Podstawy montażu okapu kominowego w domu
Jeśli montażem okapu kominowego zajmujemy się samodzielnie, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które ułatwią nam prace montażowe i zagwarantują nam dodatkowo bezpieczeństwo podczas tego zajęcia.
Przede wszystkim wytrzymałość ściany. Pamiętajmy o tym, że okap kominowy to solidne urządzenie, którego ciężar może utrzymać tylko wytrzymała ściana. Jeśli ściana kuchenna jest wykonana z płyty gipsowej, istnieje ogromne ryzyko fiaska takiej operacji. Okapy kominowe są ponadto przyłączane do wentylacji. Dlatego też otwór powinien być precyzyjnie dopasowany do rury, która prowadzi właśnie do instalacji wentylacyjnej. Przy połączeniu tych dwóch elementów, pamiętajmy o prostowaniu przewodu oraz odpowiednim zamaskowaniu go, co wpłynie pozytywnie na estetyczny odbiór pomieszczenia.
W końcu zasilanie. Kabel zasilający okap jest w większości przypadków zakończony wtyczką, dlatego też już zawczasu powinniśmy pomyśleć o gniazdku umiejscowionym w okolicach lokalizacji naszego okapu.
Ranking okapów kominowych 60 cm
Amica OKP6241S
Okap marki Amica to sprzęt, który skutecznie oświetli twoje miejsce gotowania dzięki nowoczesnemu oświetleniu LED. Urządzenie to pozwala nam na trzy stopnie pracy wentylatora dostosowane do pary i innych zapachów generowanych podczas gotowania. Dużą zaletą tego urządzenia jest szerokie zastosowanie - zarówno jako okap podłączony do komina wentylacyjnego, jak i urządzenie działające w obiegu zamkniętym.