Data publikacji:

Tapety dla dziewczyn. Jaka do pokoju?

Skandynawskie wzory, motywy kwiatowe, a może tapety dla dziewczyn utrzymane w estetyce retro? Jeśli szukasz fajnej tapety do pokoju dziewczęcego, zobacz krótki przegląd inspiracji.

tapety dla dziewczyn

Ładne tapety dla dziewczyn – najlepsze pomysły

  • Tapeta do pokoju z motywami kwiatowymi to klasyczny element wystroju w aranżacjach tego typu. Kwiaty wywołują pozytywne skojarzenia z naturą i dzięki nim można dodać do stylizacji wnętrza jeszcze więcej koloru. Szczególnie dużą popularnością cieszą się tapety z dużymi kwiatami na jasnym tle.
  • Skandynawskie wzory – najczęściej tapety tego typu to subtelny wzór na jasnym tle. Delikatne motywy geometryczne, chmury czy leśne zwierzęta nadrukowane na białym, szarym czy pastelowym arkuszu będą dobrym tłem dla całej aranżacji pokoju i jednocześnie nie przytłoczą całości.
  • Tapety retro – bieżące stylizacyjne trendy często są zakorzenione w rozwiązaniach typowych dla minionych czasów. Taki wnętrzarski powrót do przeszłości obejmuje również tapety do pokoju dziewczynki. Materiały wykończeniowe tego typu są tak opracowane, aby wyglądały na postarzane. Kolory są nieco spłowiałe, czemu towarzyszy wyrazista faktura. Tapeta w takim wydaniu będzie świetnie komponować się z pokojem dla dziewczynki, w którym nie brakuje stylizowanych mebli i dodatków vintage.
  • Niebo – tapeta tego typu da korzystny i przyjemny efekt wykończeniowy. To z reguły subtelne wzornictwo i naturalna, niebiesko-biała kolorystyka. Tapeta z motywem nieba będzie dobrym tłem dla całej aranżacji, a do jej kolorystyki spójnie pasować będą inne barwy zastosowane w stylizacji pomieszczenia.
  • Zamglony las – fototapety z widokiem na las zasnuty mgłą to popularne rozwiązanie, które chętnie stosowane jest w sypialniach. Dobrze sprawdzi się też jako tapeta do pokoju dziewczynki – element dekoracyjny tego typu będzie rozwiązaniem na lata i pozostanie wciąż aktualny, nawet po kilku latach. To kolejny pomysł na tapetę dla dziewczynki, który wywoła pozytywne skojarzenia z naturą i pomoże kreować w pomieszczeniu przyjazną dziecku atmosferę.
  • Kosmos – planety i gwiazdy na ciemnym tle będą wyrazistym elementem wystroju, ale prezentują się naprawdę ciekawie. Co więcej, mogą być świetnym odwołaniem do zainteresowań lokatorki pokoju.

Tapeta do pokoju dziewczynki: inspiracje

  • Tapeta na jednej ścianie, zamontowana np. za wezgłowiem łóżka, to dobry sposób, aby optycznie podkreślić strefę wypoczynkową. Pokój dziecięcy pełni przecież jednocześnie funkcję miejsca do wypoczynku, nauki i zabawy. Tapeta do pokoju dziewczynki zamontowana miejscowo będzie zatem dobrym sposobem, aby zaakcentować poszczególne części pomieszczenia. Jeszcze lepszy efekt stylizacyjny uzyskasz, jeśli pozostałe ściany w pokoju zostaną pomalowane na kolor podobny do barwy motywów dekoracyjnych na tapecie.
  • Tapeta i boazeria angielska to coraz popularniejsze rozwiązanie, które, jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z estetyki aranżacji wnętrz typowej dla Wysp Brytyjskich. Boazeria angielska to okładziny ścienne wykonane z lakierowanej płyty MDF, zdobionej frezami lub sztukaterią. Najczęściej boazeria jest wykończona na biało, ale równie popularne są jej pastelowe wcielenia. Montuje się ją w dolnej części ściany, mniej więcej od połowy wysokości aż do posadzki. W takim wydaniu w górnej części ściany zostaje przyklejona tapeta. W efekcie wnętrze prezentuje się bardzo ciekawie i przytulnie, a boazeria dodatkowo zabezpiecza ścianę przed uszkodzeniami. To szczególnie popularne rozwiązanie właśnie w stylizacji sypialni.