Data publikacji:

Czyszczenie płyty indukcyjnej – 5 sprawdzonych sposobów

Czyszczenie płyty indukcyjnej nie musi być wcale uciążliwym zadaniem. Dzięki odpowiednim akcesoriom i środkom myjącym twoja kuchenka zawsze będzie lśnić jak nowa. Zobacz, jak czyścić płytę indukcyjną.
czyszczenie płyty indukcyjnej

Czyszczenie płyty indukcyjnej – najważniejsze zasady

Czyszczenie płyt indukcyjnych może być naprawdę proste i przyjemne, o ile pamięta się o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim nie wolno szorować płyty druciakiem czy chropowatą gąbką, gdyż mogłoby to uszkodzić delikatną powierzchnię.
Jak więc myć płytę indukcyjną? Najpierw zetrzyj delikatną ściereczką lub ręcznikiem papierowym resztki jedzenia czy inne większe zabrudzenia. Następnie rozprowadź na powierzchni płyty środek czyszczący i po chwili zmyj, używając specjalnej szmatki. Jakiej? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu. Na koniec przetrzyj całość suchą ściereczką.
Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o płytę indukcyjną lub ceramiczną, musisz wiedzieć, że najważniejsza jest systematyczność. Nie dopuszczaj do tworzenia się dużych zabrudzeń, tak aby przy ich czyszczeniu nie uszkodzić delikatnej powierzchni. Czyść płytę indukcyjną regularnie, a zawsze będzie pięknie wyglądać w twojej kuchni!

Jak i czym wyczyścić płytę indukcyjną? Odpowiednie akcesoria

Jakich akcesoriów używać do czyszczenia płyty indukcyjnej? Najlepiej sprawdzi się delikatna i miękka ściereczka z mikrofibry. Świetnie chłonie wodę, a jej gładka powierzchnia z pewnością nie porysuje kuchenki.
Zamiast ściereczki możesz także myć płytę indukcyjną zwykłą gąbką – pamiętaj jednak, aby używać tylko miękkiej strony. Oprócz tego sprawdzą się również zwyczajne, miękkie ściereczki oraz ręczniki papierowe. Ostatnie rozwiązanie nie jest jednak niestety zbyt ekologiczne.

Jak i czym wyczyścić płytę ceramiczną? Domowe sposoby i profesjonalne środki

Zastanawiasz się, jak szybko i bez trudu umyć płytę indukcyjną? Wypróbuj któryś z domowych sposobów lub specjalnych preparatów do czyszczenia.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną sodą?

Jak wyczyścić płytę indukcyjną lub ceramiczną domowymi sposobami? Pomoże oczywiście soda oczyszczona! Ten wszechstronny środek doczyści wszelkie zabrudzenia.
Rozpuść sodę w wodzie lub wodzie z dodatkiem octu. Wymieszaj dokładnie, a następnie za pomocą ściereczki wyczyść płytę indukcyjną.

Czyszczenie płyty indukcyjnej octem

Czyszczenie płyty indukcyjnej octem to świetny sposób nie tylko dla miłośników ekologicznego trybu życia. Ocet skutecznie usuwa zabrudzenia i do tego nie zostawia smug. Ten naturalny produkt jest w stanie sprawić, że twoja płyta indukcyjna będzie wprost lśnić czystością.

Jak czyścić płytę indukcyjną? Płyn do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń to kolejny skuteczny środek, którym można wyczyścić płytę indukcyjną. Nałóż go na zabrudzenia lub bezpośrednio na gąbkę czy ściereczkę z mikrofibry. Następnie kolistymi ruchami umyj płytę. Na koniec zmyj całość zwilżoną szmatką i przetrzyj do sucha.

Czyszczenie płyty indukcyjnej specjalnymi środkami

Nie jesteś fanem domowych sposobów? Zaopatrz się w specjalne środki przeznaczone do czyszczenia kuchenek indukcyjnych! W internecie znajdziesz mnóstwo produktów, które sprawią, że twoja kuchenka będzie lśnić jak nowa.
Najlepiej sięgnij po środki z atomizerem. Wystarczy, że rozpylisz produkt na kuchenkę, a następnie ściereczką wypolerujesz ją do czysta.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną z przypalonego tłuszczu?

Jak myć płytę indukcyjną z przypalonego tłuszczu? Skorzystaj ze skrobaka przeznaczonego konkretnie do tego rodzaju kuchenek. Zwykły metalowy druciak mógłby porysować delikatną powierzchnię.
Trudniejsze zabrudzenia najlepiej najpierw spryskać specjalnym środkiem do czyszczenia płyt indukcyjnych lub wodą wymieszaną z octem. Gdy zanieczyszczenia namokną i zmiękną, usuń je specjalnym skrobakiem lub ściereczką z mikrofibry.
Z naszymi wskazówkami nawet czyszczenie płyty indukcyjnej z przypalonego tłuszczu nie jest wcale takie trudne. Dbaj o kuchenkę każdego dnia, a z pewnością będzie pięknie zdobić wnętrze nowoczesnej kuchni.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo