Data modyfikacji:

Wybieramy lampiony do domu

Kiedy dni stają się coraz krótsze, instynktownie garniemy się do światła. Dekorując dom na jesienne dni, warto docenić niepowtarzalny urok lampionów. Latarenki potrafią wyczarować niezwykły klimat we wnętrzu. Zobaczcie nasze typy.

Jesień i zima to czas, który zdecydowanie należy do lampionów. Z ich pomocą łatwo stworzymy efektowną dekorację, ale i oświetlimy ciemniejsze kąty. Na schodach, przy kanapie, na stoliku lub w przedpokoju - lampiony w domu robią wrażenie.

Tradycyjne latarenki

Czyli coś dla miłośników klasyki designu. Tradycyjne latarenki będą dobrze wyglądać praktycznie w każdym wnętrzu. Dzięki szklanym szybkom światło świec ładnie rozchodzi się na zewnątrz. Wieczory spędzone w ich towarzystwie na pewno staną się odrobinę bardziej klimatyczne. Uroku tego typu lampionom dodaje też drewniana konstrukcja - w naturalnym kolorze lub malowana na spokojny kolor. Klasyczne lampiony bez problemu można przenosić z miejsca na miejsce - służą do tego wygodne uchwyty.

Oryginalne kształty

Amatorzy nowoczesności również znajdą coś dla siebie. Bardziej fantazyjne kształty współgrają zarówno z wymagającym stylem modern, jak i elegancją glamour. Ich formę cechują modne prześwity, oryginalne elementy ozdobne i odblaskowe. Są zazwyczaj nieco mniejsze niż tradycyjne latarenki i z powodzeniem możemy wykorzystać je jako elementy skromniejszych dekoracji - na stole, komodzie czy parapecie.

Z nutką romantyzmu

Ciekawie zdobione szybki lub formy bliskie starodawnym świecznikom to propozycje zarezerwowane zwłaszcza dla stylowych wnętrz. Lampiony ze srebrnymi wykończeniami również mogą posłużyć jako dodatkowe źródło światła w salonie czy przedpokoju. Palące się przez kilka godzin świeczki stworzą romantyczny nastrój w pokoju czy sypialni.

Szeroki wybór świeczek do lampionów znajdziecie TUTAJ.

Autor: Bogumiła Kurzeja