Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

Aranżacja łazienki 5 m2. Pomysły na łazienkę 5 m2

Aranżacja łazienki 5 m2. Pomysły na łazienkę 5 m2

Mała przestrzeń to zawsze wyzwanie, zwłaszcza w przypadku łazienki, w której trzeba zmieścić tak dużo niezbędnych sprzętów i urządzeń. Zobaczmy więc, jak sprawić, by aranżację łazienki 5 m2 przeprowadzić sprytnie i rozważnie.
Szary kolor ścian – aranżacje. Pomysły na szary kolor ścian

Szary kolor ścian – aranżacje. Pomysły na szary kolor ścian

Zastanawiasz się, jaki kolor ścian będzie najbardziej uniwersalny, ponadczasowy i pasujący do różnych stylów we wnętrzach? Podpowiadamy: szary kolor ścian – aranżacje z nim w roli głównej to temat tego poradnika.
Cegła w przedpokoju – aranżacje. Pomysły na aranżacje cegły w przedpokoju

Cegła w przedpokoju – aranżacje. Pomysły na aranżacje cegły w przedpokoju

Marzysz o tym, by twoje mieszkanie zrobiło dobre pierwsze wrażenie? Sprawę załatwi cegła w przedpokoju – aranżacje z małych prostokątów sprawią, że to zazwyczaj niewielkie pomieszczenie stanie się stylowe i przytulne.
Jakie płytki na balkonie będą najlepsze

Jakie płytki na balkonie będą najlepsze?

Balkon jest jedyną przestrzenią na świeżym powietrzu, do której mają w pełni swobodny dostęp mieszkańcy większości bloków. Na kilku metrach kwadratowych ma się możliwość relaksowania w słońcu po powrocie z pracy bądź zjedzenia spokojnego śniadania w niedzielny poranek. Balkon jest dzięki temu prawdziwą oazą spokoju. Aby przebywać w niej jeszcze chętniej, warto postawić na eleganckie i praktyczne wykończenie podłogi. Jakie płytki na balkonie sprawdzą się najlepiej?
Jaka membrana dachowa

Jaka membrana dachowa? Jaką membranę dachową wybrać?

Budowa dachu to skomplikowany i wieloetapowy proces, który wymaga wykorzystania kilku podstawowych materiałów i warstw zapewniających podstawową funkcjonalność. Jedną z najważniejszych warstw pokrycia dachowego jest membrana. Jaka membrana spełni swoją podstawową funkcję i pozwoli nam na gwarancję szczelności i wytrzymałości przez długie lata?
jaki grzebień do płytek

Jaki grzebień do płytek wybrać? Jaki grzebień do płytek jest najlepszy?

Każdy remont, zwłaszcza wykonywany samodzielnie, wymaga wiele cierpliwości, zaangażowania i zaopatrzenia się w odpowiednie narzędzia. Nawet w przypadku najlepszej jakości materiałów, brak właściwie dopasowanych akcesoriów może spowodować brak zadowalających efektów, a nawet zniszczenie produktów wybranych do wykończenia. Jednym z zadań, które wymaga odpowiednio dopasowanych przyborów i właściwych narzędzi, jest układanie płytek. Wśród niezbędnych akcesoriów znajduje się m.in. kielnia, poziomica, szczypce, obcęgi i paca, która powinna być ściśle dopasowana do wymiarów glazury i terakoty. Jaki grzebień do płytek wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Jaki klej do płytek na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Jaki klej do płytek na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Ogrzewanie podłogowe zdobywa coraz większą popularność głównie ze względu na korzystny rozkład temperatury, wyższy komfort cieplny, optymalną wilgotność i możliwość oszczędzania na ogrzewaniu. To, jak dokładnie będzie działać cała instalacja, w dużej mierze zależy od tego, jak wykonana będzie okładzina podłogowa – najczęściej płytki. Trzeba jednak wiedzieć, czym dokładnie zamocować je do podłoża. Dowiedz się, jaki klej do płytek na ogrzewanie podłogowe wybrać.
łączenie paneli fotowoltaicznych

