Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

termostat

Montaż grzejnika: kompleksowy poradnik

Montaż grzejnika? – na pierwszy rzut oka wykonanie tej czynności wydaje się banalnie proste. Wystarczy kaloryfer połączyć z dwoma przewodami instalacji centralnego ogrzewania i gotowe! Nasz odbiornik ciepła może grzać. Ale czy na pewno? No, niestety nie! By nasz kaloryfer właściwie działał, muszą być spełnione pewne wymogi. Jeżeli jesteś ciekawy, jakie to warunki, to zostań z nami, bo powiemy sobie o nich w dalszej części artykułu
kolory ścian

Kolory ścian - szary z beżem - jak połączyć te dwa kolory?

Neutralne kolory w wystroju wnętrz, takie jak szary i beżowy, sprawdzają się niemal zawsze. Jednak idąc dalej w koncepcję przyjaznych, zgodnych z aktualnymi trendami wykończeń, pojawia się pytanie, czy da się połączyć w efektowny sposób szary z beżem na ścianie? Jak zestawiać kolory ścian szary z beżem, by wyglądało to dobrze? Przeczytaj więcej, czy beż pasuje do szarego i jak wykorzystać to połączenie w aranżacji salonu, łazienki, kuchni czy sypialni.
prysznic

Montaż baterii podtynkowej: jak zamontować? O czym trzeba pamiętać?

Montaż baterii podtynkowej bardzo często zostawialiśmy monterowi, który wykonywał nam instalację sanitarną. Jednak czasem tę czynność chcemy wykonać sami. Chociażby z tego powodu, że wykonując „biały montaż”, sami nadajemy swojej łazience charakter. Stąd w tym artykule opowiemy sobie, jak np. wykonać montaż baterii podtynkowej umywalkowej bądź jakie podstawowe zasady powinniśmy zachować przy montażu baterii prysznicowej.
łazienka

Zabudowa geberitu: jak zabudować? Poradnik krok po kroku - wnetrza-ze-smakiem

Obecnym trendem w aranżacji łazienek jest tzw. geberit, czyli stelaż do zabudowy, w którym znajduje się spłuczka toalety. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne, ponieważ pozwala stworzyć spójną i elegancką przestrzeń w łazience. Aby jednak tak było, musimy wykonać odpowiednią zabudowę geberitu. Na szczęście nie jest to zadaniem trudnym i nie musimy zlecać go specjaliście. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby i odpowiadamy, jak zabudować geberit. Podpowiemy też różne rozwiązania, które można zastosować.
rolety zewnętrzne

Jak zamaskować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Chronią zarówno przed nadmiernym nagrzaniem, jak i wychłodzeniem pomieszczenia. Zapewniają także prywatność wieczorami i chronią przed hałasem, co ma szczególne znaczenie, jeśli mieszkanie lub dom znajdują się blisko ruchliwej ulicy. Problemem, z jakim można się spotkać, planując takie rozwiązanie, jest wygląd skrzynki rolety, która niekiedy wyraźnie odznacza się na budynku. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak zamaskować rolety zewnętrzne.
montaż geberitu

Montaż geberitu krok po kroku. Poradnik

Geberit to potoczna nazwa, którą określa się podtynkowe stelaże łazienkowe z muszlą klozetową. Ze względu na łatwość instalacji oraz możliwość niezwykle estetycznego wykończenia toalety w praktycznie każdej łazience, konstrukcje tego typu cieszą się ogromną popularnością. Podpowiadamy zatem, jak przeprowadzić montaż geberitu.
montaż parapetów wewnętrznych

Montaż parapetów wewnętrznych krok po kroku

Parapety stanowią istnym elementem wykończeniowy każdego pomieszczenia. Pełnią nie tylko ważną funkcję użytkową, ale bardzo często współtworzą charakter wystroju mieszkania. Podkreślają kolor i kształt okien, pozwalając równocześnie na ustawienie roślin lub drobnych ozdób. Z artykuł dowiesz się, jak zabrać się za montaż parapetów wewnętrznych.
umywalka z szafką do małej łazienki

Jaka umywalka z szafką do małej łazienki?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór armatury łazienkowej, które pasują do wnętrz o przeróżnych aranżacjach i stylach. Właściciele niewielkich mieszkań wybierają bardzo często produkty stworzone z myślą o ograniczonej przestrzeni. Radzimy, jaka umywalka z szafką do małej łazienki będzie trafionym wyborem.
montaż wc

Montaż WC: poradnik krok po kroku. O czym należy pamiętać?

Wybierając toaletę do łazienki, możemy wybierać spośród trzech podstawowych sposobów jej instalacji, które wpływają na konstrukcję muszli i spłuczki oraz ich wygląd zewnętrzny. Radzimy, jak przeprowadzić montaż WC.
pistolet do pianki montażowej

Pistolet do pianki montażowej - jaki wybrać? Jak wyczyścić zaschnięty pistolet do pianki montażowej?

Pianki stosuje się powszechnie do wykonywania izolacji ścian, okien oraz w wielu innych pracach budowlano-remontowych. Najłatwiej ze środków tych korzysta się, aplikując je z pomocą pistoletu do pianki montażowej. Podpowiadamy, jak dobrać to narzędzie, a także jak je wyczyścić.
czym malować płytki ceramiczne

Malowanie płytek ceramicznych - wszystko, co musisz o tym wiedzieć

Znudziły ci się stale płytki łazienkowe lub kuchenne, ale nie chcesz porywać się na kosztowny i kłopotliwy remont? Zdaj się na łatwiejszy sposób, czyli malowanie płytek. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni preparat i pomalujesz płytki ceramiczne zgodnie z pewnymi zasadami, a szybko i tanio przeprowadzisz efektowną metamorfozę wnętrza. Przekonaj się zatem, jaka farba do malowania płytek będzie najlepsza i jak poradzić sobie z tym zadaniem?
jak zamontować rolety

Jak zamontować rolety?

Podpowiadamy, jak zamontować rolety wewnętrzne oraz zewnętrze, wymieniając niezbędne narzędzia oraz opisując dostępne metody instalacji.

Porady dotyczące remontu mieszkania