Data publikacji:

Ściana czasem ozdobiona. Zegary do pięknych wnętrz (cz. 2)

Szczęśliwi czasu nie liczą. Szczęśliwi mają rewelacyjne zegary! Jaki wybrałbyś na swoją ścianę? Druga część naszego wyboru. 

Pierwszą część artykułu znajdziecie TUTAJ. A dziś przyjrzymy się kolorowym i nietypowym zegarom ściennym.

Wariacje we wnętrzu

Głównym zadaniem zegarów jest pomiar czasu. Bez nich trudno dotrzymać konkretnych terminów. Wyobrażacie sobie, jak trudno było zorganizować dzień, zanim człowiek wynalazł czasomierze?

Jak pisałam w pierwszej części artykułu, zegary są świetną dekoracją dla naszego domu. Dzięki ich różnorodności możemy stworzyć bardzo ciekawe aranżacje. Producenci prześcigają się, oferując nam mnogie formy, kolory i kształty. Kupując zegar, wyrażasz siebie i swój charakter.

1. Zegary dla podróżników

Częstym motywem w mieszkaniach pasjonatów podróży są zegary wskazujące czas w różnych zakątkach świata. Możesz kupić kilka zegarów osobno, zawiesić je na jednej ścianie i ustawić aktualną godzinę w swoich ulubionych miastach (pamiętaj, żeby podpisać wszystkie zegary). Dużo wygodniejsze są gotowe zestawy. Zainteresował mnie również zegar cyfrowy z rysunkiem mapy.

2. (nie)dokładny

Propozycja dla osób, które - zmęczone presją pędzącego czas - najchętniej wyrzuciłyby zegary za okno. Tarcze z pomieszanymi cyframi lub jednolitym kolorem cyfr i tła raczej nie ułatwiają odczytania godziny. W przypadku takiej ozdoby musimy polegać na naszych doświadczeniach z obsługą zegarka lub kupić dodatkowy czasomierz.

3. Modułowe

Tarcza będzie tak duża, jak Twoja ściana. Gigantyczne zegary modułowe wbrew pozorom są bardzo wygodne i praktyczne. Nie musimy zastanawiać się, czy tarcza pasuje do wystroju i czy nie zaburzy proporcji.

4. Kolorowe, zabawne, nietypowe

A teraz prawdziwa eksplozja! Dużo możliwości i jeszcze więcej zabawy. Takie zegary polecam osobom, które lubią stawiać na wyraziste dodatki z przymrużeniem oka. Wśród nich znajdzie się coś dla dorosłych i dla dzieci.

Księżycowy zegar to hit! Na ścianie prezentuje się wspaniale.

Bardzo spodobał mi się zegar komiksowy. Nawet znam osobę, do której pasowałby napis w dymku. A Ty co wpisałbyś w chmurce? ;)

Autor: Cieplik