Data publikacji:

Jadalnia w nowej odsłonie - propozycje aranżacji

Duża, mała, przytulna, designerska lub kompletnie oryginalna – jadalnia daje duże pole do popisu dla wyobraźni. My wybraliśmy kilka propozycji aranżacji, które mogą być inspiracja do dokonanie kilku zmian we własnych czterech ścianach.

W tym projekcie uwagę przykuwają krzesła inspirowane projektem Vernera Pantona oraz podłogowa lampa, która dzięki mocno zakrzywionemu drążkowi oświetla stół. Elementy, z których skalda się aranżacja są klasykami designu, liczącymi kilkadziesiąt lat, jednak mimo to sprawiają na wskroś futurystyczne wrażenie, w czym niewątpliwe pomagają chłodna biel oraz stal użyte w aranżacji.

www.iseecubed.com

Meble użyte w tej aranżacji pochodzą z podobnego okresu, co poprzednie, ale w tym wypadku efekt idealnie wpisuje się w estetykę retro. Krzesła z tworzywa sztucznego połączono z drewnianym stołem na metalowych nogach i z lakierowanym blatem, nad którym wisi duża lampa z zaokrągloną kopułą. Jadalnia sprawia przytulne wrażenie dzięki dywanowi i kwiatom w szklanym wazonie.

www.interiorclip.com

Jasna jadalnia wyłożona drewnem  przywodzi na myśl wnętrze domku letniskowego dzięki delikatnym, drewnianym meblom oraz pastelowej kolorystyce. Stół i krzesła są integralną częścią pokoju dziennego, a błękitne siedziska i zastawa w kolorze nieba dodają pomieszczeniu lekkości.

www.home-designing.com

W tym przypadku kąt jadalniany znalazł się we wnęce przy kuchni, w której krzesła sąsiadują z zabudowanymi siedziskami. Dzięki temu w zagłębieniu jest nieco więcej miejsca dla domowników, którzy mogą wygodnie usiąść przy stole. Również w tym wypadku biało-niebieska kolorystyka zdała egzamin.

www.designersraum.com

Ta jadalnia jest zdecydowanie największą ozdobą pomieszczenia za sprawą krzeseł obitych barwną, wzorzystą tapicerką. Reszta pokoju jest utrzymana w stonowanych barwach, dlatego meble w części jadalnianej natychmiast przykuwają uwagę. Do kolorowych wzorów z tkaniny nawiązują obrazki zawieszone na ścianie sąsiadującej ze stołem.

www.hgtv.com

Jadalnia w stylu glamour niesie obietnicę posiłku na wysokim poziomie. Przy szklanym stole stoją fotele z pikowanym obiciem, nad szklany blatem wisi kryształowy żyrandol, a efektu dopełni ozdobne lustro i delikatne kwiaty w wazonie.

www.houzz.com

W naszej galerii znajdziecie zestawy jadalnianych mebli razem z  odnośnikami do stron, na których można je kupić.

ids="/wp-content/uploads/2013/05/bialy-zestaw-mebli-do-jadalni.jpg|Biały zestaw mebli do jadalni,/wp-content/uploads/2013/05/designerski-zestaw-mebli-do-jadalni.jpg|Designerski zestaw mebli do jadalni,/wp-content/uploads/2013/05/elegancki-zestaw-mebli-do-jadalni.jpg|Elegancki zestaw mebli do jadalni,/wp-content/uploads/2013/05/klasyczny-zestaw-mebli-do-jadalni.jpg|Klasyczny zestaw mebli do jadalni,/wp-content/uploads/2013/05/minimalistyczny-zestaw-mebli-do-jadalni.jpg|Minimalistyczny zestaw mebli do jadalni,/wp-content/uploads/2013/05/nowoczesny-zestaw-mebli-do-jadalni.jpg|Nowoczesny zestaw mebli do jadalni"]

Autor: Kasia Szulik