Data modyfikacji:

Zegary ścienne do każdego wnętrza - przegląd trendów

Współcześnie dekoratorzy wnętrz przywiązują ogromną wagę do detali. Nierzadko jest tak, że powodzenie całej aranżacji zależy od wybranych dodatków. Zegary ścienne dawno przestały być ograniczone jedynie do podstawowej roli odmierzania czasu. Aktualnie są jednym z cenniejszych designerskich smaczków, dzięki którym aranżacja nabiera niespotykanego charakteru.

Zegary do wnętrz w stylu skandynawskim

Nie da się ukryć, że inspiracje daleką Północą nam wszystkim przypadły do gustu. Wyznacznikiem Skandynawii w aranżacji wnętrz jest oczywiście natura, prostota i funkcjonalność. Warte uwagi są zwłaszcza zegary ścienne utrzymane w jasnej, pastelowej kolorystyce. Efektownie prezentują się zwłaszcza barwy kontrastujące z aranżacją jak czerń lub czerwień.

Źródło: stylizimo.com

Zegary do wnętrz w stylu industrialnym

Klimat loftów z reguły tchnie surowością. Za pomocą umiejętnie dobranych dodatków możemy podkreślić tę estetykę lub ocieplić pomieszczenie, wybierając np. drewno. Styl industrialny otwiera przed nami wiele możliwości aranżacyjnych. Z odrobiną wyobraźni wyczarujemy więc na ścianie małe dzieła sztuki - oczywiście z zegarem w roli głównej.

Źródło: styleandfocus.com.au

Na grafice (od góry): 1. Zegar ścienny Nextime, 185 zł; 2. Zegar ścienny Umbra, 239 zł; 3. Zegar ścienny Invotis, 575,90 zł;

3. Zegary do kolorowych wnętrz - kolory i pastele

Kolor ożywi każde wnętrze. W zestawieniu z nowoczesnym designem wrażenie na pewno nie będzie banalne. Na topie są zarówno pastele, jak i wyraziste barwy. Barwny zegar idealnie wkomponuje się w zestaw dodatków przy wyposażaniu nowoczesnych pomieszczeń.

Źródło: livinglocurto.com

4. Zegary do wnętrz w stylu retro

Czyli przeszłość na pierwszym planie. Jedynie od nas zależy, jak daleko cofniemy się w czasie. Wiek XIX, a może lata 50.? Dobrym pomysłem są zegary w kolorach pastelowych. Decydując się na wielofunkcyjny zegar z kalendarzem, zaskoczymy i lokatorów, i gości.

Źródło: ruevintage74.com

5. Zegary do wnętrz minimalistycznych

Po pierwsze praktyczność. Rozglądając się za zegarem, który zgrabnie wkomponuje się w minimalistyczną aranżację, nie ulegajmy jedynie urokowi prostych form. Styl ten cały czas ewoluuje, dlatego odważmy się powiesić na ścianie zegar z intrygującym designem. Co do wyboru materiału - panuje tutaj dowolność. Liczy się efektowna forma.

Źródło: theultralinx.com
Autor: Bogumiła Kurzeja