Data modyfikacji:

Ranking traw do ogrodu

Zielony, pięknie utrzymany trawnik jest ozdobą każdego ogrodu. Ubytki w trawie, mech oraz wyrastające z trawy chwasty odbierają ogrodom cały urok. Jeśli chce się stworzyć estetyczną i łatwą w pielęgnacji murawę, powinno się wybrać dobrej jakości mieszankę traw. Poznaj ranking traw do ogrodu.
ranking traw do ogrodu

Ranking traw do ogrodu - co uwzględnia?

W rankingu traw do ogrodu znajdzie się informacje o przeznaczeniu danej mieszanki traw, jej odporności na niekorzystne czynniki atmosferyczne i uprawianie sportu. Mieszanki różnią się składem i typem zastosowanych nasion, dlatego warto kierować się opiniami o ich trwałości, możliwości zastosowania itp. Jakie zestawy nasion obejmuje ranking traw do ogrodu?

Łąka kwiatowa

Ranking traw to nie tylko zwykłe nasiona, ale również mieszanki nasion trawy i kwiatów łąkowych. Dzięki nim tworzy się w ogrodach i na rabatach kwietne łąki, które przyciągają pożyteczne owady i motyle.

Mieszanka obejmuje ponad 30 różnych nasion traw, kwiatów i ziół, które dostarczają pożywienia w postaci pyłku i nektaru pszczołom, motylom i innym owadom. W paczce znajdzie się nasionka chabrów, cynii, kopru i kminku zwyczajnego. Atutem mieszkanki jest brak konieczności nawożenia. Kwiaty kwitną w okresie od lipca do października.

Łąka kwietna z mieszanki wymaga znikomego podlewania. Kwiaty kwitną nawet w okresie suszy. Siew nasion ułatwia wbudowany siewnik.

Trawa uniwersalna Centas

Jeśli chodzi o uniwersalność, najlepsza trawa w rankingu znajduje się w ofercie marki Centas. Można stosować ją niemalże na każdym podłożu bez względu na stopień nasłonecznienia stanowiska. Wysiewa się ją na osiedlowych skwerkach, w przydomowych ogrodach, a także wzdłuż dróg. Mieszanka wygrywa również w kategorii: najlepsza trawa ranking do wysiewu traw rolowanych.

Trawnik z mieszanki dobrze znosi użytkowanie o średniej intensywności. Połączenie życic i kostrzew sprawia, że obsiany teren szybko się zazielenia, a trawa łatwo się zagęszcza.

Trawa Sahara Kalnas

Do wysiewu na suchych terenach polecana jest mieszanka Sahara Kalnas. Nasiona w opakowaniu mają niewielkie potrzeby wodne, dlatego przez całe lato wymagają sporadycznego podlewania, nawet gdy panują duże upały. Mieszanka jest odpowiednią do wysiewu w ogrodach, na terenach zielonych w mieście oraz na boiskach sportowych.

W paczce znajdują się nasiona kostrzewy, wielichy i życicy, które kiełkują już przy minimalnym dostępie do wody. Jest to produkt rekomendowany w kategorii: trawa na trawnik ranking najodporniejszych mieszanek.

Trawa sportowa Barenbrug

Mieszanka traw z życicą jest przygotowana na bazie wytrzymałych gatunków, które umożliwiają stworzenie trawnika o szerokich możliwościach regeneracyjnych. Trawa odradza się szybko, nawet gdy jest narażona na intensywne użytkowanie. Rośliny są odporne na deptanie, wycieranie i niedobory wody. Trawnik jest atrakcyjny wizualnie przez cały sezon.

Trawę Barenbrug poleca się do obsiewania boisk piłkarskich, palców zabaw i okolic parkingów lub ulic. Darń jest twarda i wytrzymała, dzięki poziomemu rozrostowi i tworzeniu korzeni w węzłach.

Autor: Monika Kocher