stare fotografie.

Artystyczny (nie)ład - modnie i efektownie

Żródła: theultralinx.com, lovingit.pl

Uwielbiasz słynne cytaty, a ulubione motta z filmów zawsze poprawiają Ci nastrój? - Więc śmiało nanieś je na ścianę nad biurkiem. Monotonię z powodzeniem przełamią oryginale grafiki, naklejki i inne dekoracje ścienne. Najlepiej takie, które wybornie skomponują się ze stylem dominującym w Twoim domu. Taka perełka aranżacyjna wpadnie w oko wszystkim gościom i sprawi, że kącik wokół biurka będzie niezwykle efektowny.

Autor: Bogumiła Kurzeja