Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

pistolet do pianki montażowej

Pistolet do pianki montażowej - jaki wybrać? Jak wyczyścić zaschnięty pistolet do pianki montażowej?

Pianki stosuje się powszechnie do wykonywania izolacji ścian, okien oraz w wielu innych pracach budowlano-remontowych. Najłatwiej ze środków tych korzysta się, aplikując je z pomocą pistoletu do pianki montażowej. Podpowiadamy, jak dobrać to narzędzie, a także jak je wyczyścić.
czym malować płytki ceramiczne

Malowanie płytek ceramicznych - wszystko, co musisz o tym wiedzieć

Znudziły ci się stale płytki łazienkowe lub kuchenne, ale nie chcesz porywać się na kosztowny i kłopotliwy remont? Zdaj się na łatwiejszy sposób, czyli malowanie płytek. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni preparat i pomalujesz płytki ceramiczne zgodnie z pewnymi zasadami, a szybko i tanio przeprowadzisz efektowną metamorfozę wnętrza. Przekonaj się zatem, jaka farba do malowania płytek będzie najlepsza i jak poradzić sobie z tym zadaniem?
jak zamontować rolety

Jak zamontować rolety?

Podpowiadamy, jak zamontować rolety wewnętrzne oraz zewnętrze, wymieniając niezbędne narzędzia oraz opisując dostępne metody instalacji.
biokominek aranżacje

Biokominek: aranżacje. Ciekawe pomysły i inspiracje

Marzysz o domowym palenisku, które nie emituje dymu i nie wymaga palenia drewnem? Zainwestuj w biokominek! Można go postawić nawet w mieszkaniu, a specjalne paliwo nie pozostawia popiołu. Jaki wybrać i gdzie go ustawić? Sprawdź nasze pomysły na aranżacje z biokominkiem w roli głównej!
ogrzewanie etażowe

Ogrzewanie etażowe - co to jest?

Źródła ciepła to ostatnio przedmiot wielu sporów i dyskusji, szczególnie nakreślany przez ekologów. Chociaż ochrona środowiska jest kluczowa, wielu z nas zastanawia się również, co zrobić, aby zmniejszyć koszty ogrzewania. Co to jest ogrzewanie etażowe? Termin ten brzmi nieco tajemniczo, ale to nic innego jak najpopularniejsze ogrzewanie centralne stosowane w wielu lokalach. Warto przybliżyć jego charakterystykę, gdyż ten rodzaj ogrzewania ma wiele zalet szczególnie w budynkach wielorodzinnych i kamienicach.
sufit podwieszany łazienka

Łazienka i sufit podwieszany - pomysły, aranżacje

Sufit podwieszany w łazience to hit ostatnich miesięcy. Konstrukcję można zamontować zarówno w domu, jak i w biurze. Czy sufit podwieszany w łazienkach to dobry pomysł? Jakie zalety i wady niesie to rozwiązanie? Sprawdźcie nasz poradnik z poradami i pomysłami na taką aranżację.
nóz

Nóż do gładzi: jaki będzie najlepszy? Który wybrać?

Różnego typu gładzie są szeroko stosowane w budownictwie. Jeżeli są one dobrze położone, zapewniają trwałe i bardzo równe ściany lub sufity. Podczas pracy z tymi produktami niezbędny jest tzw. nóż do gładzi, a więc specjalny rodzaj szpachli, którego użycie gwarantuje optymalne wykończenie wnętrza. Radzimy więc, jaki nóż wybrać.
malowanie sciany cena

Malowanie ściany - cena. Ile kosztuje farba, a ile usługa malarska?

Malowanie jest jedną z najważniejszych prac wykończeniowo-remontowych w naszych mieszkaniach. Koszt takiego zabiegu uzależniony jest głównie od sytuacji usługowej w danym regionie oraz od specyfikacji malowania. Prace malarskie nie są nazbyt skomplikowane. Wymagają jednak specjalnego asortymentu oraz znacznej ilości czasu wolnego. Warto rozważyć nasze możliwości przed przystąpieniem do prac malarskich, gdyż okazać się może, że zlecenie takiej pracy doświadczonemu malarzowi będzie nie tylko bezpieczniejsze, ale i bardziej opłacalne.
montaz listew przypodlogowych

Montaż listew przypodłogowych: na co zwrócić uwagę? Poradnik krok po kroku

Montaż listew przypodłogowych to jeden z ostatnich etapów wykańczania wnętrz. Listwy tego typu stanowią nie tylko estetyczny akcent dopełniający wystrój wnętrza, ale ułatwiają też utrzymanie pomieszczenia w czystości oraz chronią podłogę przed wilgocią i brudem. Podpowiadamy, jak zabrać się do tego zadania.
panele lazienka

Panele winylowe na płytki: czy można położyć? Poradnik

Remont podłogi w kuchni lub łazience kojarzy nam się z kłopotliwym i długim procesem skuwania starej glazury oraz przygotowania nowej powierzchni pod kafle. Czy można zatem szybko i estetycznie przeprowadzić ten proces? Panele winylowe na płytki wydają się w tym wypadku dobrym rozwiązaniem, ale czy skutecznym? Odpowiadamy na te wątpliwości.
montaz lampy sufitowej

Montaż lampy sufitowej: jak samodzielnie podłączyć lampę?

Wbrew pozorom montaż lampy sufitowej nie wymaga specjalistycznej wiedzy lub doświadczenia w pracy elektryka. Zadanie to wymaga oczywiście dobrego planowania i zachowania odpowiedniej dozy ostrożności, ale powinien poradzić sobie z nim prawie każdy. Podpowiadamy, jak samodzielnie podłączyć lampę.
niebieskie drzwi

Samodzielny montaż drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego mieszkania. Są nie tylko sposobem na oddzielenie poszczególnych stref i pomieszczeń, ale również mogą pełnić rolę dekoracyjną. Kluczowe znaczenie ma jednak odpowiedni montaż drzwi wewnętrznych. W przeciwnym razie mogą się one wypaczać, odkształcać lub trzeć o podłogę. Na szczęście montowanie drzwi wewnętrznych nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dlatego też nawet bez doświadczenia powinieneś poradzić sobie z tym samodzielnie.

Porady dotyczące remontu mieszkania