Data modyfikacji:

Biuro w małym mieszkaniu. Wystarczy laptop 

Praca w domu wiąże się z odpowiednią organizacją przestrzeni tak, aby wykonywanie służbowych obowiązków było komfortowe. Jednym z najważniejszych elementów domowego biura jest dobry laptop. Jednak czy sam komputer do pracy wystarczy?

Microsoft Surface Laptop Go

Praca zdalna w domu – jak zaplanować przestrzeń do pracy? 

Zaplanowanie miejsca do pracy w małym mieszkaniu z pewnością nie jest łatwe. Jednak dobrze zlokalizowane stanowisko pozwoli na wygodną i efektywną pracę. W jakich częściach pomieszczenia najlepiej urządzać domowe biuro? Przede wszystkim w takich, które znajdują się nieopodal okna. To pozwoli na dobry dostęp do światła dziennego.

Pamiętaj jednak, żeby ustawić biurko tak, aby promienie słoneczne nie padały na ekran. W ten sposób widoczność będzie zdecydowanie lepsza, choć warto zaznaczyć, że nowoczesne laptopy takie jak chociażby Microsoft Surface Laptop Go mają powłoki odbijające nadmiar światła

Biuro powinno znajdować się w miejscu mniej uczęszczanym przez domowników. To spowoduje, że nikt nie będzie przeszkadzał ci podczas pracy. W domowym biurze na wyciągnięcie ręki powinno być gniazdko elektryczne. Dobrym pomysłem jest zakup listwy antyprzepięciowej, która ochroni sprzęt przed wyładowaniami atmosferycznymi, a także pozwoli na podłączenie akcesoriów i ładowarki do laptopa. Własne miejsce do pracy w domu sprawi, że będziesz mógł skupić się na swoich zadaniach!

Niezbędne elementy do komfortowej pracy w domowym biurze 

Biurko i fotel 

Nawet w małym mieszkaniu można bez problemu umieścić kompaktowe biurko. W sklepach znajdziemy wiele praktycznych modeli, których szerokość nie przekracza 100-120 cm. Takie rozmiary w zupełności wystarczą, aby postawić laptopa i rozpocząć pracę.

W przypadku krzeseł do biura warto stosować modele, które zapewniają podparcie lędźwi, a także szyi. W ten sposób wykluczymy ryzyko urazów kręgosłupa. W sklepach znajdziemy dedykowane modele przeznaczone do pracy biurowej. Dobrze sprawdzają się również tzw. fotele gamingowe. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby użytkownik mógł komfortowo siedzieć przed ekranem laptopa przez wiele godzin. 

Oświetlenie domowego biura

Dobre oświetlenie to przede wszystkim komfort dla oczu i ograniczenie ich zmęczenia. W sklepach znajdziesz dedykowane lampki biurkowe charakteryzujące się kompaktowymi rozmiarami. Przy ograniczonej ilości miejsca warto wybierać model, który nie zabierze dodatkowej przestrzeni.

Pamiętaj także, aby wybierać żarówki z ciepłą temperaturą barwową, czyli takie poniżej 3300 Kelwinów. Zredukowanie światła niebieskiego wpływa na komfort pracy, a także nasze zdrowie. 

Przechowywanie dokumentów 

Domowe biuro w małym mieszkaniu raczej nie może być wyposażone w duże regały, dlatego lepszym pomysłem jest zakup organizerów na dokumenty i drobne akcesoria. To również pozwala na lepszą organizację przestrzeni. Na biurku pozostawisz tylko najpotrzebniejsze rzeczy, natomiast wszystkie dokumenty wylądują w odpowiednich pudełkach.

Laptop jednym z najważniejszych elementów pracy w domowym biurze. Jak wypada Microsoft Surface Laptop Go?

Komputer stacjonarny w małym mieszkaniu zajmie zbyt wiele miejsca, dlatego lepiej zdecydować się na zakup laptopa. Świetnym przykładem modelu do małego mieszkania jest Microsoft Surface Laptop Go, który waży zaledwie 1,1 kg, a jego obudowa ma grubość 15,69 mm. W połączeniu z ekranem 12,4 cala otrzymujemy małe, ale jednocześnie bardzo funkcjonalne urządzenie. Na małym biurku taki laptop zajmie minimalną ilość miejsca, a ty będziesz mógł spokojnie wykonywać swoje obowiązki.

