Data publikacji:

Podoba Ci się zieleń w łazience? Zobacz, jak ją wprowadzić!

Koi nasze zmysły i zbliża nas do natury. Kąpiel w łazience wypełnionej zielenią to sama przyjemność! Nie masz pomysłu, jak ją wprowadzić do swojej łazienki?

Barwy ziemi są doskonałym sposobem na ożywienie pomieszczenia. Zieleń, jako jeden z kolorów natury, wprowadza do naszej łazienki przyjemną atmosferę. Jest świeża, lekka i bardzo optymistyczna. Dlatego uważam, że to jeden z lepszych kolorów do łazienki. Zgadzasz się z tym? Napisz koniecznie, co o tym sądzisz! :)

Psychologowie często radzą, by w sytuacjach stresowych skupiać uwagę np. na roślinach. Dzięki temu wyciszamy się. 

Monochromatyczne, zielone łazienki robią wrażenie! W szczególności ciekawie prezentują się aranżacje, w których dominuje szmaragd. Ten kamień szlachetny inspiruje wielu projektantów. Aby osiągnąć bogaty efekt, stosują odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe (błyszczące kafle, farby itp.) czy eleganckie meble.

Nie każdy chce pójść jednak w tym kierunku. Przewaga zieleni, w szczególności jej ciemniejszych, głębokich odcieniach może przytłoczyć łazienkę. W konsekwencji skończysz kąpiel jeszcze bardziej zmęczona (a nie o to przecież chodzi, prawda?).

Rozwiązanie? Wprowadzenie zielonych dodatków. Dzięki nim przełamiemy rutynę naszej łazienki i zyskamy element zbliżający nas do natury. Wyobraź sobie dziki las i szum spadającej wody - widzisz to?

1. Świeca z węzy pszczelej, 5 zł, 2. Osłonka Yankee Candles, 21,76 zł, 3. Torba na pranie, 113,85 zł, 4. Zasłonka prysznicowa, 35 zł, 5. Pojemnik na sól do kąpieli, 89 zł, 6. Pojemnik metalowy z tabliczką kredową, 49 zł, 7. Dozownik na mydło Lego, 48,77 zł, 8. Ręcznik z zabawnym napisem, 76,90 zł, 9. Półka spinacz, 39,90 zł, 10. Zielony dywanik łazienkowy, 269 zł

Na koniec wskazówka: jeśli nie możesz znaleźć zielonych dodatków w dziale z asortymentem łazienkowym, to nie bój się iść dalej. Wiele praktycznych przedmiotów znajdziesz m.in. w "Kuchni" - tak było np. z metalowym pojemnikiem (nr 6).

Który przedmiot z grafiki podoba Ci się najbardziej?

Autor: Cieplik