Jak połączyć panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne montowane na polu, w ogrodzie lub na dachu domu do niedawna stanowiły dość nietypowy, a nawet ekscentryczny widok w Polsce. Dziś jest to standard, który przeżywa czasy swojej świetności, a zacięta walka o klienta, drożejące rachunki za prąd czy liczne dotacje rządowe sprzyjają zakładaniu własnej farmy fotowoltaicznej. Przy tworzeniu większych powierzchni pojawia się pytanie: kiedy powinno mieć miejsce równoległe łączenie paneli fotowoltaicznych, a kiedy szeregowe? Dzisiejszy wpis opowie o tym, jak poprawnie wykonać łączenie paneli fotowoltaicznych.
jak urządzić mały salon fryzjerski

Jak urządzić mały salon fryzjerski?

Urządzanie biura czy przestrzeni do pracy wygląda nieco inaczej, niż aranżacja salonu lub sypialni. Trzeba pamiętać o kilku niezwykle istotnych kwestiach, a także o wygodzie - nie tylko naszej, ale przede wszystkim klientów. W poniższym artykule podpowiadamy, jak urządzić mały salon fryzjerski. Zwracamy uwagę na kwestie czysto aranżacyjne. Ponadto zastanawiamy się, co koniecznie musisz kupić do takiego salonu. Zapraszamy do lektury!
jak zamontować wodomierz

Montaż wodomierza, czyli jak zamontować wodomierz

Montaż wodomierza, czyli jak zamontować wodomierz? Rachunki za wodę potrafią zaskoczyć. Zdarza się, że ich wysokość przerasta wszelkie obawy i przypuszczenia. Aby uniknąć takich niemiłych niespodzianek, warto zadbać o to, by mieć zamontowany porządny wodomierz. Regularne sprawdzanie stanu technicznego i legalizacja pozwolą mieć pewność, że jest sprawny, a jego pomiar wiarygodny. Jak każdy domowy sprzęt wodomierz może jednak ulec awarii lub po prostu zostać wyeksploatowany. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak go wymienić.
jak wyburzyć ścianę

Jak wyburzyć ścianę? Wyburzanie ściany nośnej oraz działowej

Jak wyburzyć ścianę? Wyburzanie ściany nośnej oraz działowej Gruntowne remonty i renowacje domu lub mieszkań często wymagają wyburzenia ścian. Większość domów oraz mieszkań składa się różnego rodzaju ścian, z czego najpopularniejsze to ściany nośne i działowe. Wbrew powszechnie powielanym teoriom, ścian nośnych nie należy wyburzać, jednak wraz z rozwojem technik budownictwa wyburzanie tego typu ścian stało się nie tylko możliwe, ale także stosunkowo łatwe. Osoby, które zastanawiają się nad wyburzaniem ścian nośnych lub działowych, często mają wątpliwości co do konstrukcji całego budynku oraz jego wytrzymałości po wyburzeniu wspomnianych ścian. Czy wobec tego można zdecydować się na wyburzenie ścian nośnych lub działowych bez obaw o konstrukcje budynku? W znacznej większości przypadków jest to możliwe, jednak aby odpowiednio się do tego przygotować, warto poznać wszystkie najważniejsze zasady i informacje, które znajdują się poniżej. Poznanie technik wyburzania tego typu ścian pozwoli na przeprowadzenie tego procesu bezpiecznie, zgodnie z prawem i efektywnie.
mężczyzna mierzący futryny

Jak zakryć metalowe futryny?

Metalowe futryny były powszechnie montowane w blokach z wielkiej płyty oraz w wielu innych budynkach, wznoszonych w latach 70. i 80. Niedrogie i łatwo dostępne ościeżnice służyły dobrze przez lata, jednak długie użytkowanie sprawiło, że ościeżnice z metalu w większości mieszkań wymagają renowacji. Podpowiadamy, jak zakryć metalowe futryny.

Porady dotyczące remontu mieszkania