Zakup małego laptopa jest strzałem w dziesiątkę również ze względu na zdrowie. Większa ilość miejsca na biurku sprawi, że będziesz mógł oprzeć nadgarstki. Brak podparcia prowadzi do drętwienia palców, a następnie do zespołu cieśni nadgarstka. Warto zapewnić sobie dobre warunki pracy już na samym początku! 

Microsoft Surface Laptop Go

Kompletując wyposażenie do małego biura nie wolno zapominać o myszce, usprawniającej nawigowanie. W Microsoft Surface Laptop Go możemy korzystać z dotykowego ekranu, jednak mysz pomaga podczas korzystania z programów biurowych czy graficznych. Wielu użytkowników do domowego biura stosuje bezprzewodowe klawiatury. W Microsoft Surface Laptop Go mamy do dyspozycji wygodną pełnowymiarową klawiaturę. To powoduje, że pisanie wiadomości jest dużo łatwiejsze.

Microsoft Surface Laptop Go

Microsoft Surface Laptop Go doskonale pasuje do małego biura!

Inżynierowie Microsoftu udowodnili, że można stworzyć mocny i jednocześnie bardzo kompaktowy komputer do pracy zdalnej. Pod niewielką obudową umieszczono procesor Intel Core i5 10. generacji oraz 8 GB pamięci RAM. W połączeniu z dyskiem SSD o pojemności 256 GB otrzymujemy niezwykle wydajny sprzęt. Uruchomienie kilku okien przeglądarki i dedykowanych programów nie stanowi najmniejszego problemu.

Dobra rozdzielczość wyświetlacza gwarantuje dobry obraz, natomiast ekran 12,4-calowy ma jakość pozwalającą na pracę niemal w każdych warunkach. Do portów USB-A i USB-C podłączymy szereg przejściówek, dysków zewnętrznych, a także innych urządzeń peryferyjnych. Nie musisz obawiać się, że smukła konstrukcja będzie cię ograniczać!

Microsoft Surface Laptop Go

Wspomnieć należy również o znakomitej baterii, która wytrzymuje 12-13 godzin na jednym cyklu ładowania. W ten sposób nie trzeba przez cały czas podłączać przewodu do ładowania. Takie rozwiązanie powoduje, że nie będziemy zaplątani w kable, a laptopa będzie można zabrać ze sobą w dowolne miejsce mieszkania. Po skończonej pracy wygodnie obejrzysz film czy sprawdzisz media społecznościowe.


Microsoft Surface Laptop Go specyfikacja

  • ekran: 12,4 cala 
  • rozdzielczość: 1536 × 1024 px 
  • procesor: Intel Core i5 10.generacji
  • pamięć RAM: 8 GB 
  • dysk: 256 GB 
  • karta graficzna: Intel UHD Graphics
  • bateria: do 13 godzin pracy 
  • system operacyjny: Windows 10 Home w trybie S

W małym mieszkaniu można stworzyć domowe biuro! 

W małym mieszkaniu domowe biuro jest jak najbardziej możliwe! Jeżeli zadbasz o odpowiednie warunki do pracy, to będziesz mógł poczuć się jak w prawdziwym biurze. Podczas wyboru elementów wyposażenia postaw przede wszystkim na komfort. Dostępne miejsce należy zagospodarować przez zastosowanie organizerów i mniejszych pudełek na najpotrzebniejsze dokumenty i akcesoria.

Jednym z najważniejszych elementów domowego biura powinien być komputer. W końcu to na nim będziesz wykonywał swoje obowiązki. Lekki i wydajny model taki jak Microsoft Surface Laptop Go wpłynie na wygodę, a także znacznie ułatwi obsługę programów biurowych.

Długi czas pracy a baterii to ogromna zaleta. Jeżeli będziesz chciał przenieść się w inne miejsce domu, to wystarczy odpiąć ładowarkę, aby cieszyć się długim czasem działania. Duże i ciężkie laptopy ograniczają ilość dostępnego miejsca na biurku, dlatego warto dołożyć i kupić poręcznego laptopa.

Autor: Bartłomiej Mazurek