Data modyfikacji:

Biała kuchnia z drewnianym blatem. Jaka podłoga? Czy na połysk?

Remont kuchni, czyli jednego z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, to doskonały pretekst, by wyposażyć ją w nowe, piękne meble. Jednym z najciekawszych połączeń jest biała kuchnia z drewnianym blatem. To doskonałe połączenie zapewnia nam świeżość, a także powiększa optycznie nawet najmniejsze kuchnie. Jaką podłogę powinniśmy wybrać do takiego połączenia? Przyjrzyjcie się naszym propozycjom.
kuchnia z drewnianym blatem

Podłoga drewniana w barwie blatu

Z reguły osoby zastanawiające się na kolorem podłogi, pod uwagę biorą głównie kolor frontów mebli kuchennych. To oczywiście sprawdzone, bardzo trafne połączenie. Wybierając jednak podłogę do kuchni wyposażonej w biały zestaw mebli i drewniany blat, możemy dopasować kolor podłogi właśnie do… powierzchni roboczej, jaką w kuchni jest blat.

Ciepło drewna, wspaniały kontrast pomiędzy drewnem podłogi, blatu a białymi meblami sprawi, że każdy gość będzie zachwycony, wchodząc do spójnie zaprojektowanej kuchni. Do dyspozycji mamy bardzo wiele rozwiązań, począwszy od drewnopodobnych płytek podłogowych, aż po bardzo praktyczne i funkcjonalne (szczególnie w kuchni) panele winylowe. Dobór koloru naszej drewnianej podłogi powinien być dopasowany do koloru blatu, jednak pewne różnice w barwie również nie zniweczą świetnego efektu, jakim będzie podłoga w asyście drewnianego blatu.

Sposób na małe kuchnie? Biała podłoga!

Warto jednak zatrzymać się przy najbardziej oczywistym rozwiązaniu, jakim z pewnością jest dopasowanie podłogi do koloru frontów. W naszym przypadku nowoczesna biała kuchnia z drewnianym blatem wyposażona w białą podłogę pozwoli nam na dowolne wkomponowanie dodatków, czyniąc kuchnię zarówno miejscem zaprojektowanym minimalistycznie, jak i modernistycznie, przy doborze kilku kontrastujących elementów.

Dodatkową, dla wielu z nas decydującą zaletą zastosowania białej podłogi w białej kuchni, jest optyczne wrażenie zwiększenia powierzchni pomieszczenia. Wielu z nas narzeka na zbyt małą kuchnię. Biel pozwoli nam na zmianę tego przeświadczenia. W przypadku białych płytek warto postawić na produkty z połyskiem.

Pastele na ścianie i podłodze

Biała kuchnia na wysoki połysk z drewnianym blatem daje nam tak naprawdę ogromne pole do wyboru zarówno podłogi, jak i innych elementów wyposażenia kuchni. Jednym z ciekawszych pomysłów jest zastosowanie pastelowych kafelek na podłogę, które będą spójnie pasowały do kafelek nablatowych.

Ten pomysł pozwala nam na zastosowanie dowolnych kolorów i kształtów, które będą dopasowane do naszych estetycznych potrzeb. Płytki w takiej konfiguracji mogą być wzorzyste, mogą przybierać geometryczne kształty. Możemy również zastosować dwa, trzy bądź więcej kolorów. Jak widać, jedyną granicą w tym wariancie wyboru będzie tylko nasza wyobraźnia. Czy w takiej kuchni warto zastosować płytki z połyskiem? To zależy od nas. Zarówno mat, jak i połysk świetnie dopasuje się do kuchni z białymi meblami i drewnianym blatem, o ile nasz wybór padnie na ciekawe, kolorowe płytki.

Beton - czy pasuje do bieli i drewna?

Coraz większą popularnością cieszą się industrialne rozwiązania, wykorzystujące kolor betonu. Często możemy spotkać takie rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach. Czy w kuchni taka koncepcja również będzie trafiona? Oczywiście! Biel i drewno to ponadczasowe, uniwersalne rozwiązania, które pasują praktycznie do wszystkiego. Dlatego z powodzeniem możemy w kuchni wybrać szarą podłogę.

Dzięki zastosowaniu takiego koloru na podłodze zagwarantujemy sobie nowoczesny, industrialny wygląd naszej kuchni, którą będziemy mogli wzbogacić o dodatki uwypuklające wykończenie. Pozostaje jednak pytanie, jakie płytki powinniśmy zastosować do białej kuchni z drewnianym blatem? Szara podłoga z połyskiem będzie się prezentować równie pięknie, jak płytki matowe, idealnie imitujące beton. W obu przypadkach utrzymanie takiej podłogi w czystości będzie niezwykle proste i przyjemne.
Szarości możemy z równym powodzeniem zastosować na ścianie - w postaci szarej ściany, szarych dodatków lub szarych, betonowych płytek, które swoje miejsce znajdą nad blatem.
Autor: Norbert Rukowski