Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

farba pod prysznic

Jaką farbę pod prysznic wybrać?

Przyjęło się, że ściany w łazience należy wykończyć za pomocą płytek, aby zapewnić im odporność na wilgoć. W ostatnim czasie zwyczaj ten zdaje się odchodzić do lamusa – wszystko dzięki farbom hydrofobowym. Takie preparaty można zastosować nawet w najbardziej wilgotnych częściach łazienki. Dowiedz się, jak działa farba pod prysznic i jak wybrać tę najlepszą.
farba jak beton

Farba jak beton – prosty sposób na modne wnętrze

Beton to jeden z najsilniejszych wnętrzarskich trendów ostatnich lat. Króluje we wnętrzach loftowych i industrialnych, jednak równie dobrze odnajduje się w innych stylach. Niektórzy mogą cieszyć się jego urokiem zupełnie za darmo, usuwając pokrycie ściany i docierając do jej bazowej powierzchni. Dla tych, którzy nie mają takiej możliwości, powstało wspaniałe rozwiązanie – farba jak beton.
schody w salonie

Jakie schody w salonie?

Salon ze schodami to serce każdego dwupoziomowego mieszkania czy piętrowego domu. Odpowiednie stopnie muszą nie tylko być wygodne, ale również pasować do wystroju wnętrza. Jakie schody w salonie sprawdzą się najlepiej? Jak je zaaranżować? Sprawdź w artykule!
jaka wełna na poddasze

Jaka wełna na poddasze?

Wełna na poddasze zapewnia solidną izolację termiczną i akustyczną, dlatego jej montaż to punkt obowiązkowy podczas wykańczania strychu. Jeśli zastanawiasz się, jaka wełna na poddasze będzie najlepsza, zobacz, na jakie parametry zwrócić uwagę oraz jaki typ materiału sprawdza się w różnych warunkach.
rury do wody

Jak wybrać rury do wody?

Przedstawiamy kompendium opisujące poszczególne rodzaje rur hydraulicznych, właściwości materiałów, z których są zbudowane, a także ich przeznaczenie. Informacje te powinny pomóc w wyborze optymalnej rury do wody w projektowanej lub remontowanej instalacji.
poziomica laserowa

Poziomica laserowa. Jak działa, jak używać, jaką kupić?

Poziomica to jedno z podstawowych narzędzi budowlano-remontowych, z powodzeniem używane od setek lat na całym świecie. Poziomice laserowe to nowoczesna wersja tego przyrządu, która przyda się w równym stopniu amatorom remontującym łazienkę, jak i profesjonalistom konstruującym najwyższe drapacze chmur.
mozaika w kuchni

Mozaika w kuchni: wady i zalety. Jak dobrać mozaikę do kuchni?

W nowoczesnym wydaniu mozaika na podłogę czy ścianę to kompozycja niewielkich paciorków osadzonych na arkuszach z tworzywa lub siatki. Najczęściej składa się z kwadracików o boku około 1 cm, ale w sprzedaży znajdziesz wiele innych wariantów. Jeśli chcesz zamontować mozaikę na ścianie w kuchni, zobacz, dlaczego warto postawić właśnie na płytki tego typu, jakie są rodzaje mozaiki oraz poznaj najpopularniejsze modele.
malowanie mebli kuchennych

Malowanie mebli kuchennych krok po kroku

Znudziły ci się stare meble kuchenne, a w domowym budżecie brak funduszy na gruntowny remont? Okazuje się, że spektakularna metamorfoza wnętrza możliwa jest nawet przy niewielkim nakładzie kosztów. Wystarczy, że zdasz się na malowanie mebli kuchennych.
jak odnowić meble kuchenne z okleiną

Jak odnowić meble kuchenne z okleiną?

Jak odnowić stare meble kuchenne z okleiną? To bardzo proste zadanie, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli chcesz przeprowadzić budżetową metamorfozę kuchni, zobacz, jaką farbę wybrać i jak przygotować się do malowania mebli kuchennych okleinowanych.
jakie rury do co

Jakie rury do CO wybrać? Miedziane, a może plastikowe?

Budowa nowej lub remont instalacji centralnego ogrzewania, to nie tylko wybór optymalnych grzejników lub kotłów, ale również dobór odpowiedniego rodzaju rur do transportu gorącej wody. W tej chwili najczęściej wykorzystuje się rury miedziane i plastikowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje plus i minusy, a zdecydowanie się na któreś z nich nie musi być wcale łatwe.
jak odnowić drewnianą podłogę domowym sposobem

Jak odnowić drewnianą podłogę domowym sposobem? Renowacja podłogi drewnianej

Chcesz przeprowadzić renowację podłogi drewnianej? Zastanawiasz się, co położyć na starą podłogę drewnianą? Masz do dyspozycji kilka rozwiązań, np. malowanie emalią, geometryczne wzory czy bardziej tradycyjne metody, jak olejowanie i lakierowanie. Zanim zdecydujesz się na konkretną metodę renowacji, przekonaj się, na czym ona polega oraz jakiego nakładu pracy będzie od ciebie wymagać.
budowa dachu

Budowa lub remont dachu. Jak się do tego przygotować?

Budowa czy remont dachu to duże przedsięwzięcie. Jeśli chcesz wymienić pokrycie dachowe, przebudować poddasze czy usunąć niewielkie usterki, zobacz, jak przygotować się do tego zadania: jaki materiał na krycie dachu wybrać, jakie dokumenty należy zgromadzić oraz jaki jest koszt remontu? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz poniżej.

Porady dotyczące remontu mieszkania