Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

Nowoczesna elewacja

Nowoczesne elewacje domów. Pomysły na modne wykończenie

Elewacja domu to pierwszy element, na który się zwraca uwagę. Dawniej była wyznacznikiem zamożności właścicieli. Dlatego wiele starszych kamienic jest bogato zdobionych sztukateriami, gzymsami i płaskorzeźbami. Z biegiem lat wiele się zmieniło. Obecnie do najpopularniejszych nurtów, również w przypadku elewacji, należą styl industrialny, skandynawski czy hi-tech. To sprawiło, że nowoczesne wykończenia zyskały zupełnie nowy wymiar. Przedstawiamy wam kilka pomysłów na modernistyczne wykończenia domów.
Kuchnia bez górnych szafek

Jak urządzić kuchnię bez górnych szafek?

Myślisz o modnej kuchni bez górnych szafek? To dobry pomysł. Choć pozornie jest w niej mniej miejsca na naczynia kuchenne, to w pomieszczeniu będzie więcej światła i przestrzeni życiowej. Poznajmy zalety kuchni bez górnych szafek.
odpływ liniowy montaż

Odpływ liniowy montaż – poradnik

Odpływ liniowy staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach. Choć jego montaż nie jest najprostszy, to zdecydowanie wart zachodu. Prysznice bez brodzika są nie tylko bardziej estetyczne, ale i wygodniejsze oraz bezpieczniejsze.
panele na sufit

Panele na sufit - jakie wybrać?

Sufit pomalowany na biało to wnętrzarski klasyk, ale jeśli szukasz niesztampowych rozwiązań, masz do dyspozycji kilka ciekawych opcji. Panele na sufit to bogactwo wzorów i materiałów wykończeniowych. Dzięki nim nie tylko urozmaicisz stylizację wnętrza, ale dodatkowo możesz też poprawić akustykę pomieszczenia. Zobacz, dlaczego warto postawić na panele sufitowe oraz jak je wykorzystać w stylizacji mieszkania.
wysokość balustrady

Jaka powinna być wysokość balustrady?

Na jakiej wysokości powinna znaleźć się barierka na balkonie lub tarasie, a na jakiej na schodach wewnętrznych? Jeśli właśnie szukasz barierki na balkon czy schody, zapoznaj się z przepisami. W ten sposób nie tylko dobrze wykończysz balkon lub klatkę schodową, ale też zapewnisz sobie poczucie bezpieczeństwa. Oto kilka najważniejszych informacji na temat wysokości balustrad.
Ogrzewanie podłogowe jak wykonać

Ogrzewanie podłogowe – jak wykonać? Montaż podłogówki krok po kroku

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej stosuje się nowe rozwiązania. Szczególnie dotyczy to kwestii ogrzewania. Wybór odpowiedniej metody pomoże zaoszczędzić pieniądze, a także chronić środowisko. Idealnie dobrane ogrzewanie umożliwia równomierne rozmieszczenia ciepła w całym domu bez przegrzania i uczucia chłodu. Liczne zalety sprawiają, że ogromną popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe. Jak wykonać tego typu system grzewczy?
jak ukryć rury w małej łazience

Jak ukryć rury w małej łazience? Sprytne sposoby

Elementy instalacji prowadzone na powierzchni ścian mogą skutecznie zepsuć cały efekt aranżacyjny. Rury widoczne jak na dłoni nie prezentują się dobrze. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na ich zamaskowanie. Jeśli nie chcesz porywać się na kosztowny remont obejmujący zmianę przebiegu rur w łazience, zobacz, jak można je łatwo ukryć.
szlifierka do mebli

Szlifierka do mebli - jaką wybrać? Jaka najlepsza do renowacji drewna?

Oscylacyjna, taśmowa, a może mimośrodowa – jaka szlifierka do renowacji mebli będzie najlepszym wyborem? A co, jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup sprzętu tego typu? Są na to sposoby. Przekonaj się, jaka szlifierka do mebli będzie najlepszym wyborem oraz jak możesz wykorzystać inny sprzęt warsztatowy do usuwania starych powłok malarskich.
jak kłaść gładź

Jak kłaść gładź, żeby wyrównać ściany? Poradnik krok po kroku

Aby zdecydować, jak kłaść gładź gipsową, należy wziąć pod uwagę zarówno sposób użytkowania pomieszczenia, rodzaj podłoża, jak i planowany standard wykończenia. Od tego będzie zależeć wybór materiału oraz rodzaj narzędzia. Nakładanie gładzi gipsowej można wykonać metalową pacą, za pomocą wałka malarskiego lub maszynowo przy użyciu agregatu. Po nałożeniu kilku metrów kwadratowych, zanim materiał wyschnie, należy zebrać go za pomocą szerokiej pacy, by uzyskać gładką i cienką warstwę. Finalną powierzchnię uzyskujemy przez szlifowanie po wyschnięciu i pełnym związaniu gładzi, lub w przypadku gładzi bezpyłowych, zacieranie na mokro.
jak zdjąć tapetę

Jak zdjąć tapetę ze ściany? Poznaj kilka niezawodnych sposobów!

Chcesz pozbyć się dekoracji ze ścian, które już ci się znudziły. Czeka cię więc remont, ale zupełnie nie wiesz, jak zdjąć tapetę. Kiedyś gdzieś słyszałeś, że wystarczy ścianę zmoczyć dobrze wodą i tapeta sama odejdzie. Ale nie do końca wiesz, czy w ten sposób można postąpić z każdym rodzajem wykończenia. Na szczęście istnieją niezawodne sposoby na pozbycie się starej tapety ze ściany. Sprawdź!
jaki styropian na elewację

Jaki styropian na elewację?

Trudno wyobrazić sobie współczesne budownictwo bez termoizolacji. Normy wydatku energetycznego budynków co kilka lat ulegają zaostrzeniu, co przekłada się na konieczność zastosowania coraz grubszej warstwy styropianu. Jaki styropian wybrać? Podpowiadamy, jakie parametry mają największe znaczenie.
wysokość odpływu do zlewu w kuchni

Jaka wysokość odpływu do zlewu w kuchni?

Dobrze wyposażona i funkcjonalna kuchnia to nie tylko nowoczesny sprzęt AGD i piękne meble kuchenne, ale też to, co nie zawsze jest na pierwszy rzut oka widoczne. Mowa tu oczywiście o prawidłowo zaprojektowanej instalacji wodno-kanalizacyjnej, która odpowiada za doprowadzanie i odprowadzanie wody z wszystkich urządzeń. Czym powinna charakteryzować się odpowiednia instalacja wodna? Jaka powinna być wysokość odpływu zlewu do kuchni? Jakie wysokości odpływu i dopływu należy zastosować w przypadku innych urządzeń? Podpowiadamy.

Porady dotyczące remontu mieszkania