Data modyfikacji:

Wiosenny stół - idealny na Dzień Matki

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Jeśli szukacie jeszcze inspiracji na to, jak spędzić ten wyjątkowy dzień, dobrym pomysłem może okazać się wyjątkowy obiad, który przygotujecie dla swojej mamy. Nie może zabraknąć również wspaniałych, wiosennych dekoracji. W poniższym artykule dowiecie się, jak to zrobić.

Prezenty to dla mnie tylko dodatek. Tak naprawdę najbardziej liczy się tzw. quality time. Najważniejsze są chwile, które spędzamy z ukochanymi osobami. Dlatego właśnie idea świątecznego obiadu na Dzień Matki, podczas którego można porozmawiać, nadrobić zaległości i po prostu zjeść coś pysznego w dobrym towarzystwie, jest moim zdaniem idealna. Oczywiście poza przygotowaniem pysznego jedzenie, potrzebna jest jego odpowiednia oprawa. Dzień Matki zasługuje na wyjątkowe udekorowanie stołu, warto wykorzystać na nim również wiosenne inspiracje.

Len

Podstawą tego wiosennego wystroju będą lniane materiały. Lniane tkaniny sprawdzają się nie tylko jako pościel. Na stole wyglądają równie pięknie. Dzięki ich wyjątkowej fakturze nie wymagają również zbyt wiele pracy przy ich stylizacji. Całe ich piękno polega właśnie na tym, że nie muszą wcale być idealne, by wspaniale wyglądać. Po ich wypróbowaniu, lniany obrus i kuchenne ściereczki staną się nieodzownym elementem Waszego życia. W dodatku taki obrus w każdej chwili możecie wykorzystać np. jako koc piknikowy. Piknik na Dzień Matki również wydaje się świetnym pomysłem, prawda? ;)

Na każdą okazję

Lniane materiały kojarzą mi się z naturą. Są proste i w tej swojej prostocie piękne. Ich naturalna paleta kolorów sprawia, że pasują do wszystkiego i wspaniale nadają się do każdej aranżacji. W dodatku świetnie prezentują się w minimalistycznych dekoracjach, które tak bardzo lubię. Gdy dodamy do tego różnorodne formy wykorzystania lnianych tkanin, otrzymujemy materiały idealny, który pozwala nam czuć się wyjątkowo ale i świetnie nadaje się do codziennego użytku.

Aranżacja

Lniane materiały mają oczywiście tę samą teksturą, warto urozmaicić nieco ich wygląd, wybierając ich odmienne kolory i wzory. Lniany bieżnik, który w prezentowanej aranżacji jest jedynym elementem dekoracji stołu, która posiada na sobie jakiś wzór (tu paski) jest jakby kotwicą, która łączy ze sobą wszystkie pozostałe elementy wystroju. Lniane serwetki w ciemnym kolorze dodatkowo nadają całości przyjemny dla oka kontrast. Jednocześnie, choć aranżacja utrzymana jest w prostym stylu, sprawia wrażenie, że na stole dzieje się więcej, niż w rzeczywistości.

Przy każdym nakryciu (na serwetce) umieszczony został mini-bukiecik, który na pewno spodoba się każdej mamie, a przede wszystko wygląda wyjątkowo. Bukieciki związane są sznurkiem, który podobnie jak len ma bardzo naturalny i minimalistyczny charakter (zamiast kokardki zawiążcie po prostu jedną pętelkę – zależy nam na prostocie). Dobrym sposobem, by sprawić, że wybrane przez Was kwiaty wyglądają efektowniej (jakbyście poświęcili im bardzo dużo czasu ;)) jest dodanie do nich długich i elastycznych gałązek zieleni. Albo ułóżcie je w centralnym miejscu bukietu, albo dodajcie kilka mniejszy po bokach każdego z nich. Interesującym elementem dekoracji będzie dodanie kilku długich liściastych gałązek i podwieszenie ich nad stołem.

Co sądzicie o takiej wiosennej aranżacji stołu na Dzień Matki?

Autor: Oliwia Górska