Data publikacji:

Lamele w salonie. Pomysł na ścianę

Aranżacja przytulnego, nowoczesnego salonu to wyzwanie dla każdej osoby, która kiedyś miała okazję zmierzyć się z tym zadaniem. Mnogość kolorów, rozwiązań i dodatków sprawia, że często dobrze zaaranżowany salon na papierze, realnie daje przeciwny efekt. Jest to spowodowane zbyt dużym nagromadzeniem stylów i materiałów. By jednak nasz salon wyglądał nietuzinkowo, powinniśmy stawiać na sprawdzone pomysły, które dzięki swojej prostocie sprawdzą się bez względu na styl, kolory oraz dodatki. Tym rozwiązaniem są lamele w salonie.
Lamele w salonie

Czym są lamele?

Osoby niezaznajomione z tematem, na słowo lamele zrobią co najwyżej zdziwioną minę. Czym tak naprawdę są lamele? Jest to nic innego, jak elegancki panel drewniany, który w nowoczesnych aranżacjach może być stosowany zarówno na podłodze, jak i na ścianach.
Kiedyś popularne, również i teraz lamele wracają do łask podczas aranżacji nowoczesnych mieszkań czy innych wnętrz. Lamele są w zdecydowanej większości wykonane z drewna naturalnego i oferowane w stanie surowym, z pominięciem obróbki, takiej jak lakierowanie lub olejowanie. W zależności od preferencji i stylu, na rynku dostępne są lamele stworzone z różnych gatunków drzew. Najczęściej spotkać możemy produkty wykonane z jesionu, buku, sosny oraz dębu. Naturalność, nadzwyczajna estetyka i uniwersalność to główne powody, dla których lamele zdobywają na rynku coraz większe zainteresowanie.

Lamele - doskonały sposób na innowacyjne zaaranżowanie ściany w salonie

Wykorzystanie drewnianych lameli w aranżacji salonu pozwoli na stworzenie estetycznego, nowoczesnego wnętrza. Bez względu na dotychczasową stylistykę, dobór kolorów czy dodatki, włączenie konceptu lameli drewnianych na ścianie pozwoli na osiągnięcie efektu całkowicie zmienionego pomieszczenia. To jeden z najważniejszych celów osób, które szukają inspiracji, by zmienić stylistykę swojego salonu. Remont? Zmiana kolorów ściany? Wystarczy, że zastosujemy rewelacyjne rozwiązanie w postaci paneli dekoracyjnych na ścianie, a nasz salon przejdzie zupełną metamorfozę.
Prostota i uniwersalność tego rozwiązania pozwala na zastosowanie lameli zarówno w salonach minimalistycznych, tych urządzonych w sposób klasycznie, jak również w nowoczesnych pokojach, które mają za zadanie przykuć uwagę odwiedzających. Warto wspomnieć o jeszcze jednej, nad wyraz funkcjonalnej zalecie lameli ściennych. Są one doskonałym sposobem na wyciszenie pomieszczenia i wytłumienie wszelkich dźwięków, które dochodzą z innych zakątków domu.

Czy lamele tylko do salonu?

Lamele drewniane doskonale pasują do każdego salonu, jednak nie na tym kończy się zastosowanie tego świetnego elementu aranżacji. Odpowiednio dobrane lamele zrobią równie świetne wrażenie w sypialni czy przedpokoju. Oczywiście, jak przystało na tak popularne rozwiązanie, producenci dwoją się i troją, by sprostać naszym oczekiwaniom i oferują coraz szerszą ofertę lameli drewnianych, które charakteryzują się różną fakturą, wzorem, a nawet kolorem.
Ten wybór sprawia, że lamele mogą zostać wykorzystane nawet w najbardziej nieoczywistych przestrzeniach, jak kuchnia czy łazienka. To wszystko dzięki temu, że lamele to uniwersalny element, pozwalający na znaczny skok estetyki, jednocześnie bez dominowania w pomieszczeniu.

Dlaczego warto postawić na lamele?

Dlaczego panele dekoracyjne, zwane lamelami, są tak popularnym rozwiązaniem? Głównie ze względu na szereg zalet, które wiążą się z wykorzystaniem ich w swojej aranżacji. Po pierwsze, uniwersalność i ponadczasowość - drewno to materiał, który towarzyszy nam od zawsze i nigdy nie wyjdzie z mody. Drewno pozwala połączyć ze sobą inne, różne, pozornie niepasujące do siebie kolory, style czy materiały. To właśnie robią lamele.

Lamele mogą być wykorzystane zarówno na ścianach, jak i na suficie, a nawet podłodze. To świadczy tylko o tym, jak wszechstronnym zastosowaniem charakteryzują się lamele drewniane. W zależności od naszych potrzeb, gustów, ale i zasobności portfela, lamele mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i z płyty MDF lub okleiny drewnianej.

Jeśli poszukujemy ciekawego sposobu na zmianę naszych pomieszczeń, sprawdźmy, czy tańszym, szybszym, i co najważniejsze, bardziej efektownym rozwiązaniem nie byłyby lamele ścienne.
Autor: Norbert Rukowski