Data modyfikacji:

Segregator? Nie tylko do biura!

Może się to okazać zaskoczeniem, ale segregator biurowy to ukryty atut każdego mieszkania. Dzięki niemu możesz lepiej zorganizować garderobę, uporządkować kuchnię, a jeśli jesteś fanką DIY nawet stworzyć własny mebel! Poznaj unikalne zastosowania organizerów, które uczynią Twoje mieszkanie jeszcze piękniejszym.

Garderoba

Garderoba to nie tylko wieszaki i półki. Ważny jest sposób organizacji przestrzeni tego pomieszczenia. W tym zadaniu pomocne są różne pojemniki i pudełka. Równie świetnie sprawdzą się przezroczyste segregatory. Możesz w nie powkładać portfele i torebki. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie ich do przechowywania biżuterii. Duże naszyjniki, które nie mieszczą się w tradycyjnych szkatułkach zmieszczą się w organizerach.  W podobny sposób możesz przechowywać lekkie obuwie na dnie szafy. Pary klapek i kapci nie będą Ci się już nigdy więcej mieszać.

Kuchnia

Jeśli spędzasz w kuchni dużo czasu, nie chcesz żeby rozpraszał Cię nieporządek. Szukasz najbardziej optymalnych rozwiązań, by usprawnić gotowanie? Masz problem z rozsypującymi się po całej kuchni warzywami? Ukryj je w metalowym organizerze biurowym. Ryzyko potknięcia maleje do minimum.

Również odwieczne pytanie pań domu: “gdzie schować puszki?” zostało rozwiązane.  To samo dotyczy desek do krojenia, papieru śniadaniowego i papieru do pieczenia.

Łazienka

Twoja łazienka wydaje się zbyt mała, a kosmetyków i przyborów kosmetycznych wciąż przybywa? Jesteś fanką makijażu i masz dużo paletek kosmetyków? Po co mają leżeć porozwalane na szafce lub toaletce, skoro możesz mieć je wszystkie pod ręką i w jednym miejscu. Wybierz kolorowy segregator do przechowywania. Ożywi wnętrze Twojej łazienki. Prostownica lub suszarka zawsze leżą na brzegu umywalki? Albo odwrotnie - chowasz je głęboko w szufladzie, a wolałabyś mieć je pod ręką? Niezależnie od tego, jaki masz problem, ciekawym rozwiązaniem jest przywieszenie metalowego segregatora do mebla łazienkowego, jako schowka.

Segregator znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu. To świetny i oszczędny sposób na zorganizowanie drobiazgów i przedmiotów delikatnych. Ciekawy pomysł na ukrycie suszarki ze strony lifehacker.com . Pomysły na porządkowanie kosmetyków i prostownicy ze stron: www.seventeen.com i blog.dormify.com . Bardzo efektywne uporządkowanie dokumentów to schowanie ich w oddzielnych organizerach przypiętych na ścianach, jak na blogu: kristinalouisa.com .

Pokój dzienny

Pokój dzienny to nie tylko strefa reprezentacyjna naszego domu. Musi być funkcjonalny i wygodny, aby każdy z domowników czuł się tu komfortowo i wiedział, co gdzie się znajduje. I tu również znajdziemy zastosowanie dla segregatora! Drewniany organizer przyczepiony bokiem do ściany będzie świetną półką. W jego wnętrzu można schować piloty do urządzeń domowych. Co Ty na to, żeby stworzyć własny stół? Nie musisz być stolarzem, by zbudować stolik kawowy z drewnianych segregatorów. Wnęki stolika posłużą do schowania gazet i drobiazgów (rewelacyjny sposób na błyskawiczne sprzątanie!). Wystarczy trochę zaangażowania i fantazji.

Biuro

Porządek w biurze to podstawa. Wszyscy wiemy, jaką rolę odgrywa segregator z dokumentami. Ale co jeśli można je przechowywać też inaczej, a nie tylko w formie poustawianych organizerów na biurku? Przyczep kilka z nich do ściany, opisz ich zawartość kolorowymi karteczkami, a szukanie potrzebnych danych stanie się jeszcze prostsze.

Szeroki wybór organizerów biurowych znajdziesz TUTAJ.

Autor: Karolina