Data publikacji:

Basen w ogrodzie – aranżacje. Pomysły na basen w ogrodzie

Rekreacja na świeżym powietrzu przyda się każdemu. W ciepłe dni bardzo chętnie odwiedzane są baseny ogólnodostępne. Nie każdy jednak chce korzystać z tego typu atrakcji. Fantastycznym rozwiązaniem dla posiadaczy domków jednorodzinnych i działek są baseny, które można postawić na własnej posesji. Sprawdź, jak może prezentować się basen w ogrodzie – aranżacje mogą być bardzo ciekawe!
basen w ogrodzie – aranżacje

Aranżacja basenu w ogrodzie – czy to się uda?

Decyzja o nabyciu basenu niesie ze sobą wiele korzyści. Basen to szansa na miłe spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jest stale dostępny (korzystanie z niego może wykluczać nieodpowiednia pogoda). Można kontrolować czystość wody. Własny basen eliminuje ryzyko infekcji chorobami, jakie mogą się przytrafić na basenie publicznym. Osoby kochające relaks w basenie nie muszą tracić czasu na dojazdy na pływalnię. Oczywiście to zależy od wielkości basenu. Takowe mają różne gabaryty. Mogą to być baseny dla małych dzieci, a także baseny, w których można normalnie pływać. Wybór basenów jest przeogromny. Dzisiaj prawie każdy chce być posiadaczem prywatnego basenu.

Baseny poliestrowe wkopywane to produkty, które można idealnie dopasowywać do własnych potrzeb. Tego rodzaju baseny są produkowane z niezwykle trwałych tworzyw. Mogą być ze schodkami i z powłoką antypoślizgową. Nie szkodzi im zmiana warunków atmosferycznych. Nie trzeba ich sprzątać po sezonie letnim. Doskonale sprawdzą się w większych ogrodach. Aranżacja ogrodu z basenem tego typu może mieć większe wymagania co do stylu. Nie ma co ukrywać, basen poliestrowy jakiegokolwiek rodzaju kojarzy się z luksusem. Pasuje do niego drewniana plaża. Alternatywą mogą być baseny piaskowe, którym towarzyszy naturalnie wyglądająca plaża.

Ogród z basenem – aranżacje dla każdego

Przybasenowa plaża może domagać się stosownego doposażenia. Każdy z chęcią skorzysta z leżaków. Przy wyborze takich siedzisk trzeba kierować się wysoką jakością produktu. Najniższa cena jej nie zagwarantuje. Nie ma nic gorszego od leżaka, który rozpada się w trakcie użytkowania. Warto też zwrócić uwagę, jaka może być maksymalna waga osoby korzystającej z leżaka. Można dokupić poduszki, które zapewnią większą wygodę.

Ważnym elementem dla każdej strefy basenowej mogą być parasole. Skutecznie chronią przed działaniem promieni słonecznych. Dzięki nim można uniknąć poparzenia słonecznego. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są parasole ogrodowe z wyższej półki cenowej. Nie trzeba będzie ich wymieniać co roku. Nie ulegną zniszczeniu w czasie wichury. Nie będą przeciekać w najmniej odpowiednim momencie. Można je też zabezpieczyć obciążnikami, by nie przewracały się pod wpływem wiatru.

Basen stelażowy w ogrodzie – aranżacje na każdą kieszeń

Baseny stelażowe są w Polsce bardzo popularne. Ich renoma łączy się z przyjazną ceną. Prawie każde gospodarstwo domowe może sobie pozwolić na zakup tego typu basenu. Tego rodzaju baseny trzeba składać po sezonie i magazynować na przykład w pomieszczeniu gospodarczym czy w garażu. Niektóre modele mogą być z kopułą, która chroni basen na wypadek pojawienia się niekorzystnych zmian atmosferycznych. Dzięki kopule można korzystać z basenu w deszczowe dni. Do takiego basenu wchodzi się po drabince. Osoby starsze i małe dzieci mogą wymagać pomocy w trakcie wchodzenia do wody.

Meble ogrodowe w strefie przybasenowej

Meble przeznaczone do ogrodu doskonale nadają się również do ustawienia w pobliżu basenu. Posiadacze takich mebli mogą na przykład spożywać posiłki pod gołym niebem. Mogą też urządzać przyjęcia dla rodziny i znajomych. W zależności od potrzeb mogą to być małe zestawy mebli lub zestawy wielomodułowe. Także w przypadku takich mebli nie należy kierować się najniższą ceną. Meble do ogrodu powinny mieć charakter trwały – powinny wystarczyć na kilka sezonów, chyba że ktoś się nimi znudzi. Po zakończeniu lata (lub jesieni) trzeba je składować w odpowiednim pomieszczeniu. Meble można konserwować, przy czym sposób konserwacji powinien opierać się na zaleceniach producenckich.

Pawilon ogrodowy w pobliżu basenu

Pawilony do ogrodu swoją konstrukcją przypominają namioty ogrodowe. Są jednak zdecydowanie bardziej eleganckie i funkcjonalne. Ich sylwetka doskonale prezentuje się na posesji. Można korzystać ze ścianek, które zabezpieczają wnętrze pawilonu przed opadami atmosferycznymi. W pawilonie można umieścić każdego rodzaju meble ogrodowe. Tkaniny bardzo dobrze chronią przed silnym oddziaływaniem promieni słonecznych. Dodawane do zestawu moskitiery chronią przed inwazją owadów. Komary nie będą już przeszkadzać w trakcie romantycznego wieczoru. Luksusowa wersja takiego pawilonu może zawierać oświetlenie LED z akumulatorem z modułem słonecznym. Rozkładanie i składanie pawilonu nie jest problematyczne.
Zdjęcie: halfpoint/Envato Elements
Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.