Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

wykończenie sufitu

Pomysły na wykończenie sufitu

2023-10-17
W aranżacji pomieszczenia zwracamy uwagę na ściany, meble i dodatki, ale za to często pomijamy sufit. To duży błąd – jeśli zadbamy o wykończenie sufitu, to całe pomieszczenie nabierze charakteru i zyska na wyglądzie. Zapraszamy do poradnika, w którym przedstawiamy kilka pomysłów na modne wykończenie sufitu. Daj się zainspirować!
oświetlenie podbitki

Jakie oświetlenie podbitki dachowej wybrać?

2023-10-12
Oświetlenie odgrywa ogromną rolę nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynku. Odpowiednio dobrane zapewni nam nie tylko komfort i bezpieczeństwo poruszania się po zmierzchu, ale również będzie stanowiło element dekoracyjny, który podkreśli kształt budynku lub piękno elewacji. Jednym z popularnych rozwiązań, które możemy zastosować, jest oświetlenie podbitki. Na krok taki decyduje się coraz więcej osób. Niestety, często nie wiedzą, które z pośród dostępnych rozwiązań warto wybrać. My odpowiadamy na to pytanie.
mocowanie balustrady

Mocowanie balustrady. Jak je wykonać prawidłowo?

2023-10-03
Montaż balustrady balkonowej stanowi zwieńczenie prac związanych z wykończeniem naszego balkonu. Od tego, jak podejdziemy do projektu mocowania balustrady, zależy, czy efekt finalny będzie bezpieczny dla użytkowników, estetycznie wyglądający i czy będzie spełniał prawne wymogi. Sprawdźmy zatem, jak prawidłowo wykonać mocowanie balustrady.
zabudowa okna dachowego

Zabudowa okna dachowego krok po kroku

2023-09-23
Odpowiednio wykonana zabudowa okna dachowego powinna zapewnić zarówno właściwą izolację termiczną, przeciwwilgociową, jak i umożliwiać dostęp maksymalnej ilości światła. Okna połaciowe od wewnątrz zwykle zabudowujemy płytami gipsowo-kartonowymi na stelażu z profili metalowych. Nowoczesne okna są dostarczane przez producentów z tzw. systemem ciepłego montażu. Stosując prostopadłe węgarki przy krawędziach ramy, możemy dodatkowo poprawić ułożenie izolacji termicznej wokół okna i zabezpieczyć przed powstawaniem mostków termicznych.
jak samemu przykręcić płyty gipsowe do sufitu

Jak samemu przykręcić płyty gipsowe do sufitu?

2023-09-19
Sufit to jeden z tych elementów budynku, na którym często z upływem czasu pojawiają się nierówności, pęknięcia lub odkształcenia, co psuje estetykę pomieszczenia. Istnieje kilka sposobów na ich zamaskowanie. Jednym z nich są płyty gipsowe bezpośrednio na sufit. Ich samodzielny montaż nie jest wcale tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Sprawdźmy więc, jak samemu przykręcić płyty gipsowe do sufitu?
schody wejściowe

Jak i z czego zrobić schody wejściowe do domu?

2023-09-18
Schody wejściowe do domu łączą poziom zero budynku z otaczającym terenem. Zwykle wykonujemy je już po zakończeniu budowy domu i wstępnym zagospodarowaniu działki. Nawet jeśli projekt budynku uwzględnia konstrukcję i wykończenie schodów, to w praktyce często będziemy musieli dostosować go do ostatecznego kształtu terenu. Wysokość stopni i długość biegu schodów jest kompromisem między normami budowlanymi, dostępnym miejscem i kosztem budowy. Rodzaj konstrukcji i posadowienie schodów będą mieć wpływ na wybór materiałów wykończeniowych oraz trwałość i komfort użytkowania. Zobacz, jak zrobić schody wejściowe do domu.
plastyfikator

Co to jest plastyfikator i jaki wybrać?

2023-09-13
Przygotowując zaprawę murarską, wylewając beton czy kładąc kostkę brukową, warto rozpocząć pracę od zrobienia mieszanki, która zwiększy spójność i nada stabilność całej konstrukcji. Służą do tego plastyfikatory, które pomagają poprawić fizyczne parametry między innymi mieszanek betonowych i zapraw murarskich.
Żyrandol w salonie

Żyrandol do salonu. Jaki wybrać? Nowoczesny, klasyczny, a może elegancki?

2023-09-12
Błyskawiczny sposób na efektowny salon? Żyrandol. Nic tak nie przykuwa uwagi jak on. Najbardziej banalne wnętrze w PRL-owskim bloku nabierze z nim charakteru.
grzejnik podtynkowy

Grzejnik podtynkowy. Czy warto go zainstalować?

2023-09-10
Klasyczne grzejniki konwekcyjne są tanie, ale mają wiele wad. Nic więc dziwnego, że inwestorzy coraz chętniej sięgają po nowocześniejsze instalacje grzewcze. Jedną z nowości na rynku są grzejniki podtynkowe. Zobacz, jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować.
profile do płyt gipsowych

Rodzaje profili do płyt gipsowych

2023-09-09
Zabudowy z płyn gipsowo-kartonowych są już stałym elementem współczesnych wnętrz. Ich szkieletem są konstrukcje ze stalowych profili pokrytych warstwą ocynku. Jak dobrać odpowiednie profile do płyt gipsowych i jakie są ich rodzaje? Odpowiadamy!
napięcie w gniazdku elektrycznym

Napięcie w gniazdku: wartość prądu w gniazdku

2023-08-27
Na pytanie o wartość napięcia w gniazdku większość osób odpowie: 230 V. To obowiązująca w całej Unii Europejskiej norma, która zastąpiła napięcie 220 V funkcjonujące w Polsce jeszcze przed 2003 rokiem. Czy rzeczywiście tak jest? Jak się okazuje, wahania napięcia mogą być bardzo duże, a na woltomierzu może pojawić się nawet wynik 250 V. Jakie jest prawidłowe napięcie w gniazdku i od czego ono zależy?
remont mieszkania

Remont mieszkania – jak się do niego przygotować?

2023-08-23
Do remontu mieszkania nie warto podchodzić zbyt gwałtownie. Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, o czym powinieneś pamiętać, zanim zabierzesz się za remont.

Porady dotyczące remontu mieszkania