Data modyfikacji:

Wystrój kuchni jesienią - dodatki i akcesoria

Dekorując dom na jesień, nie zapominajmy o kuchni. To przecież miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu, dlatego warto wprowadzić tam chociaż kilka kolorowych akcentów i uroczych dodatków. Podpowiadamy, jak sprytnie to zrobić.

Jesienią w naszych domach królują rdzawe barwy. Mile widziane są więc rudości, pomarańcze, żółcie i czerwienie. W kuchni skoncentrujmy się zwłaszcza na dodatkach i akcesoriach. Do tego wystarczy kilka estetycznie wykonanych dekoracji (najlepiej naturalnych) i w mig odmienimy nasze cztery kuchenne kąty.

Czas na jesienną zastawę

To najszybszy sposób, aby poczuć jesienny klimat w kuchni. Duży, ceramiczny kubek z dynią przyda się podczas przyrządzania gorących napojów i płynnych smakołyków. Z wdzięcznego talerza, na którym widnieje drzemiący jeżyk, miło będzie się spożywać posiłki. Z kolei elegancka filiżanka z rysunkiem dorodnego jabłka ucieszy niejedną panią domu.

A na stole...

Na grafice: 1. Patera Koziol, 103,88 zł; 2. Serwetki Ambiente, 0,65 zł; 3. Bieżnik Boogie, 79,90 zł

... również kolorowo i jesiennie. Wszystko za sprawą odpowiednio skompletowanych dodatków. Pomarańczowa patera na pewno zrobi wrażenie. Artystyczne serwetki z dyniami odmienią kuchenny stół. Dekorując go na tę porę roku, zadbajmy o "klimatyczny" obrus lub bieżnik. W nasze gusta trafił ten rdzawy z mozaiką kwiatów i liści.

Pozostałe dodatki "sezonowe"

Mogą to być zarówno barwne obrazy, które ożywią wnętrze, jak i praktyczne dodatki do domu. Garnek przypominający kształtem dynię lub pojemnik na cebulę wiernie oddający kształt swoich "mieszkanek" spełnią swoją rolę. Z modnych gadżetów warto posłużyć się jesienną matą na lodówkę. Taka naklejka przyda się zwłaszcza wtedy, gdy nasz sprzęt AGD liczy sobie już ładnych parę lat.

Więcej praktycznych akcesoriów do kuchni znajdziecie TUTAJ.

Autor: Bogumiła Kurzeja